Latvijas handbolistiem uzvara pār Luksemburgu pārbaudes spēlē

Latvijas handbola izlase, sportazinas.com
Latvijas handbola izlase | Foto: Latvijas handbola federācija

Luksemburgas pilsētā Diferdanžā treniņnometnes ietvaros, gatavojoties Eiropas čempionātam, ar 33:27 (15:17) pārspēja Luksemburgas izlasi.

Rezultatīvākie Latvijas izlasē ar sešiem gūtajiem vārtiem bija Uvis Strazdiņš un Nils Kreicbergs, kurš četrus no saviem goliem iemeta no septiņu metru soda metiena līnijas, Dainis Krištopāns un Ingars Dude sakrāja pa četriem vārtiem, Evars Klešniks un Oskars Arājs – pa trim. Mājinieku rindās pieci vārti Benam Vejeram, pa četriem – Martinam Milleram un Tomam Meisam.

Spēle sākās ar nelielu mājinieku pārsvaru. Pēc neizšķirta 5:5 mājinieki guva četrus vārtus pēc kārtas, 14.minūtē izvirzoties vadībā ar 9:5. Mača turpinājumā luksemburgieši vairāk par trijiem vārtiem priekšā palaisti netika, taču puslaiku latviešiem nācās zaudēt ar 15:17.

Iespējams, ka ģērbtuvēs pareizos vārdus bija atradis komandas galvenais treneris Armands Uščins, taču otrā puslaika sākumā Latvija guva astoņus bezatbildes vārtus, pēc Daiņa Krištopāna metiena 38.minūtē panākot 23:17. Rezultāta starpība svārstījās piecu līdz septiņu vārtu robežās, pēc vēl viena Krištopāna metiena 50.minūtē panākot arī 32:24 savā labā. Mājiniekiem rezultāta starpību izdevās samazināt, taču kaut līdz neizšķirtam bija tālu.

Piektdien turpat Luksemburgā, plkst.20.30, abas komandas tiksies atkārtoti.

Pārbaudes spēles ar Luksemburgas valstsvienību Latvijas izlase aizvada treniņnometnes ietvaros, gatavojoties nākamā gada Eiropas čempionātam. Latvijas izlase 20 spēlētāju sastāvā uz Luksemburgu devās otrdien. Treniņnometne tiks aizvadīta līdz 26. oktobrim.

“Līdz šim Luksemburgā esam aizvadījuši četrus treniņus. Varu teikt, ka apstākļi komandai ir labi, vieni no labākajiem kādos esam strādājuši šādās treniņnometnēs. Ērti, viss ir tuvu un sakārtots handbolam. Ir tā, ka domājam tikai par handbolu, citām lietām šeit laika nav. Esam ieradušies Luksemburgā, lai smagi strādātu, nevis apskatītu pilsētu vai valsti. Esam kopā un turpinām gatavošanos lielajam mērķim, kas ir 2020. gada Eiropas čempionāta finālturnīrs,” no Luksemburgas ziņoja LHF ģenerālsekretārs Guntis Ciematnieks.

“Galvenais treneris Uščins jau komandai pateica, ka šajā nometnē spēles pret Luksemburgu nav galvenais. Domājam par Latvijas izlases uzbrukumu un aizsardzību, nevis par to, ko var piedāvāt pretinieki. Nedomājam par Luksemburgu, mums ir savi uzdevumi. Spēlē piedalīsies 18 spēlētāji, un visiem tiks dota iespēja. Pēdējā brīdī no ierindas izkrita Nils Miķelsons, bet pārējiem viss ir kārtībā, un ir gatavi spēlei. Atmosfēra būšot laba, klātienē spēli vērošot vismaz 500 skatītāji, kas mazajai pilsētai ir neslikts rādītājs,” piebilda Ciematnieks.

Uščins pirms došanās uz Luksemburgu intervijā Latvijas Handbola federācijai (LHF) pauda gandarījumu, ka vairāki vadošie spēlētāji savos klubos ārzemēs spēlē daudz un ir tiešām labā formā.

“Vārtsargs Artūrs Kuģis ir ticis labā klubā un demonstrē arī labu sniegumu. Tāpat ir parādījušies pāris jauni spēlētāji, potenciāli izlases kandidāti. Mani kā izlases treneri noteikti nedaudz uztrauc, ka daudzi ir atgriezušies Latvijā, kur tomēr līmenis ir zemāks. Patīkami, ka tā pati Dobeles “Tenax” spēlē arī EHF Izaicinājuma kausā un Baltijas līgā, taču sezonas griezumā tas ir zemāks līmenis nekā šiem spēlētājiem bija iepriekš. Luksemburgā skatīsimies kādā formā ir šie spēlētāji,” īsi pirms treniņņometnes sākuma sarunā ar LHF stāstīja Uščins.

Trenerim šķiet, ka treniņnometnē ļoti svarīgi būs parādīt kvalifikācijā iespēlētās pozitīvās lietas un saprast, ko no tā varēs izmantot finālturnīrā. “Visiem ir jāsaliek galvas kopā, un šīs labās lietas ir jāieliek kaut kādā rāmī. Jānostiprina vēl vairāk komandas kodols ar domu tieši par čempionātu,” uzsvēra Uščins.

Luksemburgā treniņi notiek divas reizes dienā, taču nometnē netiek strādāts pie fiziskās sagatavotības. “Tam vienkārši šobrīd nav jēgas un nav arī attiecīgais brīdis sezonā. Šajā nedēļā strādāsim tieši pie taktiskās sagatavotības, un būs daudz darba ar bumbām. Pie fiziskā vairāk pastrādāsim decembra vidū, kad atkal visi sanāksim kopā,” atklāja Uščins.

Jau iepriekš LHF ziņoja, ka savainojumu dēļ ir pāris iztrūkumi sastāvā. “Skaidrs, ka pietrūkst Māra Veršakova, kurš bija viens no līderiem kvalifikācijā. Tajā pašā laikā priecē, ka Vācijas otrajā bundeslīgā vairāk spēlē Ģirts Lilienfelds, kurš ir kopā ar galveno komandu, un tas ir pozitīvi.Tāpat man ļoti gribējās paskatīties vārtsargu Edgaru Kukšu, bet viņam bija savainojums un tikai tagad atsācis pilnvērtīgi trenēties. Uz čempionātu tomēr mums būs vajadzīgi trīs vārtsargi,” skaidroja Uščins.

Treneru kolektīvs pēc nometnes plāno spēlētājiem izveidot individuālo plānu līdz nākamajai pulcēšanās reizei decembra vidū. “Tad jau visi strādāsim līdz pat čempionātam. Iedosim gan spēlētājiem arī pāris brīvdienas svētku laikā, lai to viņi var pavadīt kopā ar ģimenēm. Tas tomēr ir svarīgi. Nevar visu laiku būt kopā, ir nedaudz arī jāizvēdina galva,” piebilda Latvijas izlases galvenais treneris.

Eiropas čempionāta finālturnīrā Latvija spēlēs vienā grupā ar Eiropas augstākā līmeņa komandām Spāniju un Vāciju, kā arī iepriekš jau labi iepazīto Nīderlandi. 2020.gada Eiropas čempionāta finālturnīrā pirmo reizi piedalīsies 24 komandas, kuras būs sadalītas sešās grupās katrā pa četrām komandām. Katras grupas divas spēcīgākās komandas iekļūs nākamajā kārtā, izveidojoties vēl divām grupām pa sešām komandām. Turpinājumā katras grupas divas spēcīgākās vienības iekļūs pusfinālā, noslēgumā noskaidrojot arī kontinenta čempioni.

Eiropas čempionāts handbolā no 9. līdz 26.janvārim notiks Austrijā, Norvēģijā un Zviedrijā. Latvijas izlases grupas cīņas notiks Norvēģijas pilsētā Trondheimā.

Latvijas izlases kandidātu saraksts treniņnometnei Luksemburgā:

Vārtsargi: Artūrs Kuģis (“Vardar”, Ziemeļmaķedonija), Raitis Puriņš (Rīgas “Celtnieks”);

Kreisie ārējie: Aivis Jurdžs (Dobeles “Tenax”), Emīls Kurzemnieks (Dobeles “Tenax”), Nils Miķelsons (Dobeles “Tenax”);

Kreisā mala: Nils Kreicbergs (Rīhimeki “Cocks”, Somija), Oskars Arājs (Dobeles “Tenax”);

Saspēles vadītāji: Ģirts Lilienfelds (“Coburg 2000”, Vācija), Austris Tuminskis (“Aue”, Vācija), Toms Lielais (“Dudelange”, Luksemburga), Raivis Gorbunovs (“Umag”, Horvātija);

Labā mala: Uvis Strazdiņš (“Kehra”, Igaunija), Andis Ērmanis (Dobeles “Tenax”);

Labie ārējie: Dainis Krištopāns (“Vardar”, Ziemeļmaķedonija), Guntis Piļpuks (“Mors”, Dānija), Evars Klešniks (“LIT Tribe Germania”, Vācija), Jānis Pavlovičs (“Sandefjord”, Norvēģija);

Līnijas spēlētāji: Ingars Dude (Limožas “Hand 87”, Francija), Artūrs Meikšāns (Pelvas “Serviti”, Igaunija), Egils Politers (Dobeles “Tenax”).

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par