Latvijas hokeja izlase pārbaudes spēlē piedzīvo otro zaudējumu pret Franciju

10/04/2015 21:54

Latvijas hokeja izlase, gatavojoties nākamajā mēnesī Čehijā gaidāmajam pasaules čempionātam, piektdien Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīra ietvaros Rīgā atkārtoti zaudēja Francijai.

Latvijas izlase ar 0:1 (0:0, 0:1, 0:0) piekāpās Francijas valstsvienībai.

Mača vidū, otrā perioda devītajā minūtē, Latvijas izlases komandas sastāvā notika jau iepriekš paredzēta vārtsargu maiņa. Jāņa Kalniņa vietā vārtos stājās Ervīns Muštukovs. Tā paša perioda 13.minūtē Miks Indrašis pēc sadursmes ar pretinieku spēlētāju devās uz ģērbtuvēm, tā arī neatgriežoties spēlē. Trīs minūtes pēc tam francūzis Šarls Bertrāns atklāja mača rezultātu, panākot 1:0.

Trešajā periodā Latvijas izlases spēlētāji aktīvi uzbruka, diemžēl spēles rezultātu izlīdzināt neizdevās.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlases rindās tika nosaukts Gints Meija, bet Francijas sastāvā par tādu atzina vārtsargu Kristobalu Iē, kurš šajā mačā savos vārtos neielaida nevienu ripu.

Pēc šīs spēles Francijas komanda EHC turnīra ietvaros četrās spēlēs izcīnījusi četras uzvaras.

Kā ziņots, abu komandu pirmajā mačā ceturtdien Latvijas izlase cieta neveiksmi ar 1:2. Visi trīs vārti tika gūti pirmajā trešdaļā, Latvijas izlases rindās izceļoties jaunajam uzbrucējam Rodrigo Ābolam.

Zīmīgi, ka pirms šīs spēles iepriekšējos piecos mačos Aleksandra Beļavska vadībā Latvijas izlase spējusi gūt tikai pa vieniem vārtiem.

Tāpat piektdien spēli aizvadīja pieaugušo izlases otrais sastāvs, kurš pārbaudes mačā ar 3:4 (1:1, 1:0, 1:3) piekāpās Latvijas U-18 izlasei.

Kā zināms, savās pirmajās divās pārbaudes spēlēs pirms pasaules čempionāta, kas tika aizvadītas Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīrā, Latvijas izlase pagājušajā nedēļā ar 1:2 piekāpās un ar 1:0 pārspēja Baltkrieviju. Pašlaik Latvijas izlases treniņos spēlētāju skaits ir virs 30 un darbs notiek divās grupās.

Kā vēstīts, Latvijas izlasei pasaules čempionātā, visticamāk, nepalīdzēs aizsargs Artūrs Kulda. Tāpat ar jautājuma zīmi ir arī citu šīs pozīcijas spēlētāju Oskara Bārtuļa un Georgija Pujaca dalība.

Tāpat kļuvis zināms, ka Latvijas izlases galvenajam trenerim Aleksandram Beļavskim nepalīdzēs kanādiešu speciālists Toms Kūlens, taču viņam asistēs Kārlis Zirnis un vārtsargu treneris Juris Klodāns.

EHC turnīra turpinājumā Latvija 17. un 18.aprīlī izbraukumā aizvadīs cīņas ar Norvēģiju. Savukārt 24. un 25.aprīlī “Arēnā Rīga” gaidāmas pārbaudes spēles ar Slovākijas izlasi.

Pasaules čempionāts no 1. līdz 17.maijam risināsies Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā. Latvija A apakšgrupā tiksies ar Zviedriju, Kanādu, Čehiju, Šveici, Franciju, Vāciju un Austriju.

Latvijas hokeja izlases sastāvs otrajā pārbaudes spēlē ar Franciju:

vārtsargi – Jānis Kalniņš (Dunaūjvārošas “Acelbikak”, Ungārija), Ervīns Muštukovs (Olborgas “Pirates”, Dānija);

aizsargi – Aleksandrs Jerofejevs, Kristaps Sotnieks, Oskars Cibuļskis, Krišjānis Rēdlihs (visi – Rīgas “Dinamo”), Renārs Demiters (“Astana”, Kazahstāna), Maksims Širokovs (Martiņī “Red Ice”, Šveice), Jānis Andersons (Trenčīnas “Dukla”, Slovākija), Guntis Galviņš (Bolcāno “Foxes”, Itālija);

uzbrucēji – Kaspars Saulietis, Miks Indrašis, Mārtiņš Cipulis, Gints Meija, Gunārs Skvorcovs, Roberts Bukarts, Lauris Dārziņš, Miķelis Rēdlihs (visi – Rīgas “Dinamo”), Jānis Sprukts (“Fribourg-Gotteron”, Šveice), Edgars Kulda (Edmontonas “Oil Kings”, Kanāda), Bruno Zabis (“Liepāja”), Armands Bērziņš (Bruniko “Val Pusteria”, Itālija).