Latvijas diska metējs Markus Eiropas Jaunatnes OS paliek soli aiz pjedestāla

29/07/2022 13:32
Raits Markus

Latvijas diska metējs Raits Markus piektdien Slovākijā Eiropas Jaunatnes vasaras olimpisko spēļu vieglatlētikas sacensībās izcīnīja ceturto vietu. Pirmais mēģinājums latvietim netika ieskaitīts, bet otrajā viņš sasniedza 55,38 metru atzīmi, labojot personīgo rekordu ar pusotru kilogramu smagu disku. Nākamajos divos mēģinājumos viņš disku meta 51,20 un 51,75 metru tālumā, bet pēdējie divi metieni netika ieskaitīti.Uzvaru ar 57,12 metru tālu metienu izcīnīja rumānis Mihajs Damjans Motorca, otro vietu ar 56,65 metriem ieņēma ungārs Dobo Žombors, bet trešais ar 56,59 metriem bija soms Miko Lampinens. Markum līdz bronzas godalgai pietrūka 1,21 metrs. Sacensībās piedalījās 14 diska metēji.

Septiņcīņā Anna Gabriela Hofmane pēc pirmās sacensību dienas ar 3325 punktiem bija vicelīdere 11 sportistu konkurencē, bet piektdien tāllēkšanā palika bez rezultāta. Piektdien priekšā vēl sacensības šķēpa mešanā un 800 metru skrējienā. Ceturtdien viņa bija ātrākā 100 metru barjersprintā (14,01 sekunde), uzrādīja dalītu labāko rezultātu augstlēkšanā (1,68 metri), bija otrā lodes grūšanā (13,21 metrs), kā arī ieņēma septīto vietu 200 metru sprintā (26,23 sekundes).

Tikmēr Loreta Bērziņa augstlēkšanā ar pirmajiem lēcieniem pārvarēja 1,60 un 1,65 metrus, bet 1,69 metru augstumā novietota latiņa viņai nebija pa spēkam. Latviete sacensības noslēdza desmitajā vietā. Peldēšanā Nikolass Deičmans, Maksims Rekstens, Elijs Aleksejevs un Alberts Hmeļevskis priekšsacīkstēs izcīnīja desmito vietu 4×100 metru kombinētajā stafetē, finišēdami četrās minūtēs un 0,36 sekundēs. No 16 dalībniecēm trīs tika diskvalificētas. Lai iekļūtu finālastoņniekā, latviešiem pietrūka 2,13 sekunžu. Tiesa, viņiem ir otro rezervistu statuss dalībai finālā.

Savukārt džudo Jānis Strazdiņš, kurš startē svara kategorijā virs 100 kilogramiem, no pirmās kārtas bija brīvs, otrajā uzvarēja slovēni Žanu Kostanjšeku, bet apakšgrupas finālā pēc nepilnas minūtes ar “ippon” piekāpās rumānim Dariusam Georgesku. Strazdiņam būs iespēja piedalīties gandarījuma turnīrā par bronzu.

Tikmēr Jānis Stūrītis piektdien izcīnīja ceturto vietu Eiropas Jaunatnes vasaras olimpisko spēļu 800 metru skrējienā. Stūrītis finālā 800 metrus veica minūtē un 59,55 sekundēs, no goda pjedestāla atpaliekot nedaudz mazāk kā sekundi.

Ātrākais bija francūzis Janis van Landuī, kurš finišēja minūtē un 56,96 sekundēs. Otro vietu ieņēma slovēnis Žans Ogrincs, kamēr bronzas godalgu izcīnīja Nuno Kordeiro no Portugāles.

Septiņcīņā Anna Gabriela Hofmane pēc pirmās sacensību dienas ar 3325 punktiem bija vicelīdere 11 sportistu konkurencē, taču piektdien viņa pēc neveiksmīgas tāllēkšanas vairs nestartēja šķēpmešanā un 800 metru skrējienā, tāpēc palika bez rezultāta. Ceturtdien viņa bija ātrākā 100 metru barjersprintā (14,01 sekunde), uzrādīja dalītu labāko rezultātu augstlēkšanā (1,68 metri), bija otrā lodes grūšanā (13,21 metrs), kā arī ieņēma septīto vietu 200 metru sprintā (26,23 sekundes).

Olimpiāde no 24. līdz 30.jūlijam norisinās Slovākijas pilsētā Banska Bistricā, un no Latvijas tajā piedalās 34 jaunie atlēti, pārstāvot septiņus sporta veidus – badmintonu, džudo, peldēšanu, riteņbraukšanu, tenisu, vieglatlētiku un vingrošanu. Šajās sacensībās pirmo olimpisko pieredzi guvuši arī vairāki Latvijā tagad labi zināmi olimpieši un sportisti.

Latvijas komandas sastāvs dalībai Eiropas Jaunatnes vasaras Olimpiādē:

Toms Sala, Elza Zitāne (abi – badmintons), Kristiana Jurkevica, Emīls Potapovs, Jānis Strazdiņš, Kirils Golubevs, Matīss Zeiļa, Pavels Višņovs, Maksims Bižāns (visi – džudo), Elijs Aleksejevs, Nikolass Deičmans, Alberts Hmeļevskis, Maksims Rekstens (visi – peldēšana), Olivers Jēkabs Skrapcis, Markuss Lagzdiņš, Kaspars Šalme, Beāte Bula, Līva Šlosberga (visi – riteņbraukšana), Beatrise Zeltiņa, Artūrs Žagars (abi – teniss), Anna Gabriela Hofmane, Loreta Bērziņa, Atvars Ernests Paļulis, Raits Markus, Sima Aškinezere, Kristers Kudlis, Austra Ošiņa, Elza Lazdiņa, Karīna Jansena, Nikola Innus, Jānis Stūrītis, Elizabete Kociņa (visi – vieglatlētika), Valērija Ratobiļska, Reinis Žilko (abi – vingrošana).

Pieslēgties

Dienas fokusā

Mairis Briedis
02/10/2022 11:47

Personības degradācija, kauns klausīties un nav pat mazākā IQ – sporta sabiedrība vērtē Brieža izteikumus

Latviesu bokseris Mairis Briedis, kura pārstāvētā partija “Saskaņa” izgāzās 14. Saeimas vēlēšanās, ar saviem izteikumiem sacēlis pamatīgu vētru. Latvijas žurnālisti un sporta pārstāvji nav spējuši palikt malā, paužot viedokli par…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām