Latvijas handbola izlase EČ kvalifikāciju noslēdz ar vēl vienu graujošu neveiksmi

13/06/2015 20:58

Ļubļana, 13.jūn., LETA. Latvijas handbola izlase, noslēdzot Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pamatsacensības, sestdien ar rezultātu 20:37 (11:18) izbraukumā kapitulēja Slovēnijas valstsvienībai.

Līdz ar to Latvija cieta otro graujošo neveiksmi pāris dienu laikā, jo trešdien ar 14:33 piekāpās Zviedrijas valstsvienībai.

Uzvarot šajā mačā, Latvijas izlase saglabātu cerības kvalificēties Eiropas čempionātam, tomēr pēc neveiksmes tās ir zudušas.

Mačs iesākās līdzīgi un vēl 12.minūtē Latvijas izlase zaudēja vien ar 4:5, tomēr turpinājumā Slovēnija pilnībā pārņēma iniciatīvu, 13 minūtes vēlāk jau izvirzoties vadībā ar 15:7. Kaut Latvijas izlasei pat uzbrukumi bija vairāk nekā pretiniekiem, lieliski darbojās slovēņu vārtsargs Aļoša Rezars. Pēc puslaika Latvija atradās iedzinējos ar 11:18.

Otrā puslaika sākumā Latvijas izlase ātri guva divus vārtus, tomēr pēc tam pilnībā salūza un tika ciesta ļoti smaga neveiksme.

Pirmajās 30 minūtēs astoņus no 11 Latvijas izlases vārtiem guva Aivis Jurdžs, bet kopā viņš maču noslēdza ar desmit precīziem raidījumiem.

Savukārt pa trim vārtiem Latvijas izlases sastāvā iemeta Ģirts Lilienfelds un Renāts Hovratovičs.

Jau spēlē ar Zviedriju Latvija iztika bez rezultatīvākā spēlētāja Daiņa Krištopāna, kurš kluba vainas dēļ aizkavējās Katarā. Tāpat raženais ludzānietis nepalīdzēja arī Slovēnijā.

Tāpat pret Slovēniju nespēlēja otrs rezultatīvākais spēlētājs Latvijas valstsvienībā un labākais spēlētājs spēlē pret Zviedriju Jānis Pavlovičs, kurš mājās palika ģimenes apstākļu dēļ. Savukārt darba dēļ izlasei nevarēja palīdzēt nupat aizvadītās Latvijas handbola čempionāta sezonas vērtīgākais spēlētājs Oskars Arājs un Uldis Lībergs.

Jau vēstīts, ka atlases turnīra izšķirošo kārtu Latvija pagājušā gada rudenī sāka ar zaudējumu, izbraukumā ar 23:33 piekāpjoties olimpiskai vicečempionei Zviedrijai. Savukārt neilgu laiku vēlāk ar 28:39 savā laukumā nācās piekāpties Slovēnijai.

Savukārt pavasarī Latvija divreiz pieveica Slovākiju – ar 25:18 savā laukumā, bet izbraukumā varonīgi atspēlēja septiņu vārtu pārsvaru un pretiniekus pārspēja ar 23:22.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā trešajā apakšgrupā Latvijas izlase ar četriem punktiem sešās spēlēs ierindojās trešajā vietā, paliekot aiz Zviedrijas un Slovēnijas.

Eiropas čempionātam kvalificējās katras grupas pirmo divu vietu ieguvējas un divas labākās trešo vietu īpašnieces.

Turpinājumā no 20. līdz 26.jūnijam, Latvijas izlase startēs Starptautiskās Handbola federācijas (IHF) jaunattīstības valstu turnīrā, kas norisināsies Kosovā.

Latvijas handbola izlases sastāvs Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlei ar Slovēniju:

Viktors Turkupols, Rolands Ivanovs (abi – “Jūrmalas Sports”), Edgars Kukša (“Fredenbeck”, Vācija), Artūrs Kuģis (“TIF Viking”, Norvēģija), Raimonds Trifanovs (“Zweibrucken-Saarpfalz”, Vācija), Austris Tuminskis (Ludzas “Latgols”), Ingars Dude (“Istres”, Francija), Ģirts Lilienfelds (“ThSV Eisenach”, Vācija), Elvijs Borodovskis (“HSV Bad Blankenburg”, Vācija), Nils Kreicbergs, Andis Ērmanis, Toms Lielais, Renārs Hovratovičs (visi – Dobeles “Tenax”), Aivis Jurdžs (“Leipzig”, Vācija).