Latvijas florbolisti U19 PČ atzīst Čehijas pārākumu

28/04/2023 15:19
Latvijas U19 florbola izlase

Latvijas florbola izlase piektdien Dānijas pilsētā Fredrikshavnā pasaules U-19 čempionāta otrajā mačā atzina Čehijas pārākumu un neiekļuva pusfinālā. Latvijas florbolisti A grupas noslēdzošajā mačā ar 2:4 (0:0, 1:2, 1:2) piekāpās čehiem.

Otrajā periodā pēc spēlētām deviņām minūtēm pirmajiem izdevās izvirzīties latviešiem, kad pēc Toma Ķeirāna piespēles vārtus guva Edijs Šenbergs, taču turpinājumā čehiem izdevās Latvijas vārtsargu pārspēt divas reizes otrajā trešdaļā un trešajā periodā, pārņemot vadību.

Pamatlaika pirmspēdējā minūtē Latvija nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju un 41 sekundi līdz mača beigām čehu vārtos bumbiņu raidīja Gustavs Griezītis, tomēr ar to bija par maz, lai cīnītos par panākumu.

Jau ziņots, ka pirmajā grupas spēlē latvieši ar 2:3 piekāpās Somijai, bet pēc tam ar 13:1 sagrāva Poliju. Citā A grupas mačā piektdien Somija vēl stāsies pretī Polijai.

Jau zināms, ka Čehija A grupā ieņems pirmos vietu, bet otrā, visticamāk, būs Somija, abām vienībām iekļūstot pusfinālā. Latvija ierindosies trešajā pozīcijā, turpinot cīņu par piekto vietu pasaules čempionātā, bet Polija apakšgrupā ieņems ceturto pozīciju. B grupā spēkus mēro Zviedrija, Šveice, Vācija un Slovākija.

Divas labākās vienības no abām grupām uzreiz iekļūs pusfinālā, trešās vietas ieguvējas cīnīsies par piekto vietu, bet komandas, kas ierindosies ceturtajā pozīcijā, pēc savstarpējā dueļa turpinās cīņu par septīto vai devīto vietu ar divām labākajām vienībām no zemākas divīzijas.

Junioru pasaules čempionāts Frederikshavnā norisinās no 26. līdz 30.aprīlim. Aināram Juškēvičam darbā ar Latvijas izlasi palīdz treneri Aigars Belasovs un Artis Raitums, kā arī fiziskās sagatavotības treneris Mikus Embrekts.