Latvijas handbolisti Rīgas domes kausu sāk ar zaudējumu

27/12/2018 21:50

Latvijas handbola izlase savā pirmajā spēlē tradicionālajā Rīgas domes kausa izcīņā handbolā šovakar “Elektrum” Olimpiskajā centrā atzina Beļģijas pārākumu ar 18:28. Rezultatīvākie Latvijas izlases sastāvā ar sešiem vārtiem bija Nils Kreicbergs un Rihards Leja.

Turnīra pirmajā spēlē Ēģipte, kas turpina gatavošanos pasaules čempionāta finālturnīram, līdzīgā spēlē izskaņā nosargāja nelielu pārsvaru un izcīnīja panākumu ar 25:24. Latvijas izlase pret Beļģiju spēlēja bez potenciālajiem līderiem Daiņa Krištopāna, Ingara Dudes, Aivja Jurdža, Māra Veršakova un aizsardzības balsta Evara Klešnika.

Mača sākumā Latvija spēlēja veiksmīgi – vārtos komandu vairākas reizes glāba Edgars Kukša, bet uzbrukumā savas iespējas izmantoja Nils Kreicbergs un Rihards Leja, mājiniekiem iegūstot 3:1 handikapu. Turpinājumā vairākas labas epizodes padevās pretiniekiem, un 18. minūtē Beļģijas pārsvars sasniedza četrus vārtus (9:5). Izskaņā ar agresīvu spēli piespiedām pretiniekus pelnīt noraidījumus, kā rezultātā pietuvojāmies līdz 10:11, pirmo puslaiku gan noslēdzot pie mīnus divi (10:12).

Otrā puslaika sākumā divreiz ātrajos uzbrukumos aizskrēja Rihards Leja, un Latvija spēja izlīdzināt rezultātu (13:13). Stabilu sniegumu gados jaunajai komandai demonstrēt puslaika gaitā neizdevās, kā rezultātā pretinieki pakāpeniski ieguva komfortablu pārsvaru (20:15). Izskaņā galvenais treneris Armands Uščins deva iespēju uzspēlēt visiem, un beļģi līdz mača izskaņai vēl vairāk atrāvās, galarezultātā sagādājot Latvijai zaudējumu ar 18:28.

Ikgadējais Rīgas domes kauss handbolā šogad norisināsies no 27. līdz 29. decembrim. Mājiniece Latvija turnīrā uzvarējusi deviņas reizes, pēdējo no tām – 2014.gadā. Savukārt pērn Latvija ierindojās trešajā vietā.

Visas šogad uzaicinātās izlases Rīgas domes kausā iepriekš jau vairākkārt piedalījušās. Biežākā viešņa bijusi Ukraina, kas uzvarēja 2007. un 2009.gadā, bet 1997. un 2010.gadā ierindojās trešajā vietā. Pēdējos trijos gados Rīgā viesojusies Ēģipte, kas 2015.gadā ieņēma ceturto vietu, 2016.gadā bija otrā, bet pērn turnīrā triumfēja. Savukārt Beļģija 2004.gadā izcīnīja otro vietu, bet 2009.gadā – ceturto.

Latvijas izlases sastāvs Rīgas domes kausam
Vārtsargi: Edgars Kukša (OHV Aurich, Vācija), Artūrs Kuģis (TV Grosswallstadt, Vācija), Raitis Puriņš (Celtnieks Rīga)
Saspēles vadītāji: Toms Lielais (HG Saarlouis, Vācija), Māris Veršakovs (TGS Pforzheim, Vācija)
Kreisā mala: Rihards Leja (Celtnieks Rīga)
Kreisie ārējie: Nils Kreicbergs (Tenax Dobele), Emīls Kurzemnieks (Afturelding HC, Islande), Normunds Seņkāns (SK Latgols)
Labā mala: Ņikita Pančenko (Tenax Dobele), Uvis Strazdiņš (HC Kehra, Igaunija)
Labie ārējie: Guntis Piļpuks (HF Mors, Dānija),
Līnijas spēlētāji: Egils Politers (Tenax Dobele), Artūrs Meikšāns (SK Latgols), Antons Šuleiko (Tenax Dobele)