Latvijas handbolisti nespēj vēlreiz sarūpēt pārsteigumu un piekāpjas Čehijai

29/12/2022 19:39
Latvijas handbola izlase

Latvijas vīriešu handbola izlase ceturtdien atkārtotajā pārbaudes spēlē zaudēja Čehijas valstsvienībai. Latvija piekāpās Čehijai ar 24:34 (12:21).

Latvijas izlasē ar sešiem vārtiem izcēlās Emīls Kurzemnieks, pa pieciem vārtiem guva Ņikita Pančenko un Jevgeņijs Rogonovs. Čehijas valstsvienībā rezultatīvākais ar astoņiem vārtiem bija Daniels Režnikis, septiņus vārtus guva Martins Kocihs, bet ar sešiem vārtiem spēli beidza Jans Bleha.

Jevgeņijs Rogonovs gan spēles 42.sekundē izvirzīja vadībā Latviju, taču čehi atbildēja ar četriem vārtiem, turpinot attālināties rezultātā, uz katru gūto mājinieku “golu” atbildot ar diviem saviem un uzvarot pirmo puslaiku ar 21:12. Otrajā puslaikā, arī pateicoties vārtsargam Edgaram Kukšam, rezultāta starpību vairākkārt izdevās samazināt līdz septiņiem vārtiem, taču vēlāk Čehija palielināja pārsvaru līdz divciparu skaitlim, svinot pārliecinošu uzvaru. Par mača labākajiem spēlētājiem tika atzīti Kurzemnieks Latvijas izlasē un Režnickis viesu komandā.

Jau ziņots, ka trešdien pirmajā spēlē Latvija pēc pirmā puslaika bija iedzinējos ar sešu vārtu deficītu, taču panāca neizšķirtu (24:24.) Gada nogalē nenorisinās tradicionālais Rīgas domes kauss handbolā, tā vietā Latvijas izlasei aizvadot divus pārbaudes mačus ar Čehiju. Nākamie oficiālie mači – Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēles – Latvijas izlasei paredzēti martā un aprīlī. Latvijas valstsvienības galvenajam trenerim Davoram Čuturam darbā ar izlasi palīdz Estevans Alvaro Senovilja un Arnolds Straume.

Latvijas izlases sastāvs pārbaudes spēlēm pret Čehiju:

vārtsargi – Edgars Kukša (“Aurich”, Vācija), Raitis Puriņš (“ASK Zemessardze”/LSPA), Rolands Ļebedevs (“Hordur”, Islande);

kreisā mala – Rihards Leja (“Ogre”/”Hydrox”), Ričards Juzups (Dobeles “Tenax”), Kristiāns Ingus Jonuška (“ASK Zemessardze”/LSPA);

kreisie ārējie – Emīls Kurzemnieks (Dobeles “Tenax”), Roberts Rancāns (“ASK Zemessardze”/LSPA);

labā mala – Linards Usāns (Dobeles “Tenax”), Andis Bors (MSĢ);

labie ārējie – Valdis Kalniņš (MSĢ), Ņikita Pančenko (Dobeles “Tenax);

saspēles vadītāji – Endijs Kušners (“Hordur”, Islande), Kristers Rihards Ozols (“ASK Zemessardze”/LSPA), Rauls Erlends Serafimovičs (MSĢ);

līnijas spēlētāji – Jevģēnijs Rogonovs (MSĢ), Intars Jomats (“Ogre”/”Hydrox”), Artūrs Meikšāns (Pelvas “Serviti”, Igaunija).