Latvijas čempionāta un Baltijas līgas spēlē panākumu svin “Tenax”

03/04/2021 23:34
Dobeles

Dobeles “Tenax” handbolisti sestdien svinēja uzvaru gan Baltijas līgas, gan Latvijas čempionāta spēlē. Dobelē Latvijas čempione “Tenax” izcīnīja pārliecinošu uzvaru pret savu sīvāko konkurenti Latvijas čempionātā – Rīgas “Celtnieks” komandu ar rezultātu 41:27 (26:19).

Līdz pat pirmā puslaika pēdējām desmit minūtēm ritēja līdzīga spēle, tomēr “Celtnieks”, izdarot vairākas kļūdas gan aizsardzībā, gan uzbrukumā, ļāva turnīra līderiem izvirzīties pārliecinošā vadībā, un līdz puslaika beigām mājinieki bija jau iekrājuši septiņu vārtu pārsvaru – 26:19. Arī otrajā puslaikā dobelnieki rezultātā turpināja atrauties un līdz spēles beigu signālam palielināja vārtu starpību līdz 14 vārtiem – 41:27.

Māris Veršakovs bija rezultatīvākais spēlētājs dobelnieku rindās un no izdarītiem 15 metieniem 12 reizes bija precīzs. Pa septiņiem vārtiem Nilam Aivim Miķelsonam un Andim Ērmanim, bet vēl piecus vārtus guva Oskars Arājs. “Celtnieka” sastāvā rezultatīvākie bija Aleksejs Haisa un Artis Kurmēns, katram gūstot pa sešiem vārtiem, kamēr Aleksandrs Pacikailiks guva četrus vārtus. Spēles rezultāts tika ieskaitīts arī Baltijas līgas sacensībās, no kurām abi klubi Covid-19 ierobežojumu dēļ izstājās.

Baltijas līgas turnīra nolikums paredz tehnisko zaudējumu komandai, kas nolēmusi izstāties no turnīra. Spēles starp Latvijas klubiem šajā turnīrā tiek ņemtas vērā kopējā ieskaitē, bet pret citu valstu komandām pašmāju vienības saņem tehnisko zaudējumu. Otrā mačā pirmo uzvaru šajā sezonā izcīnīja ASK/LSPA, kas mājās pārspēja Vaiņodes handbolistus ar 29:22 (18:14). Lai gan spēles sākumā viesiem izdevās nedaudz izvirzīties vadībā, tomēr jau drīz vien mājinieki izlīdzināja rezultātu un līdz puslaika beigām iekrāja četru vārtu pārsvaru – 18:14. Otro puslaiku abas komandas uzsāka ļoti nerezultatīvi, un līdz pat 38.minūtei tikai vienus vārtus bija guvis Vaiņodes handbolists Oskars Pāvils. Tomēr puslaika atlikušajā daļā nerealizēto metienu sērija tika pārtraukta, un abas komandas turpināja aizvadīt līdzīgu spēli, kurā “ASK/LSPA” spēja vēl nedaudz palielināt rezultāta pārsvaru un uzvarēt ar 29:22. Rezultatīvākais spēlētājs ASK/LSPA rindās bija Mārtiņš Stepuļenoks-Stukanovs, kas guva 11 vārtus. Ingus Kristiāns Jonuška guva sešus vārtus, bet Kristers Rihards Ozols un Viktors Fadejevs – pa četriem vārtiem. “Vaiņodes” sastāvā atkal rezultatīvākie bija Oskars un Ainārs Pāvili, kas guva attiecīgi sešus un piecus vārtus.

Trešajā dienas Latvijas čempionāta spēlē “Jūrmalas Sports Kauguros ar 22:31 (10:14) piekāpās “Ogrei”. Mājinieku labā pa pieciem vārtiem guva Uldis Zariņš un Dairis Adamaitis, bet viesiem Toms Lielais guva deviņus vārtus, no kuriem četri ar septiņu metru soda metieniem, bet Vjačeslavs Rutka – septiņus vārtus no spēles. Kā vēsta LHF, Latvijas meistarsacīkstēs “Tenax” čempionātu turpina aizvadīt bez zaudējumiem un 11 spēlēs izcīnījusi 22 punktus. “Celtnieks” tikpat spēlēs ir izcīnījis 18 punktus. Trešajā vietā ar septiņiem punktiem desmit spēlēs ir  “Ogre”, kam ar septiņiem punktiem deviņās spēlēs seko “Jūrmalas Sports”. “Vaiņode” un Ludzas “Latgols” seko ar pieciem punktiem attiecīgi deviņās un desmit spēlēs.  ASK/LSPA ar četriem punktiem astoņās spēlēs saglabā turnīra pēdējo pozīciju. MSĢ/LAT 2004 komanda izstājās no turnīra Covid-19 ierobežojumu dēļ.

Latvijas, Lietuvas un Igaunijas handbola federācijas maijā vienojās par jaunu Baltijas handbola līgas formātu – turpmāk šajā turnīrā startēs 12 komandas, pa četrām no katras valsts. No Latvijas komandām šajā sezonā startēja 2019./2020.gada sezonas vadošais četrinieks – Dobeles “Tenax”, Rīgas “Celtnieks”, “Ogre” un Ludzas “Latgols”. Šāds formāts paredzētu, ka četras spēcīgākās Latvijas komandas startētu tikai Baltijas līgas turnīrā, savukārt pārējās komandas no “SynotTip” handbola virslīgas apvienotos ar pirmās līgas komandām, tādā veidā izveidojot pilnvērtīgu Latvijas čempionātu ar iespēju augt un kādu sezonu izkarot sev vietu Baltijas līgas turnīrā. Tomēr Covid-19 ierobežojumu dēļ Latvijas komandas savu dalību Baltijas līgā izbeidza. Baltijas līgas čempions pirmo reizi tika noteikts 1993.gadā. Šo gadu laikā ir spēlējušas komandas no Lietuvas, Latvijas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Somijas un Grenlandes. Iepriekšējās četras sezonas turnīrā triumfēja Somijas komanda Rīhimeki “Cocks”.