Latvijas futbolisti EČ grupu izlozē ievietoti piektajā grozā

28/09/2022 15:08
Latvijas futbola izlase

Latvijas futbolisti pirms 2024.gada Eiropas čempionāta grupu izlozes ievietoti piektajā grozā. Pēc Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) Nāciju līgas (NL) sacensību beigām otrdien komandas sarindotas pa groziem Eiropas meistarsacīkšu kvalifikācijas turnīram.

Latvija iekļuvusi piektajā grozā un netiksies ar citām šīs grupas komandām – Slovākiju, Ziemeļīriju, Kipru, Baltkrieviju, Lietuvu, Gibraltāru un Igauniju, kuras rangā atrodas virs Latvijas, kā arī Moldovu un Maltu, kas rangā ir aiz Latvijas. Pirmajā grozā būs četras NL pusfinālistes – Spānija, Horvātija, Nīderlande un Itālija, kā arī sešas citas ranga augšgalā esošās valstis – Dānija, Portugāle, Beļģija, Ungārija, Šveice un Polija.

No otrā groza grupās tiks ielozētas Francija, Austrija, Čehija, Anglija, Velsa, Izraēla, Bosnija un Hercegovina, Serbija, Skotija un Somija. Trešajā grozā izlozes laikā būs ievietotas bumbiņas ar Ukrainu, Islandi, Norvēģiju, Slovēniju, Īriju, Albāniju, Melnkalni, Rumāniju, Zviedriju un Armēniju. Ceturtajā grozā nokļuva Gruzija, Grieķija, Turcija, Kazahstāna, Luksemburga, Azerbaidžāna, Kosova, Bulgārija, Fēru salas un Ziemeļmaķedonija. Savukārt sestajā grupā ir tikai trīs komandas – Andora, Sanmarīno un Lihtenšteina.

Kvalifikācijā piedalīsies 53 valstu izlases. Krievija iebrukuma Ukrainā dēļ ir diskvalificēta, bet Vācijai kā turnīra rīkotājai kvalifikācijā nav jāpiedalās. Izloze Vācijas pilsētā Frankfurtē pie Mainas notiks 9.oktobrī, plkst.13 pēc Latvijas laika. Finālturnīrā iekļūs desmit grupu pirmo divu vietu ieguvējas, bet vēl trīs finālturnīra dalībnieki 2024.gada martā tiks noskaidroti Nāciju līgas A, B un C līgu “play-off” spēlēs.

Eiropas čempionāts no 2024.gada 14.jūnija līdz 14.jūlijam norisināsies desmit Vācijas pilsētās. Pašreizējā Eiropas čempione ir Itālija, kura 2021.gadā Londonā finālā pēcspēles sitienos pieveica Angliju.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Latvijas hokeja izlase
07/12/2022 14:36

Ar vairākiem potenciālajiem līderiem ierindā – nosaukts Latvijas izlases sastāvs decembra turnīram

Nosaukts Latvijas hokeja izlases sastāvs decembra pārbaudes turnīram Slovākijā, vēsta Latvijas Hokeja federācija (LHF). Latvijas hokeja izlase no 16. līdz 17. decembrim Bratislavā piedalīsies trīs komandu kausa izcīņā. Harija Vītoliņa…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām