Latvijas handbolisti bez līdera Krištopāna zaudē Norvēģijas B izlasei

05/01/2020 22:43

Šovakar Norvēģijas pilsētā Tronheimā Latvijas nacionālā izlase aizvadīja pārbaudes spēli pirms 2020. gada Eiropas čempionāta finālturnīra sākuma. Cīņā ar Norvēģijas B izlasi nācās atzīt pretinieku pārākumu ar rezultātu 21:25.

Līdz šim Norvēģijā Latvijas nacionālā izlase bija aizvadījusi divus handbola treniņus un vienu fizisko nodarbību. Šo spēli izlaida Ģirts Lilienfelds un Dainis Krištopāns, kuri turpina atlabties pēc nelieliem savainojumiem un šovakar aizvadīja individuālo treniņu.

Mača ievadā laukumā dominēja aizsardzība, un pirmos vārtus latvieši guva no septiņu metru soda metiena atzīmes, izceļoties Nilam Kreicbergam. Uzbrukumā gan arī turpinājumā bija problēmas ar labu metienu pozīciju atrašanu, pie tam arī, kad tas izdevās, pievīla realizācija (2:5). Norvēģija tika arī līdz 8:3, bet lieliski mačā iesaistījās Edgars Kukša, kurš ar vairākām labām epizodēm vārtos sniedza pārliecību arī uzbrukumam (6:8).

Turpinājumā gan atkal bija problēmas, kā rezultātā norvēģi veica trīs vārtu izrāvienu un atkal tika nedaudz tālāk (6:11). Lai arī divi Oskara Arāja vārti un vieni no Nila Kreicberga un Austra Tuminska ļāva pietuvoties līdz 10:12, puslaika noslēdzošo daļu atkal labāk nospēlēja norvēģi, kuri spēles pirmo puslaiku noslēdza ar piecu vārtu handikapu (10:15).

Otrā puslaika ievaddaļā, pateicoties Jāņa Pavloviča, Aivja Jurdža un Egila Politera vārtiem, divus vārtus atguvām (13:16). Ar lielisku Kukšas spēli vārtos un disciplinētu aizsardzību kopumā Latvija izlase samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (17:18). Mača noslēdzošajā daļā pievīla uzbrukumu realizācija, kā rezultātā piedzīvots zaudējums ar 21:25.

Rezultatīvākais Latvijas izlases sastāvā ar pieciem vārtu guvumiem bija Nils Kreicbergs, trīs vārtus guva Oskars Arājs un Aivis Jurdžs, pa diviem vārtiem guva līnijas spēlētāji Ingars Dude un Egils Politers.

Latvijas izlases sastāvs Eiropas čempionātam

Vārtsargi: Artūrs Kuģis (HC Vardar, Maķedonija), Raitis Puriņš (Celtnieks Rīga), Edgars Kukša (OHV Aurich, Vācija)
Kreisā mala: Oskars Arājs (Tenax Dobele), Rihards Leja (Celtnieks Rīga)
Kreisā ārējā: Aivis Jurdžs (Tenax Dobele), Nils Kreicbergs (Riihimaen Cocks, Somija), Emīls Kurzemnieks (Tenax Dobele)
Saspēles vadītāji: Māris Veršakovs (Tenax Dobele), Austris Tuminskis (EHV Aue, Vācija)
Labā ārējā: Dainis Krištopāns (HC Vardar, Maķedonija), Ģirts Lilienfelds (HSC Coburg 2000, Vācija), Evars Klešniks (LIT Tribe Germania, Vācija), Jānis Pavlovičs (Sandefjord Hanball, Norvēģija)
Labā mala: Uvis Stazdiņš (HC Kehra, Igaunija), Andis Ērmanis (Tenax Dobele)
Līnijas spēlētāji: Ingars Dude (Limoges Hand87, Francija), Egils Politers (Tenax Dobele), Antons Šuleiko (Tenax Dobele)