Latvijas e-basketbolisti apstājas “FIBA esports Open II” ceturtdaļfinālā, Turcija kļūst par Eiropas čempioniem

13/12/2020 22:17

Latvijas izlase e-basketbolā, Eiropas čempionāta “FIBA esports Open II” turnīra otrajā dienā sasniedza izslēgšanas spēles, tomēr izstājās jau ceturtdaļfinālā, kur piekāpās Turcijas izlasei. Kā izrādījās vēlāk, Turcija izcīnīja Eiropas čempionu titulu, finālā divās spēlēs pārspējot Vācijas izlasi ar rezultātu 71:41 un 65:59, sērijā uzvarēja ar rezultātu 2-0.

Diena Latvijas e-basketbola izlasei sākās ar spēli pret galvenajiem favorītiem uz uzvaru grupā, Vācijas izlasi. Spēles sākums izvērtās ļoti līdzvērtīgs, pirmajai ceturtdaļai noslēdzoties 11:10 Latvijas e-basketbola izlases labā. Otro ceturtdaļu veiksmīgāk uzsāka Vācijas izlase, izvirzoties vadībā 19:15, tomēr latvieši prata atspēlēties un puslaiku noslēdza atrodoties vadībā 22:19. Otrajā puslaikā turpinājās bezkompromisa cīņa, rezultātam lielākoties esot līdzsvarā. Astoņas sekundes līdz spēles beigām rezultāts vēstīja 49:45 Latvijas izlases labā. Tomēr paviršā spēle uzbrukumā deva Vācijas valstsvienībai iespēju iegūt neizšķirtu, kuru tā izmantoja, panākot papildlaiku. Papildlaikā Vāciajs e-basketbolisti neatstāja latviešiem nekādas cerības pacīnīties par uzvaru, uzvarot spēli 68:56.

Panākums vāciešiem nodrošināja uzvaru grupā. Tikmēr Latvijas izlasei, lai sasniegtu izslēgšanas spēles bija jāuzvar Krievijas e-basketbolisti. Lieliski spēli iesāka Latvijas kibersportisti, kuriem pēc pirmās ceturtdaļas 17:6 pārsvars. Pirmā puslaika turpinājumā nekas neliecināja, ka Krievijas izlase varētu pietuvoties vai pārspēt mūsu spēlētājus, puslaikam beidzoties 28:21 Latvijas e-basketbola izlases labā. Otrajā puslaikā turpinājās latviešu dominance un krievu spēlētājiem tā arī ne reizi neizdevās sagādāt šaubas par spēles uzvarētāju. Spēles beigās tablo vēstīja 63:49, Latvijas izlasei veiksmīgi iekļūstot otrā Eiropas e-basketbola čempionāta izslēgšanas spēlēs.

Ceturtdaļfinālā pretim stājās Turcijas izlase, kas šajā parī tika uzskatīta par izteiktu favorīti, ko tā arī pierādīja jau no spēles sākuma. Latvijas izlases spēlētāji nespēja izveidot neko, kas izskatītos pēc strukturēta uzbrukuma, tikmēr Turcijas izlasei grozā krita viss, kas vien tika raidīts groza virzienā. Puslaiks noslēdzās ar rezultātu 37:18 Turcijas e-basketbolistu labā. Pirmajā puslaikā Turcijas spēlētāji bija trāpījuši 89% no izdarītajiem metieniem, kamēr Latvijas izlase bija realizējusi vien 44% no raidījumiem pa grozu. Arī otrajā puslaikā muļķīgu kļūdu ietekmē latviešiem neizdevās pacīnīties par uzvaru spēlē, kaut uz brīdi bija izdevies pietuvoties līdz 11 punktu starpībai, tomēr Turcijas spēlētāji ātri atjaunoja pārsvaru, spēli uzvarot ar rezultātu 57:41.

Tas nozīmēja, ka Latvijas izlase “FIBA esports Open II” jeb otro Eiropas čempionātu e-basketbolā, noslēdza dalītā 5.-8. vietā. Latvijas izlasi pārstāvēja – Arnis “MoneyDunk” DudeksRūdolfs “wCoach” BoļšakovsRadijs “I – ziirgs – I” TironsJēkabs “SnakeWRLD” ToniņšRoberts “vNoTime-” Āmanis.

Pieslēgties

Dienas fokusā

26/02/2021 12:35

Latvijas basketbola izgāztā iespēja – kad un kur būs nākamā?

Visiem labi zināms tikko piedzīvotais Latvijas vīriešu basketbola izlases fiasko 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā, tāpat arī nesenie notikumi ar sieviešu valstsvienības netikšanu uz Eiropas čempionātu. Daudz apskatīts, analizēts…