Latvijas handbola Virslīga: četrām komandām ambīcijas izcīnīt titulu

05/09/2018 22:40
Handbola Virslīga, www.sportazinas.com

Trešdien viesnīcā “Days Hotel” notika “SynotTip” handbola Virslīgas preses konference, kurā par saviem gaidāmās sezonas mērķiem pastāstīja komandu pārstāvji. Tāpat preses konferencē piedalījās arī LHF vadība.

“Liels prieks, ka sezonu atkal varam sākt astoņu komandu sastāvā, un čempionāts var būt kvalitatīvs,” preses konferenci iesāka LHF prezidents Mārtiņš Bičevskis. “Īpašs prieks par vairākām lietām. “Tenax Dobele” un “Celtnieks Rīga” šosezon startēs Baltijas līgā, tāpat rīdzinieki piedalīsies Eirokausos. Četri pašmāju spēlētāji atraduši sev jaunas komandas ārzemēs – gan Austris Tuminskis, gan jaunie Emīls Kurzemnieks, Uvis Strazdiņš un Guntis Piļpuks. Priecājamies arī par ilgtermiņa sadarbību ar “SynotTip” sporta bāru.”

Vienlaikus LHF prezidents arī akcentēja problēmas: “Ir trauksmes sajūta, jo mainoties nodokļu politikai, mainījušies noteikumi, un vairāki atbalstītāji klubiem nevarēs palīdzēt. Arī jaunatnes čempionāts zaudējis savu sponsoru “Miandum”, taču meklējam aizvietotāju. Šobrīd veicam sarunas ar “Maxima”. Jebkurš atbalsts arī no citiem uzņēmumiem būs svarīgs. Ja runājam par sportisko pusi, tad uz to skatāmies cerīgi – Rīgas čempionāts parādīja, ka esam spējīgi spēlēt augstā līmenī.”

Savukārt LHF ģenerālsekretārs Guntis Ciematnieks atklāja, ka jaunā sezona sāksies ar vairākiem jaunumiem: “”SynotTip” handbola Virslīgai tagad ir jauna mājaslapa. Katras kārtas centrālo spēli padarīsim košāku. Īpašas mārketinga aktivitātes izvērsīsim pirms izslēgšanas spēlēm, lai publiskajā vidē izskatītos arvien labāk un konkurētspējīgi ar citiem sporta veidiem.”

“Stabila vērtība ir izspēles kārtība, kas ir nemainīga jau vairākus gadus. Manuprāt, tas ir pozitīvais aspekts,” Virslīgas čempionāta trumpi uzsvēra LHF sacensību direktors Renārs Līcis. “Vadošās komandas mēģina radīt apstākļus, lai celtu savu līmeni, bet tas dod stimulu arī pārējām komandām.”

Komandu pārstāvju komentāri
Ivars Zariņš, “Tenax Dobele” prezidents
: “Šogad Dobeles komandai sagatavošanās bija savādāka nekā iepriekš, jo daudzi spēlētāji piedalījās U-18 un U-20 Eiropas čempionātos, kas nedaudz mainīja gatavošanās plānus. Pirms sezonas aizvadījām pārbaudes spēles Klaipēdā, tāpat spēlējām arī Rīgas čempionātā, kur finālā diemžēl piekāpāmies “Celtniekam”, kas ir nopietni pastiprinājis sastāvu. Mums ir jauna komanda. Divi vadošiem spēlētāji Austris Tuminskis un Emīls Kurzemnieks pārcēlušies uz ārzemju klubiem, Oskaram Arājam ir veikta operācija, un viņš ierindā varētu atgriezties pēc jaunā gada. No Ludzas “Latgola” sastāvu papildinājuši jaunie spēlētāji Armands Usāns un Vladislavs Fots. Mērķi klubam nav mainījušies, tie ir tādi paši kā katru gadu – pirmā vieta Latvijā, izkļūšana no grupas Baltijas līgā. Vienā turnīrā – Rīgas čempionātā – maksimālo mērķi jau neesam sasnieguši. Arī mums bija doma startēt Eirokausos, taču sastāva pārmaiņas lika šo ieceri atlikt. Lai komandām izdodas sezona bez traumām.”

Normunds Blome, “Celtnieks Rīga” menedžeris: “Lai motivētu spēlētājus kvalitatīvi trenēties, piedāvāju komandai piedalīties Eiropas kausos. Tieši tāpēc piesaistījām Arti Kurmēnu, Ēriku Blūmu un Vladislavu Košmanu, kurš pēc savainojuma grib sevi apliecināt, un ceru, ka aizvadīs labu sezonu. Fiziski komanda izskatās ļoti labi. Pirms sezonas bija turnīrs Polvā, ko vērtēju ļoti pozitīvi. Rīgas čempionātā sevi labi parādīja Ogres komanda, kas pusfinālā mums lika saprast, ka ar pusspēku nevar uzvarēt. Tas savukārt atstāja pozitīvu iespaidu uz finālspēli, jo pret Dobeli komandu motivēt nevajadzēja. Baltijas līgu sākam septembra beigās, bet EHF Izaicinājuma kausā 13. un 14.oktobrī aizvadīsim divas spēles Salaspilī pret Izraēlas “Holon Yuvalim” ”

Arvis Laganovskis, HK Ogre spēlētājs: “Tāpat kā konkurenti, arī mēs gatavojamies sezonai nopietni. Esam papildinājuši sastāvu ar trim spēlētājiem – Rolandu Ļebedevu, Ivaru Bricu un Miku Kiršteinu. Priecājamies, ka Virslīgā ir astoņas spēcīgas komandas, kuras uzvaru tāpat vien un viegli neatdos. Darīsim visu iespējamo, lai realizētu savus mērķus. Iekļūt četriniekā ir viegls mērķītis, esam optimisti, mēģināsim pacīnīties arī par pirmo vietu. Tāpat arī pirmajā līgā ONSC/HK Ogres mērķis ir pirmā vieta.”

Gints Korzāns, “Jūrmalas Sports” pārstāvis: “Sezonai sākām gatavoties jūlijā. Rīgas čempionātā nespēlējām, jo startējām turnīrā Alītā, kur ieņēmām ceturto vietu. Labā ziņa, ka komandā atgriežas Uldis Zariņš un Edgars Grīnbergs. Uldis Lībergs ir pieteikumā, nav mums pateicis nē, un iespējams šosezon uzspēlēs. Ceļgala savainojuma dēļ pagaidām nevarēs palīdzēt Viktors Turkupols. Esam ambiciozi un arī cīnīsimies par pirmo vietu.”

Andris Ulāns, ASK/LSPA galvenais treneris: “Divi pamatsastāva spēlētāji beiguši LSPA un komandā vairs nespēlēs, bet viens beidzis karjeru un turpmāk tiesās. Arī šosezon galvenais darbs būs pie kvalitātes celšanas. Prieks, ka klāt nākuši Andris Mellups un Intars Jomants. Cīnīsimies ar katru pretinieku. Kas attiecas uz atbalstītājiem, tad mums būs sponsors Rolanda Strazdiņa personā. Latvijā mūsu galvenās sacensības ir Latvijas čempionāts, mērķis ir spēlēt arī pasaules armijas čempionātā, bet viss atkarīgs, kā veidosies sastāvs, jo amatierus uz divām nedēļām atraut no darba un ģimenes būs ļoti grūti. Ja spēlētāji būs armijas sistēmā, tad dalība armijas čempionātā varētu būt reāla. Nākamajā sezonā, atkarībā no sastāva, mēģināsim startēt Baltijas līgā, bet vēl pēc gada skatīsimies tālāk uz Eiropu.”

Zigmunds Mickus, HK Vaiņode galvenais treneris: “Vispirms gribu apsveikt Rīgas “Celtnieku” – no viņu dalības Eirokausos ieguvējs būs ne tikai pats klubs, bet arī handbols Latvijā kopumā. Tas varētu piesaistīt vairāk skatītāju, un, iespējams, arī atbalstītāju. Vaiņodes komanda čempionātam gatavojas no jūlija Aināra Pāvila vadībā. Pieteikumā ir 25 spēlētāji, tas veicinās attīstību un raušanos laukumā sevi pierādīt. Nebūšu ambiciozs, drīzāk piezemēts – par pirmo vietu necīnīsimies, bet par vietu četriniekā gan. Ceru, ka tie spēlētāji, kas piedalījās Eiropas U-18 un U-20 čempionātos dos arvien lielāku pienesumu arī mūsu komandai.”

Arnolds Straume, MSĢ/LAT-Hertz galvenais treneris: “SynotTip handbola Virslīgai, atšķirībā no pretiniekiem, negatavojāmies, jo visu vasaru pavadījām Eiropas čempionātos. Visus gadus esam spēlējuši tikai ar MSĢ audzēkņiem. Šogad ar federācijas un MSĢ direktores atbalstu trīs spēlētāji, kas pabeidza 12.klasi, turpinās dzīvot, trenēties un spēlēt Murjāņos. Vairākiem spēlētājiem bija iespējas un piedāvājumi spēlēt ārzemēs, bet uzskatu, ka nevajag steigties un vēl 1-2 gadus var palikt Murjāņos. Tā ir iespēja trenēties profesionālā režīmā.”

* SK Latgols komanda preses konferencē netika pārstāvēta

Informāciju sagatavoja: Latvijas Handbola federācija

Pieslēgties

Dienas fokusā

Mairis Briedis
02/07/2022 16:59

Briedis piedzīvo fiasko arī boksa ringā, Opetaija uzvar pēc punktiem un atņem latvietim IBF jostu

Latvijas bokseris Mairis Briedis sestdien Goldkostā, Austrālijā, piedzīvoja zaudējumu austrālietim Džeijam Opetaijam un atvadījās no Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) čempiona jostas pirmajā smagajā svarā (līdz 90,7 kilogramiem). Pēc 12 raundiem…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām