Latvijas florbola izlase PČ 1/4 finālā “bez variantiem” piekāpjas titulētajiem zviedriem

07/12/2018 18:23

Latvijas vīriešu florbola izlase piektdien Prāgā pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā ar 1:14 (0:7, 1:5, 0:2) zaudēja titulētajai Zviedrijai.

Līdz ar to Latvijas valstsvienība pasaules čempionātu turpinās cīņā par 5.-8. vietu, nākamajā mačā sestdien tiekoties ar Norvēģiju. Savukārt Zviedrija pusfinālā spēkosies ar Šveici.

Latvijas izlases labā goda vārtus šajā mačā iemeta Rolands Kovaļevskis, kurš pēcāk tika nosaukts arī par šī mača labāko komandas florbolistu.

Zviedru florbolisti Latvijas komandai šajā mačā nedeva nekādas izredzes, jo viņi rezultātu atklāja jau spēles 23.sekundē, bet pēc pirmā perioda tablo vēstīja jau 7:0, turklāt trešdaļas izskaņā Zviedrijas izlase nerealizēja soda metienu.

Vienīgos vārtus Kovaļevskis iemeta 24.minūtē, tobrīd panākdams 1:9, bet turpinājumā pretinieki savu pārsvaru palielināja vēl vairāk un guva graujošu uzvaru.

Latvija pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā atgriezās pēc četru gadu pārtraukuma. Pirms diviem gadiem Rīgā latvieši sagādāja vilšanos un apstājās izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā.

Jau ziņots, ka apakšgrupu turnīrā pirmajā mačā sestdien Latvijas komanda ar 3:7 piekāpās Šveicei, nākamajā dienā sensacionāli ar 4:3 apspēlēja turnīra saimnieci un vienu no vadošajām pasaules komandām Čehiju, bet pirmdien ar 4:5 piekāpās Vācijas valstsvienībai. A apakšgrupā latvieši bija ceturtie un izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā ar 6:1 apspēlēja Slovākiju.

Tikmēr zviedri B apakšgrupā uzvarēja visās trīs spēlēs un automātiski iekļuva ceturtdaļfinālā. Zviedrija uzvarēja trofejas īpašnieci Somiju (5:4), Norvēģiju (9:1) un Dāniju (25:0).

Latvija ar Zviedriju pirms diviem gadiem tikās pasaules čempionāta apakšgrupu turnīrā, latviešiem ciešot zaudējumu ar 2:7, kas pret pasaules florbola titāniem ir cienījams rezultāts.

Zviedrija triumfējusi astoņos no 11 pasaules čempionātiem, kamēr pārējās trīs meistarsacīkstēs pārāka bijusi Somija. Pirms diviem gadiem Rīgā somi zviedrus pārspēja pēcspēles metienu sērijā.

Latvijas vīriešu florbola izlase uz pasaules čempionātu devusies teju tikai ar virslīgas spēlētājiem sastāvā.

Sastāvā kopumā iekļauti 20 florbolisti, no kuriem pieci ir no pašreizējās Latvijas čempiones “Betsafe”/”Ulbroka Oxdog”. Pa trim florbolistiem ir no “Lielvārde”/”Fat Pipe” un Cēsu “Lekringa”, kamēr pa diviem – no Stalbes “Pārgaujas” un “Talsu NSS”/”Krauzers”. Visbeidzot pa vienam florbolistam nāk no “Ķekavas”, Liepājas kluba “Kurši”/”Ekovalis” un Kocēnu “Rubenes”.

Vēl divi florbolisti spēlē ārzemēs – Morics Krūmiņš Somijā, bet Andris Rajeckis Šveicē.

Latvijas florbolistus cīņā ved somu speciālists Arto Rīhimeki, kuram asistē Pertu Kitehonka un bijušais izlases florbolists Ingus Laiviņš, bet vārtsargiem palīdz Andis Blinds.

Pasaules čempionātā startē 16 valstu izlases, kas, ņemot vērā Starptautiskās Florbola federācijas (IFF) rangu, sadalītas divos ešelonos. Pirmajā no tiem bija astoņas spēcīgākās komandas, kas spēlēja A un B apakšgrupās, bet ranga otrā astotnieka izlases veidoja C un D grupu. Divas A un B apakšgrupu labākās komandas uzreiz iekļuva ceturtdaļfinālā, bet pārējām izlasēm būs jāaizvada astotdaļfināla spēle attiecīgi ar D un C grupu pirmo divu vietu ieguvējām. Latvijas izlase turnīru sāka A apakšgrupā – kopā ar Čehijas, Šveices un Vācijas komandām. B apakšgrupā spēlē Norvēģijas, Dānijas, Zviedrijas un Somijas izlases. C grupā cīnās Taizemes, Polijas, Igaunijas, Austrālijas valstsvienības, bet D grupā – Japānas, Singapūras, Slovākijas un Kanādas izlases.

Latvija pasaules čempionāta finālturnīros piedalījusies desmit reizes, tostarp iepriekšējās deviņas pēc kārtas, četras reizes paliekot uzreiz aiz lielā četrinieka – piektajā vietā. Aizpērn savā laukumā gan Latvijai turnīrs izvērtās ļoti neveiksmīgs, samierinoties ar desmito vietu.

Planētas meistarsacīkstes Čehijas galvaspilsētā Prāgā notiks līdz 9.decembrim.

Latvijas florbola izlases sastāvs pasaules čempionātam:

vārtsargi – Jānis Salcevičs (“Lielvārde”/”Fat Pipe”), Ivars Dišereits (“Betsafe”/”Ulbroka Oxdog”);

aizsargi – Morics Krūmiņš (“Nokian KrP”, Somija), Jānis Rajeckis (Cēsu “Lekrings”), Artūrs Jurševskis (Stalbes “Pārgauja”), Kārlis Jānis Petrovskis (“Betsafe”/”Ulbroka Oxdog”);

uzbrucēji – Edžus Ceriņš, Atis Blinds, Rolands Kovaļevskis (visi – “Betsafe”/”Ulbroka Oxdog”), Aleksandrs Abramovs, Pēteris Trekše (abi – “Lekrings”), Gvido Lauga (“Pārgauja”), Toms Bitmanis, Artis Raitums (abi – “Talsu NSS”/”Krauzers”), Klāvs Jansons (“Ķekava”), Juris Gribusts, Toms Akmeņlauks (abi – “Lielvārde”/”Fat Pipe”), Andris Rajeckis (“Thurgau”, Šveice), Mihails Kostusevs (Liepājas “Kurši”/”Ekovalis”), Atis Stepāns (Kocēnu “Rubene”).