Latvijas handbolistēm neizdodas sasniegt EČ kvalifikācijas nākamo kārtu

06/06/2021 16:02

Latvijas sieviešu handbola izlasei nav izdevies sasniegt Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas nākamo kārtu, ziņo Latvijas Handbola federācija (LHF). Latvijas handbolistes svētdien Grieķijā kvalifikācijas pirmās kārtas trešajā spēlē ar rezultātu 19:31 (7:16) piekāpās Bosnijas un Hercegovinas izlasei.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākā ar septiņiem gūtiem vārtiem bija Madara Cibuļska, bet pieci precīzi metieni bija Lanai Nikolajevai. Sestdien latvietes ar rezultātu 17:34 zaudēja grieķietēm. Dienu iepriekš Latvijas izlasei bija paredzēta spēle ar Itāliju, bet lidojuma problēmu dēļ komanda saņēma tehnisko zaudējumu 0:10 Automātiski garantētu vietu finālturnīrā sev nodrošinājusi pagājušā gada čempione Norvēģijas sieviešu handbola izlase. Tai kopā ar 2022.gada Eiropas čempionāta organizatorēm Slovēniju, Ziemeļmaķedoniju un Melnkalni nebūs jāpiedalās kvalifikācijas ciklā. Tas nozīmē, ka iespēja cīnīties par iekļūšanu finālturnīrā būs par atlikušajām 12 vietām.

Kvalifikācija norisināsies divās kārtās. Līdzīgi kā finālturnīrā, arī Eiropas čempionāta kvalifikācijas otrajā kārtā automātiskas vietas sev ir nodrošinājusi 21 izlase, vērtējot aizvadītā gada Eiropas čempionāta rezultātus, kā arī Eiropas handbola federācijas (EHF) nacionālo izlašu rangu. Kopumā 2022.gada Eiropas čempionāta otrajā kārtā piedalīsies 24 komandas – 21 izlase, kas ieguvusi automātisku vietu šajā kvalifikācijas kārtā, kā arī trīs komandas, kas izcīnīs uzvaru savās grupās kvalifikācijas pirmajā kārtā. Spēles norisināsies sešās grupās pa četrām komandām katrā.

Latvijas izlase kvalifikācijas turnīra pirmās kārtas spēles aizvada Grieķijā. Pirmajā kvalifikācijas kārtā piedalīsies 11 izlases, kas sacentīsies divās grupās pa četrām komandām, kā arī vienā grupā, kurā būs trīs komandas. Bez augstāk minētajām izlasēm kvalifikācijas pirmajā kārtā piedalīsies Farēru salas, Portugāle, Kosova, Izraēla, Somija un Luksemburga.

Iepriekš bija plānots, ka pirmās kvalifikācijas spēles notiks jau aprīlī, tomēr Covid-19 vīrusa izplatības dēļ tika lemts, ka vismaz pirmā kvalifikācijas kārta tiks aizvadīta tā saucamajos “burbuļos” jeb sabraukuma formātā. Līdz ar to visas Eiropas čempionāta pirmās kārtas spēles norisināsies no 31.maija līdz 6.jūnijam.

2022.gada Eiropas čempionāta finālturnīrā spēlēs 16 izlases.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Kristaps Porziņģis
27/09/2021 22:17

Kids vēlas, lai Porziņģis būtu “basketbola spēlētājs”, nevis tikai trīspunktu metējs

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Dalasas “Mavericks” galvenais treneris Džeisons Kids vēlas, lai Kristaps Porziņģis nebūtu tikai trīspunktu metējs, bet gan daudzpusīgs spēlētājs, šodien NBA komandu mediju dienā atklāja speciālists….