Latvijas eksčempions Rovanpere izcīna trešo WRC uzvaru karjerā

27/02/2022 17:25
Kalle Rovanpere

Divkārtējais Latvijas čempions, Somijas pilots Kalle Rovanpere svētdien uzvarēja pasaules rallija čempionāta (WRC) sezonas otrajā posmā – Zviedrijas rallijā. 21 gadu vecajam Rovanperem šī bija trešā WRC uzvara karjerā, iepriekšējās divas izcīnot pērn Igaunijā un Grieķijā. Zīmīgi, ka viņa tēvs Harri Rovanpere savu vienīgo WRC uzvaru svinēja tieši Zviedrijā pirms 20 gadiem, kad Kalle bija četrus mēnešus vecs.

Rovanpere (“Toyota Gazoo”) par līderi kļuva sestdienas pirmajā ātrumposmā un pirms pēdējās dienas nopietnu konkurenci viņam izrādīja tikai komandas biedrs Elfins Evanss. Tomēr brits svētdienas pirmajā “dopā” ietriecās sniega blāķī un sabojāja spēkrata priekšu, kas neļāva turpināt sacīksti.

Otro vietu ieņēma beļģis Tjerī Nevils (“Hyundai Shell Mobis”), kurš Rovanperem zaudēja 22 sekundes, bet vēl 8,6 sekundes lēnāks bija cits soms no “Toyota Gazoo” komandas Esapeka Lapi.

Kopvērtējumā par līderi kļuvis Rovanpere, kurš iekrājis 46 punktus un par 14 punktiem apsteidz Nevilu. Titulētie francūži Sebastjans Lēbs un Sebastjans Ožjē, kuri aizņēma pirmās divas vietas Montekarlo rallijā, negrasās aizvadīt pilnu sezonu un Zviedrijā nestartēja. Pērn savu astoto WRC titulu karjerā izcīnīja Ožjē.