Latvijas handbola izlasei zaudējums Igaunijai Baltijas jūras valstu kausa izcīņas pirmajā spēlē

28/12/2023 18:52
Latvijas handbola izlase

Latvijas vīriešu handbola izlase ceturtdien Ludzā ar zaudējumu Igaunijas valstsvienībai uzsāka Baltijas jūras valstu kausa izcīņu. Mačā Ludzas sporta hallē latvieši piekāpās ar 29:35 (16:20).

Mājiniekiem piecus vārtus astoņos metienos guva Toms Lielais, pa četriem vārtiem sakrājot Ņikitam Pančenko un Raivim Gorbunovam, bet pa trim vārtiem guva Linards Usāns, Rauls Erlends Serafimovičs un Jevgeņijs Rogonovs.

Viesiem ar astoņiem gūtiem vārtiem deviņos metienos, realizējot arī vienīgo izpildīto septiņu metru soda metienu, izcēlās Ots Variks, sešus vārtus guva Deners Jānimā, pa pieciem vārtiem – Matiass Rebane un Arturs Morgensons. Igauņi spēli sāka ar diviem Denera Jānimā un vieniem Ota Varika gūtiem vārtiem, izvirzoties vadībā ar 3:0. Raivis Gorbunovs vienus vārtus atguva, bet tuvāk par divu vārtu deficītu mājiniekiem tikt neizdevās, pēc Davida Mamporias metiena viesiem pirmoreiz panākot piecu vārtu pārsvaru (10:5).

Armis Priskus 19.minūtē panāca sešu vārtu pārsvaru Igaunijai – 13:7. Savukārt 25.minūtē Ņikita Pančenko ar gūtiem vārtiem ļāva latviešiem pietuvoties līdz 12:15. Arī mača turpinājumā rezultāta starpība igauņu labā pārsvarā bija trīs līdz pieci vārti, līdz 44.minūtē Arturs Morgensons panāca jau 29:22.

Piektdien latvieši plkst.18 tiksies ar Lietuvu, bet noslēdzošo spēli aizvadīs 30.decembrī, plkst.10, ar Somiju. Turnīra spēles tiešraidē translē “YouTube” kanālā “Latvijas Handbola federācija”. Izlases galvenais treneris Davors Čutura Latvijas nacionālās vīriešu izlases sastāvā ir iekļāvis 20 spēlētājus, tai skaitā sešus ārzemēs spēlējošos handbolistus.

Baltijas valstu un Somijas vīriešu valstsvienības aizvada pārbaudes spēļu turnīru otro reizi 2023.gadā, šoreiz tiekoties Ludzā. Janvārī Rīgā par kausa ieguvēju kļuva Somija, otro vietu ieņemot Igaunijas valstsvienībai, trešo – Lietuvai un ceturto – Latvijai. Latvijas izlasei šis ir gatavošanās posms 11. un 14.janvārī gaidāmajām 2026.gada Eiropas čempionāta priekškvalifikācijas spēlēm ar Luksemburgu. Šoruden Latvijas izlase nepārvarēja 2025.gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmo kārtu.