Latvijas handbola izlase pārspēj Nīderlandi, sperot soli pretim EČ

28/10/2018 16:44
Latvijas handbola izlase Sportazinas.com

Eiropas čempionāta handbolā kvalifikācijas otrajā spēļu kārtā ļoti svarīgu panākumu svinējusi Latvijas izlase, kas ar rezultātu 29:25 Valmieras Olimpiskā centra hallē pārspēja spēcīgo Nīderlandes valstsvienību.

Latvieši galvenos balstus savai uzvarai ielika pirmajā puslaikā, kura gaitā mūsu izlasei izdevās iegūt pat septiņu vārtu pārsvaru (16:9). Tomēr, atceroties komandu trīs iepriekšējos mačus, kuros panākumus bija guvuši nīderlandieši, Latvijas izlasei nebija pamata atslābināties.

Pēc pirmā puslaika Latvijas handbolistu rēķinā sešu vārtu pārsvars – 17:11.

Pēc pārtraukuma Nīderlandes izlase acīmredzami bija pamainījusi uzbrukuma, kā arī aizsardzības sadarbības, viesiem spējot pietuvoties līdz trīs vārtu atstatumam (20:23, 21:24). Minūtes pārtraukumu nācās pieprasīt mūsu izlases galvenajam trenerim Armandam Uščinam.

Pauze palīdzēja mūsu izlasei, kas spēja atgūties un uzlabot spēli uzbrukumā, atgūstot lielāku vadību.

Emocionālā spēles galotnē divus septiņu metru soda metienus atvairīja Latvijas izlases rezerves vārtsargs Artūrs Kuģis, tādējādi palīdzot latviešiem noturēt respektablu pārsvaru un uzvarēt ar 29:25.

2020. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā iekļūs katras kvalifikācijas grupas labākās divas komandas, kā arī visu grupu četras labākās trešo vietu ieguvējas. Ceturtajā grupā bez Latvijas un Nīderlandes spēlē arī Slovēnija un Igaunija.