Latvijas e-basketbola izlase ar divām uzvarām sāk “FIBA esports Open II”

13/12/2020 15:02

Vakar sākās otrais Eiropas čempionāts e-basketbolā jeb “FIBA esports Open II”, kur piedalās arī Latvijas izlase. Visas spēles šajā čempionātā norisinās spēlē “NBA 2k21”, Pro-AM režīmā. Pirmajā turnīrā, kas risinājās no 19.jūnija līdz 21.jūnijam, Latvijas izlase ierindojās 6.vietā, bet uz šo turnīru, komandas mērķis noteikti ir iekļūt vismaz pusfinālā. Ja pirmajā turnīrā Eiropas zonā bija deviņas komandas, kas piedalījās, tad šajā Eiropas čempionātā konkurence ir krietni nopietnāka, piedaloties 17 izlasēm no Eiropas.

Arī šajā e-basketbola čempionātā komandas ir sadalītas pa reģioniem, ņemot vērā to, ka sacensība notiek virtuāli, lai nodrošinātu godīgas spēles principus, kad kādai no komandām var būt slikts interneta savienojums ņemot vērā attālumu no valsts, kurā atrodas spēli “hostojošais” spēlētājs.

Latvijas izlasi šajā turnīrā pārstāv – Arnis “MoneyDunk” DudeksRūdolfs “wCoach” BoļšakovsRadijs “I – ziirgs – I” TironsJēkabs “SnakeWRLD” Toniņš, Roberts “vNoTime-” Āmanis. Trīs no šiem spēlētājiem – “I – ziirgs -I”, “SnakeWRLD” un “vNoTime-” Latviju pārstāvejā arī pirmajā e-basketbola Eiropas čempionātā. Latvija ielozēta vienā grupā ar izlasēm no Bosnijas un Hercegovinas, Krievijas, Ukrainas un Vācijas.

Turnīra pirmajā dienā Latvijai pretī stajās Eiropas e-basketbola čempionātā debitējošā Bosnijas un Hercogovinas izlase kā arī Ukraina, kas iepriekšējā čempionātā zaudēja visās astoņās spēlēs un palika pēdējie devītie. Spēlē pret Bosniju un Hercogovinu, spēles sākums abām izlasēm padevās diez gan līdzīgs, pēc trīs spēlētām minūtēm rezultātam vēstot 6:5 Latvijas labā. Pirmās ceturtdaļas turpinājums veiksmīgāks gan padevās mūsu valsti parstāvošajiem e-basketbolistiem, uzvarot to 14:7. Otrajā ceturtdaļā parādījās liels pārsvars no Latvijas e-basketbola izlases puses, pretinieku grozā “salādējot” 21 punktu, bet ielaižot tikai astoņus, puslaika beigās rezultāta tablo vēstīja 35:15. Arī trešās un ceturtās ceturtdaļas laikā, spēles gaita netika lauzta un Latvija izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 73:44.

Turnīra otrajā spēlē pretim stājās vieni no turnīra pastarīšiem, Ukrainas e-basketbolisti, kuri pirmajā spēlē ar rezultātu 39:106 piekāpās Vācijas izlasei, kas tiek uzskatīta par Latvijas galveno konkurenti cīņā par pirmo vietu apakšgrupā.

Jau no spēles sākuma Latvijas e-basketbolistiem izdevās parādīt, ka ukraiņiem šajā spēlē žēlastība izrādīta netiks. Pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 35:6 Latvijas izlases labā. Otrajā ceturtdaļā temps nedaudz tika samazināts, puslaikā dodoties ar rezultātu 57:14. Otrā puslaika sākuma nedaudz atmodās Ukrainas spēlētāji, trešajā ceturtdaļā gūstot vairāk punktu, nekā pirmajā puslaikā kopā, tas ir, 18 punktus, trešās ceturtdaļas beigās rezultātam esot 80:32. Ceturtā ceturtdaļa latviešiem bija ļoti svarīga, jo šajā čempionātā daudz nozīmē gūto punktu skaitam katrā spēlē.

Šī iemesla dēļ Latvijas e-basketbolistu uzdevums bija gūt vairāk punktus nekā to pret Ukrainu bija paveikuši Vācijas spēlētāji. Kad spēlēt bija atlikusi vairs tikai minūte, Latvijas e-basketbola izlasei bija nepieciešami seši punkti, lai pārspētu vāciešu iespēto. Divas uzbrukuma piezīmes pēc kārtas lika domāt, ka tas nepiepildīsies, tomēr lieliski nospēlēja “vNoTime-” un “MoneyDunk”, kuri realizēja savus trīspunktniekus un sasniedza 107 gūtos punktus. Spēles beigās rezultāts vēstīja 107:45 Latvijas e-basketbola izlases labā. Ar šiem 107 punktiem, Latvijas izlase uz brīdi kļuva par komandu, kura šajā čempionātā līdz šim guvusi visvairāk grozu vienā spēlē. Tomēr šo rezultātu pārspēja Spānijas izlase, kas iemeta 112 punktus Čehijas izlases grozā.

Šodien risinās e-basketbola Eiropas čempionāta otrā diena, kurā Latvijas spēlētāji pulksten 13:40 tiksies ar konkurentiem no Vācijas un 16:35 pretī stāsies Krievijas e-basketbolisti. Pēc grupu turnīra beigām sāksies izslēgšanas spēles, kas arī norisināsies šovakar, kad uzzināsim jaunos Eiropas čempionus e-basketbolā. Spēlēm līdzi var sekot FIBA “Youtube” kanālā, kā arī “Facebook” un “Twitch” tiešraidēs.

Pieslēgties

Dienas fokusā

26/02/2021 12:35

Latvijas basketbola izgāztā iespēja – kad un kur būs nākamā?

Visiem labi zināms tikko piedzīvotais Latvijas vīriešu basketbola izlases fiasko 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā, tāpat arī nesenie notikumi ar sieviešu valstsvienības netikšanu uz Eiropas čempionātu. Daudz apskatīts, analizēts…