Latvijas hokeja izlase pēc pirmā perioda zaudē Zviedrijai

11/05/2017 21:55
Nokopēts
Latvija un Zviedrija hokejs 2017 IIHF World Championship

Latvijas hokeja izlase pasaules čempionāta ceturtajā spēlē pēc pirmā perioda ar 0:1 zaudē olimpiskajai vicečempionei Zviedrijai.

Zviedriem vārtus guvis Gābriels Landeskogs, kurš bija precīzs spēles desmitajā minūtē.

Zviedrijas hokejisti jau no pirmajām minūtēm centā kontrolēt spēles gaitu, taču kļūdas piespēlēs neļāva nostiprināties Latvijas izlases aizsardzības zonā. Pirmais bīstamais metiens pa Elvja Merzļikina cietoksni tika izdarīts ceturtajā minūtē, taču Latvijas vārtsargs bija ieņēmis perfektu pozīciju vārtos un tvēra ripu. Nākamajā zviedru uzbrukumā vārtiem latvieši izprovocēja pretinieku jaunākā hokejista Jūela Ēriksona rupjību, kā rezultātā tika iegūts vairākums. Spēlējot piecatā pret četriem, Latvijas hokejistiem ātri izdevās nostāties pretinieku aizsardzības zonā, taču vairākums realizēts netika.

Turklāt Latvijas izlase pati nonāca mazākumā, kad divas soda minūtes par klupināšanu saņēma jaunais aizsargs Uvis Balinskis. Spēli nevienādos sastāvos latvieši izturēja, taču nedaudz vēlāk Gābriels Landeskogs pēc reida uz vārtiem no stūra iebakstīja ripu Latvijas izlases cietoksnī. Pāris minūtes vēlāk ar diviem bīstamiem metieniem pie zviedru vārtiem izcēlās Zemgus Girgensons, taču Ediju Leku viņam pārspēt neizdevās. Latvijas hokejisti pamazām atraisījās un arvien drošāk spēlēja pretinieku laukuma pusē.

Perioda pēdējā minūtē latvieši savā aizsardzības zonā nopelnīja savu otro vairākumu. Arī šajā vairākumā izdevās ātri nostāties, taču Mika Indraša spēcīgais metiens neatrada savu ceļu vārtos, Latvijai pēc pirmā perioda zaudējot ar 0:1.

Kā vēstīts, šajā spēlē Latvijai jāiztiek bez uzbrucēja Māra Bičevska, kurš devies uz Rīgu, lai apraudzītu jaundzimušo meitiņu, savukārt viņa vietā laukumā devies Vitālijs Pavlovs, kurš čempionātā līdz šim vēl nebija spēlējis. Tikmēr zviedriem nevar palīdzēt viens no vadošajiem aizsargiem Olivers Ēkmans-Lāšons, kurš ir saaukstējies.

Zviedrijas izlase saņēmusi priecīgu ziņu, jo komandai pievienosies Ņujorkas “Rangers” vārtsargs Henriks Lundkvists, kurš otrdien noslēdza sezonu Nacionālajā hokeja līgā.

Šo maču tiešraidē translē televīzijas kanāli TV3 un 3+.

Latvijas hokeja izlase šo turnīru kā nevienu citu pasaules čempionātu – trīs uzvaras pirmajās trijās spēlēs, tiekot pie maksimāli iespējamiem deviņiem punktiem, kas dod pirmo vietu A apakšgrupas kopvērtējumā. Vispirms ar 3:0 pārspēta Dānija, pēcāk ar 3:1 pieveikta arī Slovākija, bet otrdien grūtā cīņā ar 2:1 uzvarēta arī A apakšgrupas vājākā komanda Itālija. Tiesa, Latvijai turnīra ievadā bijis parocīgs spēļu kalendārs, bet turpinājumā jātiekas jau ar spēcīgākām komandām – bez šodienas mača pret Zviedriju, sestdien gaidāma tikšanās ar ASV, kamēr pēcāk sekos dueļi arī pret Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenēto Krieviju, kā arī mājinieci Vāciju.

Savukārt Zviedrijas izlase pirmajos trīs mačos tikusi tikai pie vienas uzvaras un iekrājusi četrus punktus. Turnīra pirmajā cīņā Zviedrijas hokejisti pēcspēles metienu sērijā ar 1:2 piekāpās Krievijai, bet pēc tam ar 7:2 droši apspēlēja Vāciju. Savukārt trešajā mačā zviedri ar 3:4 atzina ASV pārākumu.

Kā vēstīts, šīs apakšgrupas ietvaros Krievijas hokeja izlase ar rezultātu 3:0 (0:0, 3:0, 0:0) pārspēja Dāniju, visus trīs vārtus gūstot otrā perioda izskaņā 70 sekunžu laikā.

A apakšgrupas kopvērtējumā pirmo vietu ar 11 punktiem četrās spēlēs ieņem Krievijai, kurai ar maksimāli iegūtajiem deviņiem punktiem trīs spēlēs seko Latvija, bet tikpat punkti četros mačos ir ASV. Ceturtā ar pieciem punktiem ir Vācija, kam ar četriem seko Zviedrija un Slovākija. Tikmēr uzreiz aiz pirmā sešinieka Dānijai ir divi punkti, bet Itālijai – viens.

Latvijas hokeja izlase pasaules čempionātos ar Zviedriju tikusies 13 reizes, taču tikai vienā mačā izdevies izcīnīt uzvaru – tas notika 2009.gadā Bernē, kad valstsvienība izcīnīja panākumu ar 3:2 pēcspēles metienu sērijā. Tas arī pagaidām bijis pēdējais čempionāts, kad Latvija sasniegusi planētas meistarsacīkšu ceturtdaļfinālu.

Abas komandas aizvadīja divus pārbaudes mačus arī šī gada sagatavošanās ciklā, kad viesos Latvija vispirms piekāpās ar 1:4, bet pēc tam ar 4:3 izcīnīja uzvaru “bullīšos”.

Šobrīd Zviedrijas izlases pieteikumā dalībai pasaules čempionātā ir 16 hokejisti ar pierakstu Nacionālajā hokeja līgā (NHL), kamēr četri spēlētāji nāk no Kontinentālās hokeja līgas (KHL), vietējā čempionāta un Šveices. Par šī valstsvienības modeļa līderi uzskatāms Tampabejas “Lightning” aizsargs Viktors Hedmans, kurš šosezon 79 spēlēs pamanījās izcelties ar 16 vārtiem un 56 rezultatīvām piespēlēm, būdams NHL regulārā čempionāta otrais rezultatīvākais aizsargs. Savukārt no uzbrucējiem lielākā zvaigzne ir talantīgais Viljams Nīlanders – tikai 21 gadu vecais hokejists šosezon Toronto “Maple Leafs” rindās 81 regulārā čempionāta mačā izcēlās ar 22 vārtiem un 39 rezultatīvām piespēlēm, bet sešās Stenlija kausa cīņās viņa rēķinā vieni vārti un trīs piespēles.

Aizsardzības līniju Zviedrijas izlasei veido tikai NHL čempionātā spēlējoši hokejisti.

Zviedrijas hokeja izlase ir viena no titulētākajām pasaulē. Tā planētas meistarsacīkstēs uzvarējusi deviņas reizes, bet iepriekšējo reizi pie zelta izdevies tikt 2013.gadā. Pēdējos divos čempionātos gan diez ko labi nav sekmējies, jo nācies piedzīvot neveiksmes ceturtdaļfinālā. Savukārt vēl 2014.gadā Soču olimpiskajās spēlēs zviedri kļuva par vicečempioniem, bet pērn notikušajā Pasaules kausa izcīņā šī izlase aizkļuva līdz pusfinālam.

Latvijas izlasi cīņā ved titulētais kanādiešu speciālists Bobs Hārtlijs, kurš savulaik ir izcīnījis prestižo Stenlija kausu, bet nesenajā 2015.gadā tika nosaukts par NHL labāko treneri.

Līdz ar varas maiņu Latvijas Hokeja federācijā (LHF), būtiskas izmaiņas skāra arī izlasi. Sagatavošanās procesā spēlētājiem nodrošināti ļoti labi darba apstākļi, kādi iepriekšējos gados, pēc pašu hokejistu teiktā, nebija. Tiek uzskatīts, ka šogad komandai ir optimālākais sastāvs pēdējos pāris gados, tomēr šī pārliecība palika mazāka dienu pirms turnīra sākuma, kad tika paziņots, ka traumas dēļ no sastāva izkritis Lauris Dārziņš.

No potenciālajiem izlases līderiem komandai veselības problēmu dēļ nevar palīdzēt arī aizsargi Oskars Bārtulis un Krišjānis Rēdlihs, kā arī uzbrucēji Mārtiņš Karsums un Miķelis Rēdlihs.

Pasaules čempionātā Latvijas izlasē ir brāļi Roberts un Rihards Bukarti. 26 gadus vecais Roberts piedalās jau piektajās meistarsacīkstēs, bet 21 gadu vecajam Rihardam šis ir debijas turnīrs. Tikmēr sastāvā pirmoreiz kopš 2002.gada šoreiz nav neviens no brāļiem Rēdlihiem – Miķelis un Krišjānis nespēlē traumu dēļ, bet Jēkabs neizturēja cīņu par vietu sastāvā.

Čempionātā pieaugušo izlasē bez Riharda Bukarta debitējuši arī aizsargs Uvis Balinskis un uzbrucējs Teodors Bļugers, bet savu debiju gaida aizsargs Kristofers Bindulis un uzbrucējs Frenks Razgals. Pieminēšanas vērts ir arī fakts, ka izlasē iekļuva uzbrucējs Vitālijs Pavlovs, kurš šosezon 53 spēlēs ar Latvijas komandu Rīgas “Dinamo” palika bez gūtajiem vārtiem. Arī izlasē viņš šajā pavasarī desmit mačos palicis bez rezultativitātes punktiem, tomēr vienus vārtus valstsvienības labā guva novembrī pārbaudes turnīrā Slovēnijā.

Darbā ar Latvijas izlasi Hārtlijam palīdz viņa ilggadējais asistents Žaks Klutjē, kā arī Artis Ābols un Kārlis Zirnis. Ābolam valstsvienības trenera palīga amatā šī ir atgriešanās, jo 2012.gadā viņš bija arī Teda Nolana palīgs, savukārt Zirnis par palīgu izlasē strādājis jau kopš 2013.gada.

LHF izlasei devusi uzdevumu iekļūt sacensību ceturtdaļfinālā.

Iepriekšējo reizi pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā Latvijas izlase piedalījās 2009.gadā, kad Šveicē atkārtoja savu visu laiku labāko rezultātu un ierindojās septītajā vietā. Šāds sasniegums Latvijas izlasei padevies arī 1997. un 2004.gadā, bet pēdējos čempionātos labākais sasniegums ir desmitā vieta, kas iegūta 2012.gadā.

Latvijas izlase pasaules čempionātā Ķelnē piedalījās arī 2001.gadā, kad Haralda Vasiļjeva vadībā tika ieņemta 13.vieta.

Gatavošanos pasaules čempionātam Latvijas izlase sāka jau marta pirmajās dienās, procesā aizvadot desmit pārbaudes spēles, kurās tika izcīnītas četras uzvaras.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs līdz 16.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju.

Viņu vietā nākamajā gadā nāks Austrija un Dienvidkoreja, kuras ieņēma pirmās divas vietas pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā, piedevām korejieši nākamgad elites grupā spēlēs pirmo reizi vēsturē.

Iepriekšējos divos pasaules čempionātos, kad Latviju attiecīgi 2015.gadā vadīja Aleksandrs Beļavskis, bet pērn Leonīds Beresņevs, tā ieņēma 13.vietu. Vēl pirms tam trijos čempionātos Teda Nolana vadībā Latvija 2012.gadā bija desmitā, savukārt nākamajos divos gados ieņēma 11.pozīciju.

Latvijas hokeja izlases sastāvs pasaules čempionātam:

vārtsargi – Jānis Kalniņš (Rīgas “Dinamo”), Ivars Punnenovs (Langnau “Tigers”, Šveice), Elvis Merzļikins (“Lugano”, Šveice);

aizsargi – Oskars Cibuļskis, Guntis Galviņš, Ralfs Freibergs, Uvis Balinskis (visi – Rīgas “Dinamo”), Artūrs Kulda (Helsinku “Jokerit”, Somija), Kristofers Bindulis (Augšezera Universitātes komanda “Lakers”, NCAA), Jānis Jaks (Amerikas Starptautiskā koledža, NCAA), Kristaps Sotnieks (Toljati “Lada”, Krievija);

uzbrucēji – Gints Meija, Māris Bičevskis, Miks Indrašis, Gunārs Skvorcovs, Vitālijs Pavlovs (visi – Rīgas “Dinamo”), Frenks Razgals (“Rīga”), Kaspars Daugaviņš (Ņižņijnovgorodas “Torpedo”, Krievija), Ronalds Ķēniņš (Cīrihes “ZSC Lions”, Šveice), Roberts Bukarts (“Zlīn”, Čehija), Rihards Bukarts (Springfīldas “Thunderbirds”, AHL), Andris Džeriņš (Hradeckrālovas “Mountfield”, Čehija), Jānis Sprukts (“Ritten Sport”, Itālija), Zemgus Girgensons (Bufalo “Sabres”, NHL), Teodors Bļugers (Vilksbāres/Skrentonas “Penguins”, AHL).

Zviedrijas hokeja izlases sastāvs pasaules čempionātam:

vārtsargi – Viktors Fasts (Maskavas CSKA, Krievija), Edijs Leks (Karolīnas “Hurricanes”, NHL);

aizsargi – Jons Klinberjs (Dalasas “Stars”, NHL), Viktors Hedmans, Antons Strolmans (abi – Tampabejas “Lightning”, NHL), Olivers Ēkmans-Lāšons (Arizonas “Coyotes”, NHL), Aleksandrs Ēdlers (Vankūveras “Canucks”, NHL), Jūnass Brodīns (Minesotas “Wild”, NHL);

uzbrucēji – Markuss Krīgers (Čikāgas “Blackhawks”, NHL), Jūels Lundkvists (Gēteborgas “Frolunda”), Jūels Ēriksons (“Wild”), Viktors Rasks, Eliass Lindholms, Jūakims Nūrdstrems (visi – “Hurricanes”), Viljams Nīlanders (Toronto “Maple Leafs”, NHL), Karls Sēderberjs, Gābriels Landeskogs (abi – Kolorado “Avalanche”, NHL), Karls Klinberjs (“Zug”, Šveice), Līnuss Umarks (Ufas “Salavat Julajev”, Krievija), Viljams Kārlsons (Kolumbusas “Blue Jackets”, NHL).

TOP notikumi
1
X
2
1.44
5
7
2.75
2.95
2.7
2.4
3.8
2.6
1.26
6.5
8.5
3.4
3.9
1.95
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām