Latvijas futbolistes iesit bumbu gan pretinieču, gan savos vārtos un PK kvalifikāciju noslēdz ar zaudējumu

06/09/2022 19:26
Latvijas sieviešu futbola izlase

Latvijas sieviešu izlase otrdien Jūrmalā trīsreiz raidīja bumbu savos vārtos un ar zaudējumu noslēdza 2023.gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas ciklu. Latvija piekāpās Ziemeļīrijai ar 1:3 (1:1). Bumba šajā mačā visas četras reizes ielidoja vārtos no Latvijas futbolistēm.

36.minūtē rezultāts tika izlīdzināts. Pēc Demijas Vensas izpildītā stūra sitiena izpildes no labās puses Latvijas izlases vārtsardze Enija Vaivode tika pie bumbas, taču bumba pēc saskarsmes ar viņu ielidoja vārtos – 1:1. Drīzumā līdzīgā epizodē pēc stūra sitiena izpildes vārtsardze vēlreiz nospēlēja neveiksmīgi, bet bumba vārtos nelidoja. attaisnojot vārtsardzes neveiksmīgo spēli, jāpiebilst, ka tobrīd saule viņai spīdēja tieši sejā, apgrūtinot redzamību un iespējas atvairīt bumbu.

41.minūtē Latvijas izlasei bija vēl viena laba vārtu gūšanas iespēja, kad Karlīna Miksone pārmeta bumbu pāri Ziemeļīrijas aizsardzības spēlētājām un Olga Ševcova izskrēja vienatnē pret viešņu vārtsardzi. Attālumam ar aizsardzēm samazinoties, Ševcova sita vārtu tālajā stūrī, taču Bērnsa bumbu atsita. 59.minūtē ar pauzi Latvijas soda laukumā Marisa Kalahena atbrīvojās no sedzējām un ar kreiso kāju raidīja bumbu pa vārtu pārliktni. Iniciatīvu pārņēma viešņas, regulāri apdraudot mājinieču vārtus un gūstot divus vārtus.

89.minūtē pēc vēl viena Vensas izpildīta stūra sitiena no labās puses vēlreiz neveiksmīgi nospēlēja Vaivode, atvairot bumbu pa muguru Artai Lubiņai, no kuras tā iespurdza vārtos, – 2:1 Ziemeļīrijas labā. Mača kompensācijas laika trešajā minūtē pēc Ševcovas centrējuma no labās puses pa bumbu soda laukuma vidū sita Viktorija Zaičikova, taču vārtu kreisajā stūrī lidojošo bumbu atsita Bērnsa. Arī ceturto vārtu guvumā pēdējā pie bumbas pieskārās Latvijas spēlētāja. Kompensācijas laika piektajā minūtē pēc pretuzbrukuma un Karas Hemiltones raidījuma bumba trāpīja pa vārtu labo stabu, atlēca pret Vaivodi un ielidoja vārtos – 3:1. Protokolā vārti ieskaitīti Vaivodei.

Iepriekšējo maču latvietes aizvadīja ceturtdien, kad viesos ar 2:3 piekāpās Ziemeļmaķedonijai, bet Ziemeļīrija dienu vēlāk izbraukumā ar 2:1 pārspēja Luksemburgu. D apakšgrupā līdere ar 27 punktiem deviņās spēlēs ir Anglija, tālāk ar 19 punktiem deviņās cīņās ir Austrija, bet desmit spēlēs – Ziemeļīrija, deviņi punkti ir Luksemburgai, seši Luksemburgai un trīs – Latvijai, kura, tāpat kā Ziemeļīrija, kvalifikācijas turnīru jau beigusi.

Pērn Belfāstā notikušajā savstarpējā spēlē ar Ziemeļīriju Latvija zaudēja ar 0:4, visus četrus vārtus ielaižot otrajā puslaikā. Ziemeļīrijas futbolistes šovasar spēlēja Eiropas čempionāta finālturnīrā, kur zaudēja visās trīs apakšgrupas spēlēs un neiekļuva izslēgšanas turnīrā.

Salīdzinājumā ar Latvijas izlases jūnija izsaukumu, kad tika izcīnīts panākums 1:0 pret Luksemburgu, valstsvienības sastāvā šoreiz nav Viktorijas Vengrevičas, Sofijas Gergeležiu un Nikolas Brahmanes. Komandai nevar palīdzēt arī savainotās Ligita Tumāne, Tatjana Baličeva un Katrīna Loreta Gregorio. Katras grupas uzvarētāja automātiski kvalificēsies finālturnīram, bet otro vietu ieguvējas savā starpā sacentīsies par vēl divām ceļazīmēm uz finālturnīru Austrālijā un Jaunzēlandē. Eiropas konfederācijas zonai šoreiz finālturnīrā, kas pirmo reizi vēsturē pulcēs 32 pasaules spēcīgākās izlases, paredzētas 11 vietas.

Latvijas izlasē trenerim Romānam Kvačovam palīdz Liene Vāciete un Edgars Klibus, kā arī vārtsargu treneris Marks Bogdanovs.

Latvijas sieviešu futbola izlases kandidāšu saraksts 2023.gada Pasaules kausa kvalifikācijas septembra spēlēm:

vārtsardzes: Enija Anna Vaivode (“P 18 IK”, Zviedrija), Sofja Ņesterova (“Rīga”), Alīna Skļemenova (“Super Nova”/RTU);
aizsardzes: Anastasija Ročāne (“Medyk Konin”, Polija), Sofija Garanča (Rēzeknes BJSS), Kristīne Evelīna Lodziņa (“Metta”), Selga Penelope Vitmore (“Super Nova”/RTU), Arta Luīze Lubiņa (“Rīga”), Kristiāna Zacmane (“Auda”);
pussardzes: Karlīna Miksone (“KKPK Medyk Konin”, Polija), Sandra Voitāne (“IBV Vestmannaeyja”, Islande), Viktorija Zaičikova (“IBV Vestmannaeyja”, Islande), Anna Kristīne Gornela (PAOK, Grieķija), Nelle Treimane (“Metta”), Taisija Smirnova (Liepājas FS), Katrīna Daņilova (“Metta”), Emīlija Sofija Druviņa (“Super Nova”/RTU), Signija Šenberga (Liepājas FS);
uzbrucējas: Olga Ševcova (“IBV Vestmannaeyja”, Islande), Renāte Fedotova (“Saned”, Lietuva), Anastasija Poļuhoviča (“Rīga”), Evelīna Freidenfelde (Liepājas FS).