Latvijas bobslejisti atgriežas PK apritē, uz trasi dosies arī kamaniņu braucēji

16/01/2021 09:11

Bobslejs

Latvijas bobsleja pilotu Oskara Melbārža un Ralfa Bērziņa ekipāžas šodien Sanktmoricas trasē, Šveicē, aizvadīs Pasaules kausa sezonas desmitās divnieku sacensības.

Pirmais brauciens būs plkst.10.30 pēc Latvijas laika, bet otrais – plkst.12. Sacensības tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas 7.kanāls.

Olimpiskais čempions Melbārdis kopā ar stūmēju Matīsu Mikni startēs ar septīto numuru, bet uzreiz aiz viņiem trasē dosies Bērziņš un Arnis Bebrišs. Sacensībās pieteikušās 22 divnieku ekipāžas.

Šobrīd vadošais Latvijas pilots Oskars Ķibermanis ārstē savainojumu un šonedēļ vēl neatgriezīsies trasē. Gadu mijā Latvijas komandā tika konstatēti daži inficēšanās gadījumi ar Covid-19 – šī iemesla dēļ latvieši nepiedalījās iepriekšējā posmā Vinterbergā, kas vienlaikus bija Eiropas čempionāts. Melbārdis šosezon piedalījies sešās divnieku sacensībās, labāko rezultātu sasniedzot vienā no Siguldas posmiem, kurā bija ceturtais. Bērziņš sezonu iesāka ar divām piektajām vietām Siguldā un arī turpmākajās sešās sacensībās viņš bija pirmajā desmitniekā.

Titulētais Melbārdis Sanktmoricā uzvarējis četras reizes, pirmo no tām 2008.gadā kā stūmējs Jāņa Miņina četrinieku ekipāžā. 2015.gada janvārī nedēļas nogalē viņš bija nepārspēts abās disciplīnās, bet gadu pirms tam uzvarēja četriniekos. Bērziņš šajā trasē startējis tikai Eiropas kausā un pasaules junioru čempionātā, nevienā no sacensībām nekāpjot uz goda pjedestāla.

Īpaša Sanktmoricas trase ir titulētajam vācietim Frančesko Frīdriham, kurš šeit 2012.gadā debitēja Pasaules kausa apritē. Par debiju gan viņam ir dalītas jūtas, jo viņa divnieku ekipāžas stūmējas Jannis Bekers startā paslīdēja un neielēca kamanās, kā dēļ vācieši tika diskvalificēti. Gadu vēlāk šajā pašā trasē Frīdrihs nodrošināja savu pirmo no sešiem pasaules čempiona tituliem divniekos.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis ar 2010 punktiem ir Frīdrihs, kurš uzvarējis astoņās no deviņām aizvadītajām sacensībās, otrais ar 1849 punktiem ir viņa tautietis Johanness Lohners, bet trešo vietu ar 1610 punktiem ieņem šveicietis Mihaels Fogts. Ceturtais ar 1534 punktiem ir Ķibermanis, sesto vietu ar 1320 punktiem ieņem Bērziņš, bet 11.pozīcijā ar 960 punktiem ir Melbārdis.

Svētdien turpat Sanktmoricā notiks sezonas otrās četrinieku sacensības. Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus – skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos.

Tiesa, Siguldas trase šobrīd nav piemērota bobsleja četrinieku sacensībām, tāpēc Latvijā vienā posmā norisinājās divas vīru divnieku sacensības. Un arī divās sacensību nedēļās Insbrukā bobslejisti katru nedēļu aizvadīja divas sacensības divniekiem.

Pēc posma Sanktmoricā sportisti dosies uz Kēnigszē trasi, bet Pasaules kausa noslēgums būs Insbrukā, kas kalendārā aizvietojusi 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu trasi. Pēc tam Altenbergā tiks dalītas pasaules meistarsacīkšu medaļas.

Kamaniņas

Ar vīriešu vieninieku un divnieku sacensībām šodien Oberhofā sāksies kamaniņu sporta Pasaules kausa sezonas septītais posms.

Vieniniekiem pirmais brauciens sāksies plkst.10.10, bet otrajam tiks dots starts plkst.11.45. Sacensības tiešraidē pārraidīs kanāls “Best4Sport TV”.

Latviju šajās sacensībās pārstāvēs Gints Bērziņš, kurš piektdien izcīnīja otro vietu Nāciju kausā, piekāpjoties vien olimpiskajam čempionam Dāvidam Glairšeram no Austrijas, bet Artūram Dārzniekam un Rikam Kristenam Rozītim jau bija garantēta vieta pamatsacensībās. Latvijas vadošais kamaniņu braucējs Kristers Aparjods traumas dēļ nestartēs.

Bērziņš trasē dosies ar 16.numuru, Dārzniekam būs 19.numurs, bet Rozītim – 25.numurs. Posma plāno piedalīties 32 sportisti. No šīs trijotnes šosezon vislabāko sniegumu demonstrējis Dārznieks, kurš Siguldā izcīnīja ceturto vietu Eiropas čempionātā, tikai nedaudz atpaliekot no bronzas medaļas pozīcijas. Šosezon Oberhofā notikušajā posmā Dārznieks, Bērziņš un Rozītis bija pozīcijās no 13. līdz 15.vietai. Pērn Dārznieks Oberhofā bija desmitais.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis ar 755 punktiem ir vācietis Fēlikss Lohs, kurš uzvarējis septiņās no astoņām sacensībām. Tālāk ar 505 punktiem ir viņa tautietis Johanness Ludvigs, bet pirmo trijnieku ar 461 punktu noslēdz itālis Dominiks Fišnallers.

Dārznieks ar 220 punktiem ir 14., Rozītis ar 192 punktiem ir vietu zemāk, Aparjods trīs sacensībās iekrājis 148 punktus un ir 17.pozīcijā, bet Bērziņš ar 97 punktiem atrodas 24.vietā.

Divniekiem pirmais brauciens būs plkst.13.30, bet otrais – plkst.14.50. Latviju pārstāvēs piektdien Nāciju kausā piekto vietu izcīnījušie Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, kā arī posmā vietu nodrošinājušie Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš un Juris un Andris Šici. No 24 ekipāžām Botam/Plūmem būs astotais numurs, Gudramovičs/Kalniņš startēs ar 22.numuru, bet kā pēdējie trasē dosies Šici.

Šosezon Latvijas izlases līderu godu apliecinājuši Šici, kuri pirms nedēļas Siguldā tika kronēti par Eiropas čempioniem. Turpat Latvijā bronzu izcīnīja jaunais duets Bots/Plūme, kas pie tiesībām startēt sezonas otrajā pusē tika pēc tam, kad atlases sacensībās bija pārāki par Kristenu Putinu/Imantu Marcinkēviču. Savukārt Gudramovičs/Kalniņš sezonas labāko rezultātu sasniedza Vinterbergā, kur bija ceturtie.

Decembrī notikušajā Oberhofas posmā Šici bija sestie, Bots/Plūma ieņēma devīto vietu, bet Gudramovičs/Kalniņš pēc pirmajā braucienā uzrādītā piektā rezultāta otrajā braucienā krita un samierinājās ar 19.pozīciju. Iepriekšējā sezonā Oberhofā Šici bija otrie, bet gadu pirms tam izcīnīja trešo vietu.

Pasaules kausa ieskaitē vadībā ar 641 punktu ir austrieši Tomass Štoijs/Lorencs Kollers, apsteigdami divas Vācijas ekipāžas Toni Egertu/Sašu Benekenu un Tobiasu Vendlu/Tobiasu Arltu, kuriem ir attiecīgi 585 un 548 punkti. Uzreiz aiz pirmā trijnieka ar 494 punktiem ir Šici, Gudramovičs/Kalniņš ar 305 punktiem ir atrodami devītajā vietā, bet Bots/Plūme ar 274 punktiem ir desmitie.

Svētdien notiks sacensības sievietēm, kurās Latviju pārstāvēs Kendija Aparjode, Elīza Tīruma un Ulla Zirne. Nāciju kausā piektdien finišu nesasniedza Elīna Ieva Vītola. Startam Oberhofā Pasaules kausa posmā pieteikušies 144 sportisti no 21 valsts. Viņu vidū ir 44 sievietes, tikpat vīriešu un 28 divvietīgās ekipāžas.

Pasaules kausa sezona norit tikai Eiropā. Pasaules kaus sezonas turpinājumā sacensības vēl paredzētas Insbrukā, bet mēneša noslēgumā kamaniņu braucēji atgriezīsies Kēnigszē, kur norisināsies pasaules čempionāts. Sezonas fināls paredzēts februāra sākumā Sanktmoricā, kur Pasaules kausa sacensības nav notikušas kopš 2012.gada janvāra.

Pieslēgties

Dienas fokusā

24/02/2021 23:02

Štelmahera spīts un ko saka skaitļi – kā Latvija pazaudēja biļeti uz EČ finālturnīru

Latvijas basketbols šobrīd nepiedzīvo vieglākos laikus. Abas galvenās valsts izlases nav kvalificējušās kontinenta lielākajam basketbola forumam, kaut gan darbs bija ne tikai izdarāms, bet klasificējās “obligāti izdarāmo” sarakstā. Šajā materiālā…