Latvijas bobslejisti Ķīnā sāks jaunu Pasaules kausa sezonu

16/11/2023 14:39
Nokopēts
Emīls Cipulis

Divas Latvijas bobsleja divnieku ekipāžas piektdien Pekinas olimpisko spēļu trasē Jaņcjinā sāks jauno 2023./2024.gada Pasaules kausa sezonu. Pirmais brauciens sāksies plkst.4 pēc Latvijas laika, bet otrajam starts paredzēts plkst.5.30. Sacensības tiešraidē translēs kanāls “Go3 Sport Open”.

Pilots Jēkabs Kalenda ar stūmēju Dāvi Kaufmani pirmajā braucienā startēs ar otro numuru, bet Emīls Cipulis ar Matīsu Mikni trasē dosies kā devītie. Sezonas pirmajā posmā divnieku konkurencē startēs tikai 11 ekipāžas.

Pērn Pekinas olimpiskajās spēlēs Cipulis ar stūmēju Edgaru Nemmi šajā trasē ieņēma 17.vietu divnieku sacensībās. Savukārt Kalenda, kurš šī gada sākumā debitēja Pasaules kausā, olimpisko trasi iepazina tikai pirms sezonas pirmā posma.

Iepriekšējā sezonā Cipulis startēja pēdējās piecās no kopumā astoņām divnieku sacensībām. Vinterbergā viņš bija septītais, Altenbergā – sestais un septītais, bet Siguldā – ceturtais un astotais. Sanktmoricā pasaules čempionātā divniekos Cipulis guva sesto pozīciju, bet četriniekos kļuva par vicečempionu.

Kalenda debijas sezonā no piecām sacensībām vienos mačos – posmā Siguldā – iekļuva pirmajā desmitniekā, izcīnot devīto pozīciju. Pasaules meistarsacīkstēs divniekos viņš bija 13.pozīcijā. Augustā par karjeras beigām paziņoja iepriekšējo sezonu Latvijas vadošais bobsleja pilots Oskars Ķibermanis, kurš savas pēdējās sacensības aizvadīja 2022.gada olimpiskajās spēlēs.

Sestdien un svētdien paredzēti mači četrinieku ekipāžām, arī šajās sacensībās startējot divām Latvijas kamanām. Piektdien sāksies arī Pasaules kausa sezona skeletonā, taču Latvijas sportisti vismaz sezonas pirmajā pusē augstākajā līmenī nestartēs. Posmā Ķīnā nepiedalīsies arī Igauniju pārstāvošā latviete Dārta Zunte.

Kopā plānoti astoņi Pasaules kausa posmi un sestajā no tiem sportisti sacentīsies Siguldas trasē no 29.janvāra līdz 4.februārim.

Pasaules kausa otrais posms norisināsies decembra sākumā Laplaņā, Francijā, bet pēc tam sportisti dosies uz Insbruku, Austrijā, kur notiks cīņa arī par Eiropas čempionāta medaļām četriniekos. Pēc jaunā gada sezona atsāksies janvāra vidū ar posmu Sanktmoricā, Šveicē, bet mēneša beigās būs mači Lillehammerē, Norvēģijā.

Februāra pirmajā nedēļā notiks posms Siguldā, kur vienlaikus būs cīņa par Eiropas čempionu tituliem skeletonā, bobslejā divnieku ekipāžām un monobobslejā, bet mēneša vidū sportisti sacentīsies Altenbergā, Vācijā. Sezona noslēgsies mēnesi vēlāk ar posmu Leikplesidā, ASV.

Sezonas kulminācija – pasaules čempionāts – februāra beigās un marta sākumā norisināsies Vinterbergas trasē Vācijā.

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
1.72
-
2.15
3.18
4.25
2.12
1.17
8
15.5
5.02
4.75
1.64
1.14
8.75
19
5
3.9
1.61
1.51
4.76
6.73
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām