Latvijas handbolisti pirmajā PČ kvalifikācijas mačā piedzīvo neveiksmi

14/01/2022 20:54
Latvijas handbola izlase

Latvijas vīriešu handbola izlase piektdien Fēru salu galvaspilsētā Touršhavnā pirmajā pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra mačā cieta neveiksmi. Latvija ar rezultātu 23:36 (13:21) piekāpās Itālijas handbolistiem.

Neskatoties uz to, ka pirmā puslaika sākumā pirmos vārtus guva Latvijas handbolisti, Itālija ātri izvirzījās vadībā, panākot pat desmit punktu pārsvaru (19:9). Līdz pirmā puslaika beigām Latvijai izdevās nedaudz samazināt deficītu, dodoties pārtraukumā ar astoņu vārtu starpību. Otrā puslaika ievadā abas komandas apmainījās ar gūtiem vārtiem. Pēc tam Latvijas handbolistiem izdevās samazināt deficītu līdz septiņiem vārtiem, taču jau drīz pretinieki atguva desmit vārtu pārsvaru, kuru turpināja arī palielināt līdz spēles beigām.  Latvijas izlasē ar pieciem gūtiem vārtiem izcēlās Dainis Krištopāns, četrus vārtus guva Oskars Arājs, bet vēl trīs vārtus pievienoja Austris Tuminskis.

Tikmēr Itālijas valstsvienības labā septiņus vārtus guva Nikolo D’Antino, pa pieciem gūtiem vārtiem sakrāja Tomass Bortoli un Andrea Parizīni. Sestdien latvieši plkst.20 sacentīsies ar Luksemburgu, bet svētdien, plkst.21, – ar mājiniekiem. Atlases turnīra otrajai fāzei kvalificēsies katras no četrām grupām divas labākās vienības.

Jau ziņots, ka Bulgārijas izlases rindās tika konstatēti Covid-19 gadījumi, tāpēc Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēles, kas bija paredzētas 6.janvārī Valmierā un 9.janvārī Varnā, tika pārceltas. Tās tiks aizvadītas 22. un 23.janvārī Dobelē. Izlases treneris Sandis Veršakovs norādīja, ka atceltās spēles nedaudz mainījušas gatavošanās procesu pasaules čempionāta kvalifikācijas spēlēm, taču komanda tam ātri pielāgojusies. Pasaules čempionāta finālturnīrs ar 32 vienību līdzdalību notiks no 2023.gada 11. līdz 29.janvārim Polijā un Zviedrijā.

Bez mājiniecēm vieta finālturnīrā jau nodrošināta arī pasaules čempionei Dānijai. Četras komandas nodrošinās vietu pasaules čempionātā pašreiz Slovākijā un Ungārijā notiekošajā Eiropas meistarsacīkšu finālturnīrā.

Latvijas izlases sastāvs spēlēm Fēru salās

vārtsargi – Edgars Kukša (“OHV Aurich”, Vācija), Raitis Puriņš (ASK Zemessardze/LSPA), Artūrs Kuģis (“Varberg”, Zviedrija);

laukuma spēlētāji – Ņikita Pančenko, Austris Tuminskis, Nils Miķelsons, Emīls Kurzemnieks, Nils Kreicbergs, Andis Ērmanis, Antons Šuleiko, Oskars Arājs, Egils Politers (visi – Dobeles “Tenax”), Kristers Rihards Ozols (ASK Zemessardze/LSPA), Dainis Krištopāns (Parīzes “Saint-Germain”, Francija), Renārs Grebenņikovs (“Latgols”), Artūrs Meikšāns (Pelvas “Serviti”, Igaunija), Elvijs Borodovskis (“TSG Habloch”, Vācija), Linards Usāns (“Latgols”), Rihards Leja (“Ogre”).