Latvijas hokeja izlase piekāpjas arī Norvēģijas valstsvienībai

18/04/2015 09:48

Latvijas hokeja izlase, gatavojoties nākamajā mēnesī Čehijā gaidāmajam pasaules čempionātam, piektdien Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīra ietvaros Bergenā ar rezultātu 1:2 (0:1, 1:0, 0:1) piekāpās Norvēģijas izlasei.

Mača rezultātu jau pirmajā minūtē atklāja mājinieku uzbrucējs Andreass Martinsens, kurš veiksmīgi nospēlēja Masaļska sargāto vārtu priekšā. Pēc četrām minūtēm Latvijas valstsvienība nonāca lielajā mazākumā, tomēr, spēlējot trijatā pret pieciem, komanda nosargāja savus vārtus neskartus. Pirmā perioda vidū latviešu uzbrucējs Gints Meija neveiksmīgi ieslīdēja laukuma apmalē un savainoja kāju. Turpmākajā spēles gaitā hokejists laukumā neatgriezās.

Otrais periods aizritēja abu komandu asā cīņā, un septītajā minūtē Latvijas izlase nonāca vairākumā, kuru realizēja aizsargs Krišjānis Rēdlihs. Arī otrās trešdaļas otrajā pusē komandas apmainījās ar savstarpējiem asumiem, tomēr nevienai no valstsvienībām neizdevās izvirzīties vadībā.

Kad trešajā periodā bija nospēlētas astoņas minūtes, Masaļska sargāto vārtu priekšā veiksmīgi nospēlēja Jonass Jūpviks Lēvlijs, kurš vadībā izvirzīja Norvēģijas izlasi. Arī turpmākajā trešās trešdaļas gaitā spēle aizritēja asā cīņā, taču nevienai no komandām neizdevās gūt vārtus un mājinieki svinēja panākumu ar 2:1.

Latvijas izlase piedzīvojusi zaudējumus pēdējās trijās pārbaudes spēlēs, un tā ir septītā cīņa pēc kārtas, kurā valstsvienība nespēj gūt vairāk par vieniem vārtiem.

Sestdien abas komandas aizvadīs vēl vienu pārbaudes spēli. Duelis Bergenas pilsētā sāksies plkst.17 pēc Latvijas laika, bet cīņu tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanāls.

Uz pārbaudes spēlēm Norvēģijā izlase devusies 26 hokejistu sastāvā. Komandā iekļauti trīs vārtsargi, astoņi aizsargi un piecpadsmit uzbrucēji. Izlases sastāvā iekļauts arī 20 gadus vecais uzbrucējs Ņikita Jevpalovs, kurš šodien debitēja valstsvienības rindās.

Pirms došanās uz Norvēģiju valstsvienības galvenais treneris Aleksandrs Beļavskis no izlases kandidātu loka atskaitīja aizsargus Mārtiņu Gipteru un Mārtiņu Poreju, kā arī uzbrucēju Bruno Zabi.

Latvijā tikmēr palikuši vārtsargs Jānis Kalniņš, aizsargi Aleksandrs Jerofejevs, Renārs Demiters un uzbrucēji Roberts Jekimovs, Edijs Brahmanis, Edgars Kulda un Kaspars Saulietis. Visi mājās palikušie Jura Klodāna vadībā turpinās trenējas “Volvo” ledus hallē.

Pasaules čempionātā Latvijas izlasei nepalīdzēs aizsargs Oskars Bārtulis un uzbrucējs Mārtiņš Karsums, bet to vēlas darīt uzbrucējs Miks Indrašis, tomēr viņam ir pleca trauma. Zem jautājuma zīmes ir arī uzbrucēja Zemgus Girgensona un aizsarga Georgija Pujaca piedalīšanās pasaules čempionātā.

Kā zināms, savās pirmajās divās pārbaudes spēlēs pirms pasaules čempionāta, kas tika aizvadītas Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīrā, Latvijas izlase aprīļa sākumā ar 1:2 piekāpās un ar 1:0 pārspēja Baltkrieviju. Pagājušajā nedēļā Latvija savā laukumā divreiz spēlēja arī ar Franciju, ciešot zaudējumus ar 1:2 un 0:1.

EHC turnīra turpinājumā Latvija 24. un 25.aprīlī “Arēnā Rīga” aizvadīs pārbaudes spēles ar Slovākijas izlasi.

Pasaules čempionāts no 1. līdz 17.maijam risināsies Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā. Latvija A apakšgrupā tiksies ar Zviedriju, Kanādu, Čehiju, Šveici, Franciju, Vāciju un Austriju.

Latvijas hokeja izlases sastāvs spēlēm ar Norvēģiju:

vārtsargi – Ervīns Muštukovs (Olborgas “Pirates”, Dānija), Elvis Merzļikins (“Lugano”, Šveice), Edgars Masaļskis (“Ambri-Piotta”, Šveice);

aizsargi – Kristaps Sotnieks, Oskars Cibuļskis, Krišjānis Rēdlihs (visi – Rīgas “Dinamo”), Māris Jass (Znojmo “Orli”, Čehija), Maksims Širokovs (Martiņī “Red Ice”, Šveice), Jānis Andersons (Trenčīnas “Dukla”, Slovākija), Guntis Galviņš (Bolcāno “Foxes”, Itālija), Ēriks Ševčenko (Karagandas “Sariarka”, Kazahstāna);

uzbrucēji – Rodrigo Ābols (“Rīga”), Andris Džeriņš, Mārtiņš Cipulis, Gints Meija, Gunārs Skvorcovs, Roberts Bukarts, Lauris Dārziņš, Miķelis Rēdlihs (visi – Rīgas “Dinamo”), Koba Jass (Liberecas “Bili Tygri”, Čehija), Lauris Bajaruns (Hersholmas “Rungsted”, Dānija), Jānis Sprukts (“Fribourg-Gotteron”, Šveice), Armands Bērziņš (Bruniko “Val Pusteria”, Itālija), Kaspars Daugaviņš (Maskavas “Dinamo”, Krievija), Roberts Lipsbergs (Sietlas “Thunderbirds”, ASV), Ņikita Jevpalovs (Blēnvilas-Buābriānas “Armada”, Kanāda).