Latvijas hokeja 2017. gada notikumu smūtijs

31/12/2017 11:52

Aizvadītais gads atstājis paliekošus tintes nospiedumus Latvijas hokejā. Dažbrīd tintes burciņa mazliet izlija uz lapas, bet stāsti tapa arī kaligrāfiskā veidolā. Sportazinas.com atminējās notikumus, kuri veidoja 2017. gadu. Starp notikumiem ir stāsti, kuri ir tikai dīgšanas stadijā, kuriem rezultāts būs redzams pēc laika un stāsti, kas piedzīvoja likumsakarīgu nobeigumu.

Gada notikums – Rīga un Minska iegūst tiesības rīkot 2021. gada PČ

Organizētāju starta sastāvs.

Foto: Facebook

Latvijas hokeja federācija, iespējams, kļuva par vienīgo hokeja federāciju pasaulē, kas tik īsā pastāvēšanas laika posmā ieguvusi tiesības rīkot pasaules čempionātu. Latvija viena pati nerīkos ikgadējo hokeja notikumu, bet kopā ar partnervalsti Baltkrieviju pie sāniem uzņemsies turnīra pienākumus. Veiksmīgi pieslīdot pie mūsu kaimiņiem, lai gan sākumā viņi nebija optimistiski sadarboties, jaunā federācijas vadība rekordīsā laikā dabūja tiesības rīkot čempionātu.

Federācijas pārstāvji braukāja pa citu valstu hokeja federācijām, prezentējot sevi ar jaunu un svaigu redzējumu, kā arī vācot balsis gaidāmajam balsojumam par 21. gada čempionātu. Tāpat palīdzīgu roku prasīja zināmiem latviešiem, kuri ar savu kontaktu bāzi palīdzēja noorganizēt abu dalībvalstu uzvaru.

Gada izlaušanās – jaunie spēlētāji Z-Amerikā

Rūdolfs Balcers debijas sezonā AHL sevi apliecina kā komandas līderis.

Foto: Twitter/@sjbarracuda

Jauno spēlētāju saraksts 17./18. gada sezonā:

NCAA AHL USHL WHL OHL
Jānis Jaks Rūdolfs Balcers Verners Egle Kristiāns Rubīns Renārs Krastenbergs
Haralds Egle Matīss Kivlenieks Erlends Kļaviņš
Mareks Mitens Kristofers Bindulis
Kārlis Čukste Mārtiņš Dzierkals
Filips Buncis
Gvido Jansons
Eduards Tralmaks

Izsvērām sarakstu veidot no spēlētājiem, kuri Ziemeļamerikas hokeja līgas pārstāv šosezon, lai gan lielas korekcijas no pagājušās sezonas nebūt nav. Kāds spēlētājs ir mainījis līgu, cits palicis turpat, kur pagājušogad. No jaunajiem spēlētājiem [sākot ar 95. gadu un jaunāki – aut.] tikai divi šajā sezonā izlēma karjeru turpināt Eiropā – Rodrigo Ābols [Zviedrija] un Rihards Bukarts [Latvija], pārējie letiņi ir uzticīgi Ziemeļamerikas hokejam.

Ja mēs neņemam vērā pagājušās sezonas otrās puses pārstāvjus, tad vērtīgi būtu atzīmēt viņu panākumus. Talantīgais vārtsargs Matīss Kivlenieks, kurš pārstāv Kolumbusas “Blue Jackets” fārmklubu, pagājušajā sezonā tika atzīts par USHL labāko vārtsargu un spēlētāju. Tikmēr cits latvietis Eduards Tralmaks, kura pārstāvētā komanda USHL finālā pieveica Kivlenieka vienību, izslēgšanas spēlēs guva visvairāk vārtus un izpelnījās MVP godu. Savukārt Mareks Mitens tika atzīts par NAHL vērtīgāko spēlētāju un labāko vārtsargu.

NHL fārmklubos AHL šosezon debitējuši jau četri latvieši, tomēr pie stabila spēles laika tiek vien divi – Matīss Kivlenieks un Rūdolfs Balcers. Kamēr Dzierkals pamazām iekaro Toronto “Marlies” treneru uzticību, Bindulis vairāk dreifē pa ECHL.

Jaunā maiņa Latvijas hokejam aug branga, šajā sezonā lielākā latviešu pārstāvniecība ir koledžas hokejā. Svarīgi, ka mūsu tautieši apgūst ne tikai hokeja, bet arī mācību gudrības.

Gada beidzēji – Edgars Masaļskis un Herberts Vasiļjevs

Herberts Vasiļjevs Krēfeldes “Penguins” kluba krāsās.

Foto: Eishockey-Magazin

Šogad punktu spēlēšanai izlasē likušas divas personas – Edgars Masaļskis un Herberts Vasiļjevs. Abi vienmēr bija uzticīgi valstsvienībai, arī Vasiļjevs tad, kad bija pieņēmis dubultpilsonību.

Viena no kolorītākajām personām Latvijas hokejā, noteikti atsities savā tēvā Haraldā Vasiļjevā ar tiešumu un atklātību. Herbertam karjera pagāja tik viendabīgi, kā vēlētos liela daļa hokejistu. Karjeras ievadā uzbrucējs izmēģināja spēkus Ziemeļamerikā, lielāko daļu pavadot pa fārmklubiem, bet ar pāris spēlēm [51] atzīmējoties arī NHL – Floridas “Panthers”, Atlantas “Trashers” un Vankūveras “Canucks” rindās. Praktiski visu savu karjeru Herbis aizvadīja Krēfeldē, kur desmit sezonas pildīja kapteiņa pienākumus DEL līgas klubā. Pievēršoties panākumiem ar Latvijas izlasi, Vasiļjevs vienmēr bija gaidīts pavasara trakumā, jo kvalitatīvi centra uzbrucēji valstsvienībai vienmēr bijis trūkums. 11 pasaules čempionāti un trīs olimpiskās spēles, tik daudz turnīros Latvijas izlasei palīdzējis Vasiļjevs. 14 turnīros Latvijas izlases kreklā, 75 mačos uzbrucējs guva 13 vārtus un atdeva 20 rezultatīvas piespēles.

Masaļskis raksturā mazliet līdzīgs Herbim, bet Edža ir mazliet ietiepīgāks. Karjeras ceļi vārtsargam metuši dažādus līkločus, arī sniegums klubos ne vienmēr bijis stabils. Masaļskis arī pats atzīmējis, ka sniegums ir labāks, kad treneri uzticas un dod spēles laiku. Ja sezonā statistikas rādītāji nav bijuši spīdoši, gūtas traumas vai spītē nogurums, tas nekad nebija šķērslis palīdzēt izlasei 15 pavasaros un četrās olimpiskajās spēlēs. Pašlaik Masaļskis strādā uz Rīgas “Dinamo” komandtiltiņa, pirms kāda laika pats sevi pozicionējot, vēl kā spēlētāju. Vērtīgs materiāls Latvijas treneru saimei, jo ar savu pieredzējušo vārtsarga aci lasījis spēli 22 gadus.

Gada fiasko – Sandis Ozoliņš

Sandis Ozoliņš uzklausa asistenta Aleksandra Ņiživija jautājumus.

Foto: Dinamo Rīga

Diemžēl, bet gada neveiksminieks jeb izbrāķētākā persona Latvijas hokejā ir Sandis Ozoliņš. Savu trenera karjeru Ozo sāka pagājušās sezonas vidū, kļūstot par Rīgas “Dinamo” asistentu. Ieguvis trenera diplomu, jaunu mērķu vadīts Ozoliņš ķērās darbam, lai gan uzreiz vēlējās kļūt par galveno treneri. Pussezona pie Sējēja par asistentu, un “Dinamo” jaunajam gurķim deva iespēju kļūt par komandas galveno treneri. Tomēr jau pats sākums neizskatījās pārdomāts, jo jaunajam trenerim palīgos bija tikpat nepieredzējuši speciālisti – Rodrigo Laviņš un Aleksandrs Ņiživijs. Sastāvs? Nu kāds tas var būt ar “Dinamo” vadības domāšanu. Vesels lērums viduvēju ārzemnieku un letiņi, kuri pienes savu vezumu. Ļoti labu repliku intervijā sacīja Aigars Kalvītis, viņš minēja, ka Sandis Ozoliņš vienā no “Dinamo” valdes sēdēm pateica, ka spēlētāji ir nevis profesionāļi, bet algotņi. Viedi vārdi no cilvēkam, kas saprot hokeju.

Negribētos domāt, ka Ozoliņš hokejā sevi ir izsmēlis pavisam. Varbūt gaidāmajā pavasarī izlases nometnē atkal pavīdēs Sanda vēsmas, jo Koziolam palīgus vajadzēs cēlu mērķu labā. Spēlētājos jāatgriež pablāvusī pārliecība par apdrošināšanas jautājumiem, Ozoliņš varētu būt persona, kas notušē federācijas neizdarības.

Gada spēle/sērija – Kurbads pret Mogo

Kurbads hokejistu emocijas pēc izcīnītā kausa.

Foto: LHF

Latvijas čempionāta finālsērijas duelis starp “Kurbads” un “Mogo” komandām ir ierakstīts vēstures grāmatās. Izglābjoties no gandrīz neiespējamā, “Kurbads” vīri finālsērijā atspēlējās no 0:3 un pieveica sīvāko pretinieku Virslīgā. Pagājušās sezonas nobeigums bija labs atspēriena punkts jaunajai sezonai. Jaunā halles atvēršana, sastāva papildināšana ar pieredzējušiem izlases vīriem un Kontinentālais kauss, kas visu salika pa plauktiņiem un parādīja, cik spēcīgi esam salīdzinājumā ar citu Eiropas valstu top komandām.

Finālsērijas laikā aktualizējās arī temats par likmēm naudas izteiksmē jeb totalizatoriem. Latvijas basketbols un futbols mēģina cīnīties ar šo sērgu, bet par visiem gadījumiem tāpat pareizās ausis nesadzird. Varbūt kādreiz īstās ausis sadzirdēs darījumus arī hokejā.

Gada treneris – Roberts Hārtlijs

Bobs Hārtlijs, www.sportazinas.com

Tu vari būt labāks!

Foto: LHF

Latvijas hokeja mentors. Federācijas sponsoru bieds. Hārtlijs ir uzņēmies izveidot Latvijas hokeja kultūru, kuras elementi pamazām veido kopskatu. Savu roku, attālināti strādājošais speciālists, ir pielicis vecāku rokasgrāmatas izveidē, kurā izveidots neformālas kodekss, kāda loma jaunā hokejista attīstībā ir vecākiem. Treneris seko līdzi latviešu hokejistiem otrpus okeānam, tāpēc bez darba Hārtlijs nesēž.

Ik pa laikam klīst runas par Šveices hokeja līgas ieinteresētību Hārtlija pakalpojumos, bet viņa mērķis ir tikai NHL. Latvijas izlase un pie reizes visa hokeja saimniecība ir labs instruments kvalitātes zīmes apliecināšanā. Veiksmīga čempionāta gadījumā interese par Boba pakalpojumiem var pieaugt, bet no zila gaisa līgums nenokritīs. Tāpēc treneris ir motivēts, jo iespēja ir tikai viena – ar Latvijas izlases palīdzību atgriezt interesi no NHL klubiem.

Pieslēgties

Dienas fokusā

RFS futbolisti
06/10/2022 21:45

RFS – “Basaksehir” 0:0 (1. puslaiks noslēdzies)

“Optibet Virslīgas” čempionvienība RFS šodien UEFA Konferences līgas grupu turnīra trešajā spēlē savā laukumā uzņem Stambulas “Basaksehir”. Mačs “Skonto” stadionā sākas plkst.22:00 un tiešraidē to translēs platforma “Viaplay”. RFS –…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām