Latvijas hokeja izlase Minskas turnīra ievadā droši tiek galā ar Slovēniju (VIDEO)

08/11/2018 16:09

Latvijas hokeja izlase ceturtdien ar uzvaru sāka Minskā notiekošo “Euro Ice Hockey Challenge” (EIHC) posmu.

Latvijas hokejisti ar rezultātu 4:1 (2:0, 1:0, 1:1) pārspēja Slovēniju.

Jau piektajā minūtē ar lielisku pretuzbrukumu Rūdolfs Maslovskis panāca 1:0, rezultatīvu piespēli veicot vārtsargam Jānim Auziņam, bet astoņas sekundes pirms pirmā perioda beigām vārtus iemeta Mārtiņš Dzierkals, kurš bija izveicīgākais vārtu priekšā.

Otrās trešdaļas ievadā Edgars Kulda pēc lieliskas Egila Kalna piespēles uz otru vārtu pusi panāca jau 3:0. Savukārt perioda beigās Latvija vairākumā panāca četru vārtu pārsvaru, kad ceturto ripu pretinieku vārtos raidīja Kalns.

Trešā perioda vidū pirmo reizi mačā kapitulēja Auziņš, kurš izlaida ripu cauri kājsargiem, to pie vārtu līnijas savā rīcībā iegūstot pretinieku hokejistam Nikam Simšičam, kurš panāca 1:4.

Pamatlaiks noslēdzās ar Latvijas uzvaru, bet pēc tam tika aizvadīta pēcspēles metienu sērija, kurā latvieši piekāpās ar 1:2. Latvijai vienīgo “bullīti” realizēja Dzierkals.

Latvijas komanda piektdien tiksies ar Franciju, bet turnīru noslēgs sestdien ar spēli pret mājinieci Baltkrieviju.

Latvija un Slovēnija pēdējo reizi savstarpējo cīņu aizvadīja šī paša turnīra ietvaros pirms gada, kad panākumu ar 4:1 guva latvieši. Kopumā abas šīs izlases oficiālos mačos tikušās astoņas reizes, sešreiz panākumus gūstot Latvijas komandai.

Latvijas valstsvienība pirmdien aizvadīja pirmo treniņu, bet otrdien izlasei pievienojās arī galvenais treneris Bobs Hārtlijs, kurš ikdienā trenē Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubu Omskas “Avnagard”.

Pirms došanās uz Minsku Hārtlijs paziņoja, ka Latvijas valstsvienības kapteinis turnīrā Minskā būs Ralfs Freibergs, kuram asistēs Artūrs Salija un Oskars Batņa.

EIHC turnīrs norisināsies līdz sestdienai. Tajā spēkosies Latvija, Slovēnija, Francija un mājiniece Baltkrievija.

Latvijas izlases galvenajam trenerim Hārtlijam šajā turnīrā asistēs Rīgas “Dinamo” treneri Artis Ābols un Edgars Masaļskis, kā arī Aldis Āboliņš.

Uz Minsku pašmāju hokejisti devās trešdien, bet Hārtlijs līdzi ņēma divus vārtsargus, septiņus aizsargus un 13 uzbrucējus.

Spēli pret Baltkrieviju būs iespējams tiešraidē skatīties Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālā.