Latvijas futbola izlase novembrī brauks uz Kosovu

Latvijas futbola izlase, Sportazinas.com
foto: lff.lv

Latvijas futbola izlase 13.novembrī viesos aizvadīs pārbaudes maču ar Kosovas valstsvienību, ceturtdien apstiprināja Latvijas Futbola federācija (LFF).

Vispirms par šo pārbaudes spēli ziņoja Kosovas mediji, bet Latvijas valstsvienības preses sekretārs Viktors Sopirins sarunā ar aģentūru LETA informāciju ne apstiprināja, ne noliedza.

Tomēr ceturtdienas vakarā LFF izplatītā paziņojumā oficiāli apstiprināja, ka pēc mēneša tiksies ar Kosovu, maču aizvadot pretinieku laukumā.

Spēle notiks Mitrovicā Kosovas atbrīvošanas armijas dibinātāja Adema Jašari vārdā nosauktajā stadionā, kurā ir aptuveni 18 500 sēdvietu. Kosovas futbolistiem tā būs pirmā spēle savā laukumā kopš šī valsts oficiāli kļuvusi par Starptautiskā Futbola federāciju asociācijas (FIFA) un Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) dalībvalsti.

Kosovieši cer, ka Mitrovicā fani piepildīs tribīnes, jo iepriekšējās divas spēles, kas 2018.gada Pasaules kausa ietvaros norisinājās Albānijas pilsētā Škodrā, pulcēja apmēram 1500 skatītāju. Kosovas valstsvienība Pasaules kausa kvalifikācijas ciklā spēles neaizvadīja savās mājās.

Kosova pērn kļuva par pilntiesīgu FIFA un UEFA dalībvalsti, un savā pirmajā ciklā, kas bija 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijā, desmit spēlēs tika pie viena punkta, ko dabūja par neizšķirtu pret Somiju. Tikmēr Latvija tika pie septiņiem punktiem, kurus dabūja par divām uzvarām pār Andoru un neizšķirtu pret Fēru salām.

Kosova ir viena no potenciālajām Latvijas izlases pretiniecēm UEFA jaunizveidotajā Nāciju līgā.

Pārsvarā albāņu apdzīvotā Kosova par neatkarību vienpusēji paziņoja 2008.gadā – deviņus gadus pēc tam, kad NATO spēki iejaucās, lai pārtrauktu karu starp Serbiju un Kosovas albāņiem. Serbija nekad nav atzinusi Kosovas neatkarību.

Patlaban futbolistiem ar dubultpilsonību, kuri jau spēlējuši vienā nacionālajā izlasē, nav atļauts pārstāvēt citu valstsvienību. Tomēr FIFA šajā gadījumā katru šādu spēlētāju vērtēja atsevišķi, vairākiem citās valstsvienībās spēlējušajiem futbolistiem dodot zaļo gaismu spēlēšanai Kosovas izlasē.

Kosova FIFA rangā atrodas 184. pozīcijā, kamēr Latvija ir sev rekordzemajā 148.pozīcijā.

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar