Latvijas handbola virslīgā piedalīsies astoņas komandas

Dobeles Tenax, sportazinas.com
Dobeles "Tenax" | Foto: Latvijas Handbola Federācija

2019./2020.gada sezonā, kurā Latvijas vīriešu handbola izlase pirmo reizi spēlēs Eiropas čempionāta finālturnīrā, “SynotTip” virslīgā vīriešiem nemainīgi piedalīsies astoņas komandas, ziņo Latvijas Handbola federācija (LHF).

Tikmēr virslīga sievietēm šosezon spēcīgāko valsts komandu sabiedrībā atgriežas Stopiņu NHK vienība, kā rezultātā būs sešas komandas iepriekšējo piecu vietā.

Augstākajā līgā vīriem nemainīgi startēs astoņas komandas – Dobeles “Tenax”, Rīgas “Celtnieks”, Ludzas “Latgols”, “Ogre”, “Jūrmalas sports”, “Vaiņode”, ASK/LSPA un Latvijas jaunatnes izlases bāzes komanda MSĢ/LAT 2000.

Šobrīd LHF aktīvi darbojas pie kalendāra izstrādāšanas.

Zīmīgi, ka janvāra beigās Latvijas vīriešu handbola izlase pirmo reizi vēsturē spēlēs Eiropas čempionāta finālturnīrā. Kā aģentūra LETA noskaidroja federācija, pastāv iespēja, ka šajā laikā nespēlēs tikai vadošās komandas “Tenax” un “Celtnieks”, bet citām vienībām mači varētu notikt.

Arī izspēles formāts virslīgā vīriešiem paliks nemainīgs. No sākuma visas astoņas komandas aizvadīs divas spēles katra ar katru, pēc kā dalīsies divos četriniekos – 1.-4.vieta un 5.-8.vieta. Izslēgšanas spēlēs piedalīsies sešas spēcīgākās komandas, pirmo divu ieguvējām uzreiz sev garantējot vietu pusfinālā, bet vēl četrām komandām cīnoties ceturtdaļfinālos. MSĢ/LAT 2000 arī šogad startēs ārpus konkurences un par medaļām necīnīsies.

Sieviešu turnīrā šogad atgriešanos spēcīgāko komandu sabiedrībā piedzīvos Stopiņu komanda, kas no 2016. līdz 2018.gadam plūca čempionu laurus, bet pagājušo sezonu izlaida. Vēl piecas komandas čempionātā būs pagājušās sezonas čempiones Jēkabpils Sporta skola, Salaspils Sporta skola, Ludzas “Latgols”, LSPA un Dobeles komanda.

Sievietēm, ņemot vērā to, ka mainījies komandu skaits nedaudz mainīsies arī izspēles formāts. No sākuma komandas aizvadīs divus apļus, katra ar katru izspēlējot pa divām spēlēm. Turpinājumā komandas sadalīsies divos trijniekos (1.-3.vieta un 4-6.vieta), kur atkal katrai ar katru būs divas spēles. No otrā trijnieka spēcīgākā komanda kvalificēsies pusfinālam, kur spēkosies ar regulārās sezonas pirmās vietas ieguvēju, savukārt otrajā pusfinālā tiksies otro un trešo vietu izcīnījušās komandas.

Pirmajā līgā vīriešiem tāpat kā iepriekšējā sezonā startēs astoņas komandas – “Latgols juniori”, “Jūrmalas sports-2”, “Skrīveri”/”Aizkraukle”, ONSC/”Ogre”, “RPI-Seniori”, “Ulbroka SK”, “Dobele”/”Tērvete” un “Salaspils”/”Mērnieks ZM”.

Izspēles formāts Latvijas otrajā spēcīgākajā handbola turnīrā vīriešiem nemainīsies. Regulārajā sezonā katra komanda aizvadīs 14 spēles, divreiz tiekoties ar katru pretinieci, pēc kā par zeltu cīņu turpinās sešas spēcīgākās. Divas komandas uzreiz iekļūs finālčetrinieka, bet vēl četras komandas par divām ceļazīmēm uz to cīnīsies divos ceturtdaļfināla pāros.

Pirmās līgas uzvarētājs piedalīsies pārspēlēs ar virslīgas vājāko komandu. Ja uzvarētājs būs kāda kluba otra komanda, tad turnīrā piedalīsies sekojošā komanda.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par