Latvijas handbola izlase pēc pirmā puslaika pārliecinoši zaudē Slovēnijai

13/06/2015 20:08

Ļubļana, 13.jūn., LETA. Latvijas handbola izlase, noslēdzot Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pamatsacensības, pēc pirmā puslaika ar rezultātu 11:18 izbraukumā zaudē Slovēnijas valstsvienībai.

Mačs iesākās līdzīgi un vēl 12.minūtē Latvijas izlase zaudēja vien ar 4:5, tomēr turpinājumā Slovēnija pilnībā pārņēma iniciatīvu, 13 minūtes vēlāk jau izvirzoties vadībā ar 15:7. Kaut Latvijas izlasei pat uzbrukumi bija vairāk nekā pretiniekiem, lieliski darbojās slovēņu vārtsargs Aļoša Rezars. Pēc puslaika Latvija atradās iedzinējos ar 11:18.

Pirmajās 30 minūtēs astoņus no 11 Latvijas izlases vārtiem guvis Aivis Jurdžs.

Maču tiešraidē iespējams vērot interneta platformā “TVPlay.lv”.

Uzvarot šajā mačā, Latvijas izlase saglabātu cerības kvalificēties Eiropas čempionātam, tomēr, piedzīvojot neveiksmi, tās būs zudušas.

Kā zināms, priekšpēdējā apakšgrupas cīņā Latvija trešdien ar 14:33 piekāpās Zviedrijas valstsvienībai, piedzīvojot otro smagāko zaudējumu vēsturē.

Jau spēlē ar Zviedriju Latvija iztika bez rezultatīvākā spēlētāja Daiņa Krištopāna, kurš kluba vainas dēļ aizkavējās Katarā. Tāpat raženais ludzānietis nepalīdz arī Slovēnijā.

Tāpat pret Slovēniju nespēlē otrs rezultatīvākais spēlētājs Latvijas valstsvienībā un labākais spēlētājs spēlē pret Zviedriju Jānis Pavlovičs, kurš mājās palicis ģimenes apstākļu dēļ. Savukārt darba dēļ izlasei nevar palīdzēt nupat aizvadītās Latvijas handbola čempionāta sezonas vērtīgākais spēlētājs Oskars Arājs un Uldis Lībergs.

Jau vēstīts, ka atlases turnīra izšķirošo kārtu Latvija pagājušā gada rudenī sāka ar zaudējumu, izbraukumā ar 23:33 piekāpjoties olimpiskai vicečempionei Zviedrijai. Savukārt neilgu laiku vēlāk ar 28:39 savā laukumā nācās piekāpties Slovēnijai.

Savukārt pavasarī Latvija divreiz pieveica Slovākiju – ar 25:18 savā laukumā, bet izbraukumā varonīgi atspēlēja septiņu vārtu pārsvaru un pretiniekus pārspēja ar 23:22.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā trešajā apakšgrupā Latvijas izlase ar četriem punktiem piecās spēlēs ieņem trešo vietu un praktiski jau ir zaudējusi izredzes kvalificēties finālturnīram. Uzvaru grupā jau nodrošinājusi Zviedrija (deviņi punkti), otro vietu – Slovēnija (septiņi punkti). Eiropas čempionātam kvalificēsies katras grupas pirmo divu vietu ieguvējas un divas labākās trešo vietu īpašnieces.

Pēc Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēm, no 20. līdz 26.jūnijam, Latvijas izlase startēs Starptautiskās Handbola federācijas (IHF) jaunattīstības valstu turnīrā, kas norisināsies Kosovā.

Latvijas handbola izlases sastāvs Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlei ar Slovēniju:

Viktors Turkupols, Rolands Ivanovs (abi – “Jūrmalas Sports”), Edgars Kukša (“Fredenbeck”, Vācija), Artūrs Kuģis (“TIF Viking”, Norvēģija), Raimonds Trifanovs (“Zweibrucken-Saarpfalz”, Vācija), Austris Tuminskis (Ludzas “Latgols”), Ingars Dude (“Istres”, Francija), Ģirts Lilienfelds (“ThSV Eisenach”, Vācija), Elvijs Borodovskis (“HSV Bad Blankenburg”, Vācija), Nils Kreicbergs, Andis Ērmanis, Toms Lielais, Renārs Hovratovičs (visi – Dobeles “Tenax”), Aivis Jurdžs (“Leipzig”, Vācija).