Latvijas florbolisti Pasaules spēļu mačā uzvar Šveici

10/07/2022 09:16
Florbola bumbiņa

Latvijas vīriešu florbola izlase sestdien ASV pilsētā Birmingemā notiekošajās Pasaules spēlēs uzvarēja Šveices valstsvienību. Latvieši mača favorītus šveiciešu uzvarēja ar rezultātu 6:5 (2:2, 2:2, 2:1).

Latvijas izlases labā pirmos divus vārtus guva Edgars Puriņš pēc Andra Rajecka piespēlēm, bet šveicieši līdz pirmā perioda beigām izlīdzināja rezultātu un otrajā trešdaļā panāca 4:2. Tiesa, Rolanda Kovaļevska un Arta Raituma precīzie metieni atjaunoja līdzsvaru spēlē, bet trešajā nogrieznī Morics Krūmiņš un Toms Akmeņlauks atjaunoja latviešiem vadību. Šveicieši paguva atgūt vienus vārtus, tomēr neizšķirtu nepanāca.

Jau ziņots, ka piektdien latvieši cīnījās neizšķirti 6:6 ar spēcīgo Zviedriju. Pasaules spēlēs Latvijas izlase apakšgrupā cīnīsies arī ar Taizemes komandu. Turnīra maču laiks ir saīsināts (3×15 minūtes) un izlasēm ir atļauts pieteikt tikai 14 spēlētājus un četrus oficiālos pārstāvjus.

Pasaules spēlēs Latvija ir pārstāvēta piecos neolimpiskajos sporta veidos – florbolā, “inline” hokejā, dronu sportā, orientēšanās sportā, veikbordā un Tokijas olimpiskajās spēlēs debiju piedzīvojušajā karatē. Pasaules spēles aizsākās 1981.gadā ASV, Kalifornijas štata Santaklaras pilsētā. Tās organizē Starptautiskā Pasaules spēļu asociācija (IWGA), kas apvieno 39 starptautiskās sporta federācijas. 2022.gada spēlēs piedalās apmēram 3600 pasaules klases sportistu no vairāk nekā 100 valstīm. Viņi 41 sporta veidā sacenšas par 223 medaļu komplektiem. Sākot ar 2025.gadu, kopējais dalībnieku skaits tiks palielināts līdz 5000.

Pasaules spēlēs galvenokārt iekļauti sporta veidi un disciplīnas, kas nav olimpiskajās spēlēs, un tās notiek reizi četros gados.