Latvijas futbolisti pārbaudes mačā atspēlējas pret Kuveitu, taču neuzvar

25/03/2022 16:12
Eduards Emsis

Latvijas vīriešu futbola izlase piektdien Maltā pārbaudes spēli pret Kuveitas valstsvienību noslēdza neizšķirti ar rezultātu 1:1 (0:1). Vārtus Latvijas labā guva Roberts Savaļnieks. Pirmie vadībā izvirzījās Kuveitas futbolisti, kad savā pirmajā uzbrukumā uz Latvijas izlases vārtiem spēles 12.minūtē vārtus guva Musaeds Al Enazi.

39.minūtē Latvijai nācās veikt piespiedu maiņu. Eduards Emsis, iespējams, guva savainojumu, taču laukumu pameta paša spēkiem, un viņa vietā laukumā devās Aleksejs Saveļjevs. Pirmā puslaika turpinājumā aktīvāk spēlēja Latvijas futbolisti un kompensācijas laikā izskaņā pie vārtu gūšanas iespējas tika Raimonds Krollis, taču bumba Kuveitas vārtiem lidoja garām.

Otrajā puslaikā laukumā devās Jānis Ikaunieks, nomainot Alvi Jaunzemu, kā arī Renārs Varslavāns devās laukumā Vladislava Sorokina vietā. Spēles 55. minūtē Roberts Savaļnieks vārtu priekšā tika pie bumbas pēc Varslavāna sitiena un raidīja to vārtos, panākot 1:1. 77.minūtē Kroļļa vietā laukumā devās Vladimirs Kamešs.

Spēles turpinājumā abas komandas mēģināja veidot uzbrukumus, taču neviens no pretuzbrukumiem neizvērtās veiksmīgs, noslēdzoties pamatlaikam neizšķirti. Piecu minūšu kompensācijas laika pēdējā minūtē Latvijas izlase vēl tika pie stūra sitiena, taču tas netika izmantots, lai gūtu vārtus.

Latvijas izlase FIFA rangā ieņem 135.vietu, bet Kuveita ir 143.pozīcijā. Abas izlases tikās pārbaudes mačā 2003.gadā, kad ar 2:0 uzvarēja Kuveita. Kuveita savulaik bija viena no vadošajām Āzijas izlasēm, bet pēdējās pāris desmitgadēs piedzīvojusi lejupslīdi. Turpat Maltā otrdien latvieši spēkosies ar Azerbaidžānu.

Šie pārbaudes mači Latvijai ir kā viens no sagatavošanās posmiem dalībai UEFA Nāciju līgas nākamajā sezonā, kas sāksies jūnijā. Nāciju līgā Latvija spēlēs D līgas pirmajā grupā, kur pretī būs Lihtenšteina, Andora un Kazahstānas – Moldovas pāra zaudētāja.

Pirmos izsaukumus uz Latvijas pieaugušo izlasi izpelnījušies aizsargi Daniels Balodis, Emīls Birka un Iļja Korotkovs. No šīs trijotnes gan Korotkovs šajā nometnē tiek izmantots kā pussargs. Savainojuma dēļ no sākotnēji izsauktajiem spēlētājiem nevarēs palīdzēt Mārcis Ošs, bet Covid-19 dēļ šīs spēles ies secen Danielam Ontužānam, Mārtiņam Ķiguram un Krišam Kārkliņam.

Latvijas izlases sastāvs

Vārtsargi: Pāvels Šteinbors (“Jagiellonia: , Polija), Roberts Ozols (“Riga”), Rihards Matrevics (“Valmiera”);
Aizsargi: Antonijs Černomordijs (“Riga”), Vladislavs Sorokins, Vladislavs Fjodorovs, Kaspars Dubra (visi RFS), Igors Tarasovs (“Ethnikos”, Kipra), Roberts Savaļnieks (“Liepāja”), Emīls Birka, Daniels Balodis (abi “Valmiera”), Iļja Korotkovs (“Auda”);
Pussargi: Eduards Emsis (“Lahti”, Somija), Andrejs Cigaņiks (“FC DAC 1904”, Slovākija), Alvis Jaunzems (“Valmiera”), Vladimirs Kamešs (“Riga”), Renārs Varslavāns (RFS), Aleksejs Saveļjevs (“Auda”), Kristers Tobers (Gdaņskas “Lechia”, Polija), Jānis Ikaunieks (“KuPs”, Somija);
Uzbrucēji: Vladislavs Gutkovskis (“Rakow”, Polija), Raimonds Krollis (“Valmiera”).