Latvijas biatlonisti sāks jauno sezonu

Andrejs Rastorgujevs
Andrejs Rastorgujevs | Foto: andrejsrastorgujevs.com

Latvijas biatlonisti , Roberts Slotiņš, Rūdis Balodis un Annija Keita Sabule šodien Kontiolahti uzsāks 2020./2021.gada sezonu, aizvadot sacensības individuālajā distancē.

Kā pirmie 20 kilometru distanci uzsāks vīri, pirmajam sportistam trasē dodoties plkst.12. Sacensības tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas 7.kanāls.

Rastorgujevs trasē dosies ar 11.numuru, Slotiņš ar 59.numuru, bet debitants Balodis – ar 87.numuru. Sacensībām pieteicies 101 biatlonists.

Iepriekšējā sezonā Rastorgujevs individuālajā distancē startēja visās trīs sacensībās, ieņemot 34. (Estešundā), 19. (Pokļukā) un 22.vietu (pasaules čempionātā Anholcā). Alūksnietis Pasaules kausā vairākas reizes finišēja otrajā desmitā, bet kopvērtējumā ieņēma 29.vietu.

Rastorgujevs, kurš starpsezonā trenējās kopā ar Vācijas izlasi, savu augstāko rezultātu individuālajā distancē sasniedza 2012./2013.gada sezonā, kad Sočos izcīnīja ceturto vietu.

Slotiņš sezonas pirmajās sacensībās individuālajā distancē nefinišēja, bet pārējās divās bija 103. un 91.vietā. Viņam vēl priekšā cīņa par pirmajiem punktiem Pasaules kausā.

Covid-19 piesardzības pasākumi Latvijas izlasē iespēju debitēt Pasaules kausā devuši 21 gadu vecajam Balodim.

Iepriekšējā sezonā Mazo kristāla globusu individuālajā distancē ieguva francūzis Martēns Furkads, kurš teicis ardievas biatlonam. Visu disciplīnu kopvērtējumā triumfēja norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē.

Sievietēm sacensības 15 kilometru distancē sāksies plkst.15.20.

Sacensībām pietiekušās 103 biatlonistes, bet Sabule startēs ar 54.numuru. Arī viņai šī būs debija Pasaules kausa sacensībās.

Iepriekšējā sezonā individuālajā distancē kopvērtējumā labākā bija zviedriete Hanna Ēberja, bet Lielo kristāla globusu ieguva itāliete Doroteja Vīrere. Abas uz starta stāsies arī šīs sezonas pirmajās sacensībās.

Latvijas izlase pirmajos divos posmos piedalīsies neierastā sastāvā.

Jau ziņots, ka treniņnometnē Zviedrijā Covid-19 pozitīvi testi bija biatlonistei Baibai Bendikai un izlases galvenajam trenerim Pasaules kausa posmos Ilmāram Bricim.

Šonedēļ Starptautiskā Biatlona savienība (IBU) ziņoja, ka Covid-19 konstatēts Latvijas izlasē – pozitīvs tests bijis vienam no tehniskajiem darbiniekiem.

Kā pirmie Somijā ieradās Slotiņš, Sabule un Rastorgujevs. Savukārt Zviedrijā esošie sportisti – Aleksandrs Patrijuks, Sanita Buliņa un Edgars Mise – piesardzības dēļ devās mājās, bet Somijā izlasei pievienojās juniori Rūdis Balodis, Renārs Birkentāls, Kirils Matjuhins un Ieva Pūce. Galvenā trenera pienākumus pirmajā posmā pildīs Intars Berkulis, kurš Somijā ir jau no pirmdienas.

Ja Bendikai un Bricim pēdējie Covid-19 testi būs negatīvi, tad viņi varētu pievienoties turpat Somijā gaidāmajam otrajam posmam.

Pasaules kausa sezonas starts paredzēts šajā nedēļas nogalē Somijas pilsētā Kontiolahti. Sestdien paredzētas sacensības individuālajās distancēs, bet dienu vēlāk notiks sprints.

Otrais Pasaules kausa posms paredzēts turpat Kontiolahti, bet pēc tam decembrī divi etapi notiks Hohfilcenē. Jauno gadu sportisti iesāks ar diviem posmiem Oberhofā, bet turpinājumā iecerēts etaps Antholcā-Anterselvā. Februārī pasaules čempionātu uzņems Pokļuka, turpinājumā būs divi posmi Nove Mesto, bet sezonas izskaņa paredzēta marta otrajā pusē Oslo.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par