Latvijas handbola izlase EČ kvalifikācijas spēlē zaudē Norvēģijai

28/04/2021 22:31
Latvijas handbola izlase

Latvijas vīriešu handbola izlase trešdien Eiropas čempionāta kvalifikācijas cikla spēlē piedzīvoja zaudējumu pret Norvēģiju. Latvijas izlase Vidzemes Olimpiskajā centrā ar 23:28 (13:14) piekāpās Norvēģijai. Mājinieku rindās visos sešos metienos precīzs bija Egils Politers, pieci vārti Dainim Krištopānam, bet ar trim “goliem” izcēlās Nils Kreicbergs. Norvēģijas izlasē rezultatīvākais ar deviņiem vārtiem bija Sanders Sagosens, kamēr piecus vārtus guva Magnuss Joendals.

Norvēģi spēles sākumā ātri ieguva divu vārtu pārsvaru (2:0), bet pēc septiņām spēlētām minūtēm jau Latviju vadībā izvirzīja Oskara Arāja un Egila Politera veiksmīgā sadarbība. Pirmā puslaika vidū Dainis Krištopāns guva savus piektos vārtus, panākdams 8:6. Divu vārtu pārsvars bija arī 23.minūtē pēc Politera vēl vieniem vārtiem (12:10). Īsi pēc tam pats Politers nopelnīja divu minūšu sodu, bet norvēģi vēl pirms noraidījuma beigām bija panākuši neizšķirtu 12:12. Piecas minūtes līdz puslaika beigām Antons Šuleiko nopelnīja Latvijai iespēju izpildīt soda metienu, bet Māris Veršakovs neilgi pēc tam bumbu raidīja pret pārliktni. Nākamās divas minūtes neizšķirtu izdevās noturēt, pateicoties Artūra Kuģa lieliskajai spēlei vārtos. Pirmspēdējā minūtē norvēģi panāca 13:12, bet puslaiku noslēdza ar rezultātu 14:13.

Pēc sešām spēlētām minūtēm otrajā puslaikā Haralda Reinkina metiens Norvēģijai deva divu punktu pārsvaru (16:14), taču nākamo piecu minūšu laikā uz norvēģu četriem vārtiem latvieši atbildēja ar diviem, kas viesiem jau ļāva iekrāt lielāku pārsvaru – 19:15. 44.minūtē Reinkinds nopelnīja divu minūšu sodu, bet Latvijas valstsvienība deficītu krasi nesamazināja. 15 minūtes līdz mača beigām debiju izlasē piedzīvoja Dobeles “Tenax” vārtsargs Mārtiņš Ozoliņš. Minūti vēlāk Latvijas valstsvienību mazākumā atstāja Nils Kreicbergs, norvēģiem tobrīd esot vadībā ar 22:17. Aptuveni septiņas minūtes līdz mača beigām Kreicbergs realizēja soda metienu un nedaudz samazināja viesu pārsvaru – 19:24.

Tuvojoties spēles pēdējām trim minūtēm, Sanders Sagosens uzbrukumu noslēdza ar metienu pa vārtu pārliktni, bet Ozoliņš ieguva atlēkušo bumbu, ātri novērtēja situāciju un pāri visam laukumam raidīja bumbu tukšos vārtos – 22:26. Pēcāk Latvijai divreiz nācās spēlēt skaitliskajā mazākumā, bet norvēģi ļoti necentās savu pārsvaru vēl palielināt, svinot panākumu ar 28:23. Pirms trim pēdējām atlases cikla spēlēm izlases galvenais treneris Sandris Veršakovs veica izmaiņas paplašinātajā kandidātu sarakstā, dodot iespēju sevi pierādīt arī jaunatnes spēlētājiem.

Savukārt Latvijas izlases kapteinis Ingars Dude, kurš pārstāv Francijas augstākās līgas klubu “Limoges”, savainojuma dēļ komandai nepievienojās. Spēlē pret “Cesson Rennes” viņš guva deguna lūzumu, tāpēc nespēs palīdzēt Latvijas izlasei. Pēc ilgākas pauzes sarakstā atgriezās labās malas spēlētājs Elvijs Borodovskis, kurš šobrīd pārstāv Vācijas trešās bundeslīgas klubu “Hassloch” un izlases rindās ir aizvadījis 69 spēles. Ir dota iespēja sevi pierādīt arī jaunajiem Latvijas U-19 izlases spēlētājiem – Edijam Kušneram un Robertam Rancānam, kuri šobrīd ir Ludzas sporta kluba “Latgols” virslīgas komandas sastāvā. Vēl izlases kandidātu sarakstā iekļauts arī 2003.gadā dzimušais Ralfs Geislers, kurš šobrīd ir Vācijas komandas Lemgo “Lippe” jaunatnes sistēmā un aizvada treniņus ar trešās bundeslīgas komandu.

Savukārt handbola kluba “Ogre” spēlētājs Edgars Iļjinihs, kurš sākotnēji tika iekļauts paplašinātajā kandidātu sarakstā, gūtā savainojuma dēļ “SynotTip” handbola regulārā turnīra pēdējā spēlē nevarēs piedalīties izlases sabraukumos. Latvijas vīriešu handbola izlase pēc pēdējās spēles ar Baltkrieviju regulāri aizvadīja minisabraukumus, lai gatavotos noslēdzošajām kvalifikācijas cikla spēlēm. Pagājušās nedēļas nogalē izlases spēlētāji uzsāka pirmsspēļu treniņnometni, lai šonedēļ cīnītos par iekļūšanu Eiropas čempionāta finālturnīrā. Sākumā izlase devās uz Dobeli, lai aizvadītu kopīgos treniņus, bet šīs nedēļas sākumā – uz Valmieru.

Pirmās divas spēles Latvijas handbolisti aizvadīja pagājušā gada janvārī, kad divos mačos tikās ar Itālijas izlasi. Izbraukumā dodoties uz Itāliju, Latvijas izlase piedzīvoja pamatīgu zaudējumu ar rezultātu 17:28. Atbildes mačā pēc Māra Veršakova un Nila Kreicberga pievienošanās, kā arī Ingara Dudes atgūšanās no traumas Latvijas izlase laukumā rādīja citu spēli, revanšējoties itāļiem ar rezultātu 31:29. Trešajā mačā savā laukumā Latvija ar 27:39 atzina Baltkrievijas pārākumu. Norvēģija iepriekš ar 39:24 sagrāva Itāliju, kā arī dalīja punktus ar Baltkrieviju  – 25:33 un 27:19. Kvalifikācijas turnīra sestajā apakšgrupā pa sešiem punktiem četrās spēlēs iekrājušas Norvēģija un Baltkrievija, bet Latvijai un Itālijai ir pa diviem punktiem.

Finālturnīram kvalificēsies astoņu apakšgrupu pirmo divu vietu ieguvējas, kā arī četras labākās trešajā pozīcijā finišējušās izlases, kurām netiks ņemti vērā rezultāti pret ceturto vietu īpašniecēm. 2022.gada Eiropas čempionāts notiks Ungārija un Slovākijā. Pērn Latvija pirmo reizi vēsturē spēlēja Eiropas čempionāta finālturnīrā. Norvēģijas pilsētā Tronheimā Latvija grupu turnīrā atzina nākamās čempiones Spānijas (22:33), Nīderlandes (24:32) un Vācijas pārākumu (27:28).

Latvijas izlases sastāvs spēlei pret Norvēģiju: Artūrs Kuģis, Mārtiņš Ozoliņš, Rihards Leja, Oskars, Antons Šuleiko, Oskars Arājs, Māris Veršakovs, Nils Kreicbergs, Nils Miķelsons, Dainis Krištopāns, Elvijs Borodovskis, Artūrs Meikšāns, Egils Politers, Uvis Strazdiņš, Ērmanis Andis, Emīls Kurzemnieks, Artis Kurmēns.