Latvijas handbolisti divās spēlēs spēkosies ar Lietuvu

03/11/2021 15:35
Latvijas handbola izlase

Latvijas vīriešu handbola izlase nedēļas nogalē Viļņā divās spēlēs tiksies ar Lietuvu, ziņo Latvijas Handbola federācija (LHF). Spēles Viļņā notiks sestdien un svētdien “izlašu loga” ietvaros. Šajā logā tiek aizvadītas 2023.gada pasaules čempionāta kvalifikācijas spēles.

Latvijas izlasei šīs spēles paredzētas janvārī. Spēles tiks aizvadītas Fēru salu galvaspilsētā Toršavnā, 14.janvārī spēlējot pret Itāliju, 15.janvārī – pret Luksemburgu, bet turnīra noslēgumā – pret Fēru salām. Latvijas izlases galvenais treneris Sandris Veršakovs šīs pārbaudes spēles uzskata par labu veidu, kā dod iespēju jaunajiem handbolistiem sevi parādīt un arī viņam saprast, kurš ir gatavs pieaugušo izlasei.

“Šī nedēļas nogale bija paredzēta izlasei, bet, ņemot vērā, ka mums visas kvalifikācijas ir pārceltas uz janvāri, šo nedēļas nogali izmantosim draudzības spēlēm pret Lietuvas izlasi,” sarunā ar LHF preses dienestu saka Veršakovs. “Komandu vēlējos komplektēt pārsvarā no vietējiem spēlētājiem, piesaistot dažus mūsu ārzemēs spēlējošos jauniešus, kuri dažādu iemeslu dēļ iepriekš nav varējuši izlasei palīdzēt, kā, piemēram, Raivi Gorbunovu un Gunti Piļpuku, bet diemžēl arī šoreiz viņi nevarēs pievienoties. Vienīgais no leģionāriem, kurš pievienosies, būs Artūrs Meikšāns.”

Viņš stāsta, ka pārējā komanda tiks komplektēta no vietējiem jaunatnes spēlētājiem, kuri līdz šim nav spēlējuši pieaugušo izlasē, bet ir labi sevi pierādījuši jaunatnes izlasēs, kā arī vietējiem spēlētājiem, kuriem jau ir pieredze valstsvienībā. “Šī būs laba iespēja pārbaudīt mūsu spēli bez “lielajiem grandiem” – Daiņa Krištopāna, Artūra Kuģa un citiem izlases pamatspēlētājiem,” par plusiem stāsta treneris, piebilstot, ka ne visi vietējie spēlētāji šoreiz var palīdzēt.

“Vairāki no Latvijā spēlējošajiem izlases kodola spēlētājiem kā Emīls Kurzemnieks, Nils Kreicbergs un Egils Politers nevarēs palīdzēt gan traumu, gan darba dēļ,” skaidro Veršakovs, uzsverot, ka šoreiz mērķis ir dod iespēju jaunajiem spēlētājiem un lauzt savu ceļu uz pieaugušo izlasi. Sestdien izlases Viļņā tiksies plkst.18, bet svētdien – plkst.10. Veršakovam darbā ar izlasi palīdz Andrejs Narņickis.

Izlases sastāvs spēlēm Lietuvā

vārtsargi – Raitis Puriņš (“ASK Zemessardze”/LSPA), Mārtiņš Ozoliņš, Uldis Jansons (abi – Dobeles “Tenax”);

Oskars Arājs, Kārlis Krūmiņš, Austris Tuminskis, Nils Aivis Miķelsons, Kristers Plūme, Ņikita Pančenko, Antons Šuleiko (visi – Dobeles “Tenax”), Rihards Leja (“Ogre”), Renārs Grebeņņikovs, Linards Usāns (abi – Ludzas “Latgols”), Kristers Rihards, Dmitrijs Petuhovs (abi – “ASK Zemessardze”/LSPA), Artūrs Meikšāns (Pelvas “Serviti”, Igaunija), Rauls Serafimovičs (MSĢ).

Pieslēgties

Dienas fokusā

26/01/2022 16:37

“Riga” ir vienīgais klubs Baltijā, kura vērtība pēc “Transfermarkt” aplēsēm sasniedz 10 miljonus

“Optibet” Virslīgas klubs “Riga” kļuvis par vienīgo futbola organizāciju Baltijā, kuras vērtība pēc portāla “Transfermarkt” datiem sasniegusi 10 miljonus eiro. “Transfermarkt” dati norāda, ka šobrīd “Riga” sastāva vērtība ir 10,84…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…