Latvijas futbolisti parāda lielisku sniegumu un fantastiskā mačā izcīna punktu Turcijā

30/03/2021 23:38
Latvijas futbola izlase

Latvijas vīriešu futbola izlase šodien 2022.gada Pasaules kausa kvalifikācijas cikla G apakšgrupas trešajā spēlē galvenā trenera Daiņa Kazakeviča dzimšanas dienā nospēlēja neizšķirti ar Turciju – 3:3. Vārtus Latvijas izlases labā guva Roberts Savaļnieks, Roberts Uldriķis un Dāvis Ikaunieks. Valstsvienība nodemonstrēja kvalitatīvu sniegumu un spēja salauzt spēles gaitu, mača otrajā pusē atspēlējot divu vārtu deficītu.

Spēles sākums sanāca visai neveiksmīgs Latvijas izlasei, jo jau otrajā minūtē Kenans Karamans atklāja rezultātu. Turpinājumā Latvijai izdevās atspēlēties, tomēr tiesnesis saskatīja pārkāpumu un Mārča Oša skaists vārtu guvums netika ieskaitīts, lai arī arbitra lēmums izskatījās visai apšaubāms. Savukārt drīz pēc tam Hakans Čalhanoglu dubultoja Turcijas pārsvaru. Līdz pārtraukumam Latvija vienus vārtus atspēlēja, pēc precīzas Raivja Andra Jurkovska piespēles soda laukumā atzīmējoties Robertam Savaļniekam.

Otrais puslaiks uzsākās neveiksmīgi, jo Kristers Tobers acīmredzami pārkāpa noteikumus soda laukumā un uz Latvijas vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. Lai arī Pāvels Šteinbors uzminēja sitiena virzienu, Buraks Jilmazs panāca 3:1. Ātri vien Roberts Uldriķis pēc Mārča Oša piespēles samazināja deficītu līdz minimumam, savukārt 11 minūtes pirms pamatlaika beigām uz maiņu iznākušais Dāvis Ikaunieks izlīdzināja rezultātu – 3:3.

Kompensācijas laika izskaņā Raimonds Krollis varēja izraut uzvaru, taču “Valmieras” uzbrucējs no ļoti labas pozīcijas nespēja apspēlēt Turcijas izlases vārtsargu.

Latvija kļuva par pirmo izlasi šajā kvalifikācijas ciklā, kura spēja atņemt punktus Turcijai. Iepriekš komanda ar 4:2 apspēlēja Nīderlandi un ar 3:0 – Norvēģiju. Savukārt Latvija turpināja nezaudēto spēļu sēriju pret Turciju, jau piekto reizi pēc kārtas nospēlējot neizšķirti. Kazakeviča vadītajai izlasei tas ir pirmais izcīnītais punkts trīs kvalifikācijas cikla spēlēs.