Latvijas handbola klubiem mainīgs sniegums Baltijas līgā

13/11/2022 16:53
ASK Zemessardze/LSPA

“ASK Zemessardze”/LSPA komanda svētdien izcīnīja uzvaru Baltijas Handbola līgas (BHL) mačā. “ASK Zemessardze”/LSPA Rīgā ar rezultātu 34:29 (16:14) guva virsroku pār Kauņas “Granitas-Karys”.

Ar 11 gūtiem vārtiem rīdziniekiem izcēlās Roberts Rancāns, astoņas reizes pretiniekus pārspēja Ričards Jablonskis, bet septiņi precīzi metieni bija Kristiānam Kelertam. Viesiem septiņus vārtus guva Manvīds Lazausks.

Tikmēr “Ogre”/”Hydrox” mājās ar 29:37 (8:20) atzina atzina Klaipēdas “Dragūnas” pārākumu. Ogrēniešiem desmit un deviņus vārtus guva attiecīgi Intars Jomants un Aļaksandrs Pacikaiļiks. Uzvarētājiem pa sešiem precīziem metieniem bija Vladislavam Koržukam un Gītim Šmantauskam. A grupā “ASK Zemessardze”/LSPA ar diviem punktiem četrās spēlēs ir ceturtā, bet Ogres handbolisti zaudējuši visos četros mačos un ir pēdējie, sestie. B grupā Dobeles “Tenax” ar diviem punktiem četrās cīņās ir ceturtā.

Šosezon BHL piedalās piecas komandas no Igaunijas, četras – no Lietuvas un trīs – no Latvijas. Šajā sezonā sacensības notiek divās apakšgrupās, katrai ar katru spēlējot divus apļus un astoņām komandām iekļūstot ceturtdaļfinālā. Čempioni tiks noskaidroti finālčetrinieka sacensībās.

Pēc aizvadītajā sezonā sasniegtajiem rezultātiem komandas tika sadalītas divās apakšgrupās. A grupā spēlē Klaipēdas “Dragūnas”, Kauņas “Granitas-Karys”, “Viljandi”, “Tallas”/”Mistra”, “Ogre”/”Hydrox” un “ASK Zemessardze”/LSPA. B grupā sacenšas Viļņas “Šviesa”, Viļņas “Amber”, Pelvas “Serviti”, “Tapa”, “Tallinn” un “Tenax”/”Dobele”.

Baltijas handbola līga pastāv kopš 1993.gada. Līgas pastāvēšanas laikā tajā spēlējušas ne tikai Lietuvas, Latvijas un Igaunijas komandas, bet arī Somijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Krievijas klubi un pat Grenlandes vienības. BHL regulārā sezona noslēgsies 6.februārī. Ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas četras labākās komandas. Baltijas līgas čempioni kļūs zināmi 15.- 16.aprīlī. Regulārās sezonas uzvarētāji iegūs tiesības rīkot finālčetrinieka turnīru.