Latvijas handbola virslīga netiks atsāka

25/01/2021 12:13

Latvijas Handbola federācija (LHF) iepriekš plānoja janvāra beigās vai februāra sākumā atsākt “SynotTip” handbola virslīgu, kurā startē astoņas Latvijas handbola komandas, taču tas nenotiks eksprestestus nepieejamības dēļ. Lai nodrošinātu sportistu drošību Covid-19 pandēmijas kontekstā, bija paredzēts izmantot eksprestestus, kuri sevi pierādīja kā efektīvu testēšanas veidu Latvijas izlases kvalifikācijas spēļu sabraukumos.

Izlases sabraukumu laikā LHF eksprestestus iegādājās no Eiropas Handbola federācijas (EHF). Arī “SynotTip” handbola virslīgas vajadzībām tika plānots tos iegādāties turpat. Tomēr lielā pieprasījuma dēļ šobrīd EHF eksprestesti nav pieejami, kā arī nav skaidrības par potenciālo datumu, kad tos atkal varētu iegūt lietošanā.

Tāpat iepriekš LHF ziņoja, ka pēc Ministru kabineta (MK) jaunākajiem lēmumiem par Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanu tika atļauts sākt treniņus un sacensības nepilngadīgajiem sportistiem, kas ir junioru izlašu sastāvā. Precizējot un skaidrojot šo MK noteikumu anotāciju ar Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamentu, LHF ģenerālsekretārs Normunds Blome secinājis, ka pašlaik jaunatnes izlašu sportisti tomēr nevar pilnvērtīgi atgriezties treniņprocesā un sacensībās, izņemot Murjāņu sporta ģimnāzijas audzēkņus.

Līdz ar to, Latvijas Handbola federācijas vadība lēmusi šobrīd neatsākt “SynotTip” handbola virslīgu, lai izvairītos no sportistu un viņu ģimeņu inficēšanās riska, kā arī atgādina un aicina visus sportistus un fanus rūpīgi izturēties pret savu veselību, lietot sejas aizsargmaskas, mazgāt un dezinfikcēt rokas, ievērot distancēšanos, kā arī sekot līdzi visiem MK noteikumiem, lai pasargātu savu un apkārtējo veselību un lai ātrāk varētu atgriezties normālā ikdienā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

02/03/2021 16:59

“Danku” konkursā gatavojas startēt spēlētājs, kurš NBA karjerā nav “iedankojis” ne reizi

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) “danku” konkursā, kas šogad risināsies Zvaigžņu spēles puslaika pārtraukumā, plāno piedalīties Indiānas “Pacers” spēlētājs Kasijuss Stenlijs, kurš šosezon nav izpildījis nevienu sekmīgu “danku”. Medija ESPN žurnālists…