Latvijas biatlonistiem PČ sacensības stafetēs

20/02/2021 09:24

Latvijas sieviešu un vīriešu biatlona komandas šodien Pokļukā piedalīsies pasaules čempionāta stafešu sacensībās. Sievietēm 4×6 kilometru stafete sāksies plkst.12.45, tiešraidē to translējot Latvijas Televīzijas 7.kanālam.

Latvijas izlase trasē dosies no astotās rindas un tai būs pēdējais numurs starp 23 dalībniecēm. Plānots, ka Latvija startēs šādā secībā – Sanita Buliņa, Annija Keita Sabule, Inese Golubeva un Baiba Bendika. Iepriekšējā sezonā Latvijas biatlonistes pēc astoņu gadu pārtraukuma atgriezās pasaules čempionātā. Latvija 24 komandu konkurencē palika priekšpēdējā, jau otrajā etapā tiekot apdzīta par apli. Pērn Latvijas izlasi pārstāvēja Jūlija Matvijenko, Sanita Buliņa, Bendika un Ieva Pūce, taču pēdējās divas no viņām savus posmos neveica. Pasaules čempionātos Latvijai labākais rezultāts ir divas 20.vietas, bet Pasaules kausā – 2007./2008.gadā Oberhofā izcīnītā desmitā pozīcija, kuru sarūpēja Madara Līduma, Gerda Krūmiņa, Žanna Juškāne un Līga Glāzere-Spalviņa.

Vīriešiem 4×7,5 kilometru stafete sāksies plkst.16, un arī to varēs vērot LTV7. Arī vīru konkurencē Latvija startēs ar 23.numuru no priekšpēdējās, astotās rindas. Stafetei pietiekušies 27 kvarteti. Pirmais posms Latvijas izlasē atvēlēts Aleksandram Patrijukam, otrais Edgaram Misem, trešais Robertam Slotiņam, bet ceturtais – vadošajam pašmāju biatlonistam Andrejam Rastorgujevam. Šajā sezonā Latvija piedalījusies četrās stafetēs. Pirmajās divās latvieši tika apdzīti par apli, ieņemot 22. un 25.vietu, bet nākamajās divās izdevās sasniegt finišu, kur tika ieņemta 20. un 21.pozīcija. Pēdējās trīs stafetēs Latvija startējusi tādā pašā sastāvā, kā grasās spēkoties šodien.

Savu augstāko pozīciju Latvijas vīri pasaules čempionāta stafetē izcīnīja tālajā 1999.gadā, kad piektie bija pazīstamā “lieliskā četrinieka” biatlonisti Oļegs Maļuhins, Ilmārs Bricis, Gundars Upenieks un Jēkabs Nākums.  2017./2018.gada sezonā Pasaules kausa posmā Hohfilcenē Latvija izcīnīja desmito vietu, toreiz komandā bez Rastorgujeva un Patrijuka startējot izlases tagadējam galvenajam trenerim Bricim un Oskaram Muižniekam.

Pasaules kausa kopvērtējumā sievietēm līdere ar 205 punktiem ir Vācija, tālāk ar 196 punktiem ir Francija, bet trešo vietu ar 192 punktiem ieņem Vācija. Šosezon pa vienai uzvarai ir Zviedrijai, Norvēģijai, Vācijai un Krievijai. Vīriešiem līdere ar 222 punktiem ir sezonas pirmajās stafetes sacensībās uzvarējusī Norvēģija, 192 punkti ir pēdējos divos mačos vinnējušajai Francijai, bet tālāk ar 179, 176 un 172 punktiem seko Vācija, Krievija un vienu panākumu guvusī Zviedrija. Latvijai 76 punkti dod 23.vietu. Čempionāta noslēgumā svētdien būs spēkošanās distancēs ar kopēju startu. Pēc planētas meistarsacīkstēm būs divi Pasaules kausa posmi Nove Mesto, bet sezonas izskaņa paredzēta marta otrajā pusē Estešundā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

15/04/2021 13:13

Dārziņš noslēdz jaunu līgumu ar “Dinamo”, komandai pievienojas arī zviedru vārtsargs

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas “Dinamo” noslēdzis līgumu ar uzbrucēju Lauri Dārziņu un zviedru vārtsargu Johanu Matsonu, paziņojusi vienība. Matsons 2020./2021. gada sezonā spēlēja “Frolunda” komandas sastāvā Zviedrijas spēcīgākās…