Latvijas florbola izlase Četru nāciju turnīra pirmajā mačā neizmanto iespēju uzvarēt Zviedrijas otro komandu

03/09/2021 22:04
Florbola bumbiņa

Latvijas vīriešu florbola izlase piektdien ar zaudējumu sāka Vidzemes Olimpiskajā centrā notiekošo Četru nāciju turnīru. Latvijas florbolisti ar rezultātu 7:8 (2:1, 3:0, 2:6, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā piekāpās Zviedrijas B komandai jeb pastiprinātajai U23 izlasei.

Latvijas izlase mača gaitā ieguva vadību ar 5:1 un divarpus minūtes pirms pamatlaika beigām bija priekšā ar 7:4. Zviedrija, spēlējot bez vārtsarga, nepilnās divās minūtēs guva trīs vārtus, pēdējos no tiem desmit sekundes pirms finālsvilpes, un izlīdzināja rezultātu – 7:7.

Piecu minūšu pagarinājums noslēdzās bez gūtiem vārtiem un sekoja pēcspēles metienu sērija, kurā pārāki ar 4:3 bija pretinieki. Latvijas izlasē ar diviem vārtiem un rezultatīvu piespēli izcēlās Pēteris Trekše, tāpat divreiz pretiniekus pārspēja Kevins Šmits un Klāvs Jansons, bet vēl bumbiņu zviedru vārtos ieraidīja Andris Rajeckis. Latviešiem par labāko spēlētāju tika atzīts Krišjānis Tiltiņš.

Dienas pirmajā spēlē Somija ar 6:2 (2:0, 1:2, 3:0) uzvarēja Šveici. Sestdien Latvija tiksies ar Šveici, bet svētdien – ar Somiju. Latvijas vienība šajā turnīrā spēlē ar galvenajiem spēkiem, bet ārzemju viesi uz Valmieru sūtījuši savus B sastāvus jeb pastiprinātas U23 izlases. Komandas aizvadīs viena apļa turnīru, pēc kura noskaidrosies vietu sadalījums.