Latvijas handbola izlasei EČ kvalifikācijas cikla mačos pret Igauniju nepalīdzēs vienības kapteinis

Latvijas handbola izlase, sportazinas.com
Foto: Handball.lv

Latvijas nacionālās izlases galvenais treneris Armands Uščins nosaucis 18 spēlētāju sarakstu, kuri gatavosies 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas cikla spēlēm pret Igauniju. 11. aprīlī viesos spēlēsim Tallinā, bet 14. aprīlī cīņa notiks Valmierā, Vidzemes Olimpiskajā centrā.

Latvijas valstsvienībai šajās spēlēs nevarēs palīdzēt komandas kapteinis Ingars Dude. “Divus mēnešus jau cīnos ar savainojumu, ar kuru vēl līdz galam neesmu ticis galā, tāpēc spēlēs pret Igauniju laukumā doties nevarēšu. Morāli un visādi citādi būšu kopā ar valstsvienību, lai mēs visi kopā šīs divas spēles uzvarētu! Palikušas pilnas trīs nedēļas. Uzņemam apgriezienus, lai būtu maksimāli labākajā formā. Un sargājiet veselību!” kapteinis ar uzrunu vērsies pie saviem komandas biedriem.

Pēc dažu gadu pārtraukuma Latvijas izlasē atgriezies pieredzes bagātais Ģirts Lilienfelds, kurš šobrīd pārstāv Vācijas 2. Bundeslīgas komandu “HSC 2000 Coburg”. Ģirts jau janvāra vidū intervijā LHF neslēpa, ka ir vēlme atgriezties Latvijas valstsvienībā, jo joprojām ir saglabājusies cerība sasniegt kaut ko lielu ar Latvijas valstsvienību, kuras galvenais mērķis šobrīd ir kvalificēties 2020. gada Eiropas čempionāta finālturnīram.

Pēc divām aizvadītām spēlēm Latvijas grupā līdere ar divām uzvarām divās spēlēs ir Slovēnija, pa uzvarai ir Latvijai un Nīderlandei, bet bez panākumiem cīnījusies Igaunija. Jāatgādina, ka kvalifikācijas cikla ievadā 24. oktobrī Latvija viesos ar 21:27 piekāpās vienai no spēcīgākajām pasaules handbola izlasēm Slovēnijai, savukārt otrajā mačā Armanda Uščina vadītā komanda Valmierā ar 29:25 uzveica Nīderlandi. Kvalifikācijas turpinājums paredzēts 2019. gadā – aprīlī divas spēles Igauniju, bet savukārt jūnijā Latvijai otrās spēles ar Slovēniju un Nīderlandi.

Kvalifikācijas turnīrā piedalās 32 valstu izlases, kas tika ielozētas astoņās grupās pa četrām komandām katrā. Gaidāmais kvalifikācijas turnīrs būs plašākais, kāds jebkad ir noticis. Eiropas čempionātam kvalificēsies katras grupas divas labākās komandas, kā arī četras labākās trešo vietu ieguvējas.

Eiropas čempionāta finālturnīram jau kvalificējušās tā organizatores Zviedrija, Austrija un Norvēģija, kā arī esošā Eiropas čempione Spānija. 2020.gadā Eiropas čempionātā pirmoreiz piedalīsies 24 valstu izlases (iepriekš – 16). Eiropas čempionāta finālturnīrs norisināsies no 2020.gada 10. līdz 26.janvārim.

Latvijas izlases kandidātu saraksts
Vārtsargi:
 Artūrs Kuģis (TV Gosswallstadt, Vācija), Raitis Puriņš (Celtnieks Rīga)
Kreisā mala: Rihards Leja (Celtnieks Rīga), Nils Kreicbergs (Tenax Dobele)
Kreisie ārējie: Aivis Jurdžs (DHfK Leipzig, Vācija), Artūrs Lazdiņš (Celtnieks Rīga), Emīls Kurzemnieks (Afturelding, Islande)
Saspēles vadītāji: Māris Veršakovs (TGS Pforzheim, Vācija), Ģirts Lilienfelds (HSC Coburg 2000, Vācija)
Labie ārējie: Dainis Krištopāns (Vardar, Maķedonija), Evars Klešniks (LiT Tribe Germania, Vācija), Guntis Piļpuks (HF Mors, Dānija)
Labā mala: Andis Ērmanis (Tenax Dobele), Uvis Strazdiņš (Kehra, Igaunija), Ņikita Pančenko (Tenax Dobele)
Līnijas spēlētāji: Egils Politers (Tenax Dobele), Artūrs Meikšāns (SK Latgols), Antons Šuleiko (Tenax Dobele)

Oficiālās personas
Armands Uščins, galvenais treneris
Andrejs Narnickis, treneris
Agate Adiņa, fizioterapeite
Guntis Ciematnieks, delegācijas vadītājs

EČ kvalifikācijas turnīra izlozes rezultāti
1. apakšgrupa: Izraēla, Polija, Vācija, Kosova.
2. apakšgrupa: Šveice, Serbija, Horvātija, Beļģija.
3. apakšgrupa: Turcija, Islande, Maķedonija, Grieķija.
4. apakšgrupaLatvija, Nīderlande, Slovēnija, Igaunija.
5. apakšgrupa: Bosnija un Hercegovina, Čehija, Baltkrievija, Somija.
6. apakšgrupa: Lietuva, Portugāle, Francija, Rumānija.
7. apakšgrupa: Slovākija, Krievija, Ungārija, Itālija.
8. apakšgrupa: Ukraina, Melnkalne, Dānija, Fēru salas.

Informāciju sagatavoja Latvijas Handbola federācija

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par