Latvijas hokeja izlase nervus stindzinošā galotnē nopelna ceļazīmi uz Pekinas olimpiādi

29/08/2021 19:15
Rihards Bukarts

Latvijas hokeja izlase šodien nervozā cīņā ar rezultātu 2:1 “Arēnā Rīga” apspēlēja Franciju, nodrošinot sev vietu 2022. gada Pekinas olimpisko spēļu hokeja turnīrā. Par spēles labāko hokejistu Latvijas izlases rindās tika nosaukts Jānis Jaks, bet Ivars Punnenovs saņēma turnīra vērtīgākā spēlētāja balvu. Viņš trīs spēlēs atvairīja 49 no 50 metieniem.

Pekinas olimpiskajās spēlēs februārī Latvija cīnīsies C grupā ar Zviedriju, Somiju un Slovākiju.

Mūsējie pirmā perioda vidū labi pacīnījās pretinieku aizsardzības zonā, kā rezultātā ripu pie Francijas vārtiem ieguva Rihards Bukarts, kurš ar asu metienu tuvajā stūrī panāca 1:0. Pirmā trešdaļa beidzās ar nemainīgu rezultātu, bet otrajā vārtu guvumi nebija vērojami.

Pēdējo trešdaļu labi iesāka Latvija, kuras sastāvā sologājienu veica Miks Indrašis, viņam izpildot sarežģītu metienu un pārspējot pretinieku vārtsargu (2:0). Latvijas komfortablo pārsvaru likvidēja Stefans Da Kosta, kurš trešdaļas vidū ar izcili precīzu metienu panāca 1:2. Nedaudz vairāk kā divas minūtes pirms pamatlaika beigām Latvijas izlases kapteinis Teodors Bļugers nopelnīja noraidījumu, kā rezultātā mūsējie nonāca sarežģītā situācijā. Spēles izskaņa bija ļoti saspringta, jo Francija nospiedoši uzbruka, taču mūsējie izturēja un nopelnīja ceļazīmi uz olimpiādi.

Latvijas izlase iepriekš piedalījusies piecās ziemas olimpiskajās spēlēs – 1936. gadā Vācijā, 2002. gadā Soltleiksitijā, 2006. gadā Turīnā, 2010. gadā Vankūverā un 2014. gadā Sočos, bet uz 2018. gada Phjončhanas olimpiādi ceļazīme netika izcīnīta. Dalība 2022. gada olimpiādē jau nodrošināta Kanādai, Krievijai, Somijai, Zviedrijai, Čehijai, ASV, Vācijai, Šveicei un mājiniecei Ķīnai.

Latvijas izlases sastāvs

Vārtsargi: Ivars Punnenovs (Langnavas “Tigers”, Šveice), Artūrs Šilovs (Manitobas “Moose”, AHL), Mareks Mitens (Jūtikas “Comets”, AHL);

Aizsargi: Ralfs Freibergs, Oskars Cibuļskis, Kristaps Sotnieks, Kārlis Čukste (visi – Rīgas “Dinamo”, KHL), Kristiāns Rubīns (Toronto “Marlies”, AHL), Sandis Smons (Ženēvas “Servette”, Šveice), Uvis Balinskis (Litvīnovas “Verva”, Čehija), Jānis Jaks (“Soči”, KHL);

Uzbrucēji: Teodors Bļugers (Pitsburgas “Penguins”, NHL), Zemgus Girgensons (Bufalo “Sabres”, NHL), Rūdolfs Balcers (Sanhosē “Sharks”, NHL), Lauris Dārziņš (Rīgas “Dinamo”, KHL), Miks Indrašis (Podoļskas “Vitjaz”, KHL), Andris Džeriņš (Lincas “Black Wings”, Austrija), Rodrigo Ābols (“Orebro”, Zviedrija), Deniss Smirnovs (Ženēvas “Servette”, Šveice), Renārs Krastenbergs (“Villacher SV”, Austrija), Mārtiņš Dzierkals (bez kluba), Kaspars Daugaviņš (“Bern”, Šveice), Rihards Bukarts (Vladivostokas “Admiral”, KHL), Roberts Bukarts (Vītkovices “Ridera”, Čehija), Ronalds Ķēniņš (“Lausanne”, Šveice).