Latvijas florbolisti Pasaules spēļu mačā sagrauj Taizemi

10/07/2022 19:53
Rolands Kovaļevskis

Latvijas vīriešu florbola izlase ASV notiekošo Pasaules spēļu apakšgrupu turnīra pēdējā mačā šodien ar 15:2 sakāva Taizemes valstsvienību. Rezultatīvākais mūsu komandā bija izlases kapteinis Artis Raitums ar 5 (1+4) punktiem, kurš saņēma labākā spēlētāja balvu.

Latvijas izlase līdz šim bija izcili spēlējusi šajā turnīrā, jo ne tikai atņēma punktu pasaules čempioniem zviedriem, spēli noslēdzot ar rezultātu 6:6, bet arī spēja pieveikt titulētos šveiciešus, uzvarot ar 6:5. Lai iekļūtu četru labāko komandu vidū, latviešiem šodien vajadzēja pārspēt apakšgrupas pastarīti – Taizemes izlasi. Šīs spēlēs sākums labāk padevās taizemiešiem, kas pretuzbrukumā pārspēja mūsu valstsvienības vārtsargu Markusu Plūdumu, izvirzoties vadībā ar 1:0. Tas gan bija tikai īslaicīgs panākums, jo līdz pirmā perioda beigām pārliecinošā vadībā ar 5:1 izvirzījās latvieši.  Pa vienam golam Taizemes vārtos trāpīja Pēteris Trekše, Artis Raitums, Toms Akmeņlauks, Edgars Puriņš un Rolands Kovaļevskis.

Pēc otrās trešdaļas Latvijas izlasei bija sešu vārtu pārsvars. Uz vienu taizemiešu vārtu guvumu atbildēja Rolands Kovaļevskis, Armands Savins un Andris Rajeckis. Pēdējā periodā trīs golus iemeta Andris Rajeckis, divus Rolands Kovaļevskis, vienu  Edgars Puriņš. Skaistu punktu šai spēlei pielika Artūrs Jurševskis ar filigrāni realizētu soda metienu.