Latvijas hokeja izlase sagrauj Phjončhanas olimpisko spēļu dalībnieci Slovēniju

10/11/2017 19:59
Latvijas hokeja izlase

Latvijas hokeja izlase piektdien Francijā Eiropas Izaicinājuma kausa (EIHC) turnīra mačā ar rezultātu 4:1 (1:1, 2:0, 1:0) pārspēja 2018.gada Phjončhanas olimpisko spēļu dalībnieci Slovēniju turpina dalību

Latvijas izlasē ar diviem gūtiem vārtiem atzīmējās aizsargs Kristaps Zīle.

Mača rezultāts tika atklāts trešajā minūtē pēc Zīles precīza metiena, bet nepilnas četras minūtes vēlāk slovēnis Roks Tičars vienus vārtus atguva. Tiesa, tie arī bija pēdējie slovēņu vārti šajā mačā.

Otrajā periodā ar precīziem metieniem atzīmējās Zīle un Artūrs Salija, bet minūti pirms pamatlaika beigām ripu slovēņu vārtos ieraidīja arī Frenks Razgals.

Vārtsargs Rihards Cimermanis savā debijā Latvijas izlases vārtos atvairīja 18 no 19 pretinieku mestajām ripām.

Slovēnijas izlase pērn septembrī izcīnīja 2018.gada Phjončhanas olimpisko spēļu ceļazīmi, pārspējot Baltkrievijas, Dānijas un Polijas izlases, līdz ar to šis turnīrs tai kalpo kā gatavošanās februārī gaidāmajām sacensībām.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Boba Hārtlija trenētā komanda ceturtdien rezultatīvā cīņā ar 7:5 pārspēja Baltkrieviju, bet Slovēnija papildlaikā ar 3:2 uzvarēja mājinieci Franciju.

Turnīra līdere ar sešiem punktiem divās spēlēs ir Latvija, Slovēnija ieguvusi divus, bet Francija vienu punktu, kamēr Baltkrievija ir tukšā.

Turnīra noslēgumā Latvija sestdien Amjēnas pilsētā aizvadīs dueli ar mājinieci Franciju.

Latvijas izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs uz turnīru līdzi ņēmis divus vārtsargus, astoņus aizsargus un 13 uzbrucējus.

Latvijas izlase sastāvā Francijā debitē pieci spēlētāji – Sandis Zolmanis, Roberts Kaļķis, Linards Mazurs-Mago, Emīls Ģēģeris un Pauls Svars.

Tikmēr Slovēnijas izlasei, kuru trenē soms Kari Savolainens, ierindā ir liela daļa valsts vadošo hokejistu, jo bez Tičara komandā spēlē arī tādi vīri kā Roberts Saboličs, Žiga Jegličs, brāļi Marsels un Davids Rodmani, Blažs Gregročs, Roberts Kristans, Žiga Pavļins, Alešs Kranjcs un Sabahudins Kovačevičs, kuri visi piedalījās arī 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs, kā arī ir ieguvuši pietiekoši lielu pasaules čempionātu pieredzi.

Tiesa, šī gada maijā Slovēnija kārtējo reizi nespēja noturēties pasaules čempionāta augstākajā divīzijā, izkrītot uz līmeni zemāko pirmās divīzijas A grupu.

Latvijas izlase iepriekšējo reizi ar Slovēniju spēlēja pērn novembrī arī EIHC turnīrā, kad pretinieku laukumā Bledā pagarinājumā zaudēja ar 2:3.

Hārtlijam turnīrā palīdz Latvijas izlases leģenda Edgars Masaļskis, kurš šosezon noslēdza savu vārtsarga karjeru, pievienojoties Rīgas “Dinamo” treneru korpusam. Tāpat šajā turnīrā kanādietim asistē bijušais kolēģis Marks Senžans, kurš srādā vienā no Vācijas otrās bundeslīgas klubiem.

Treniņos ar hokejistiem strādāja arī Ģirts Ankipāns un Artis Ābols, kuri būs Hārtlija palīgi pasaules čempionātā Dānijā, kas notiks maijā, bet šoreiz aizņemtības dēļ uz Franciju nedosies.

Kā zināms, vasaras izskaņā Hārtlijs noslēdza līgumu par Latvijas izlases vadīšanu līdz 2022.gadam. Februārī Latvijas izlasei plānots aizvadīt pārbaudes spēli ar Kanādas olimpisko izlasi, kā arī piedalīties EIHC turnīrā Dānijā.

Latvijas izlases sastāvs EIHC turnīrā Francijā:

vārtsargi – Ivars Punnenovs (Langnau “Tigers”, Šveice), Rihards Cimermanis (“Zemgale”/LLU);

aizsargi – Uvis Jānis Balinskis, Kristaps Zīle (abi – Rīgas “Dinamo”), Ralfs Freibergs (Zlīnas “Aukro Berani”, Čehija), Roberts Kaļķis, Pauls Svars (abi – “Rīga”, MHL), Eduards Hugo Jansons (Aļmetjevskas “Ņeftjaņik”, VHL), Maksims Ponomarenko (“Timra”, Zviedrija), Artūrs Salija (“Nove Zāmky”, Slovākija);

uzbrucēji – Rodrigo Ābols (“Orebro”, Zviedrija), Māris Bičevskis, Gunārs Skvorcovs, Frenks Razgals, Oskars Batņa, Roberts Lipsbergs, Emīls Ģēģeris (visi – Rīgas “Dinamo”), Roberts Bukarts, Rihards Bukarts (abi – “Aukro Berani”), Kirils Galoha (“Rīga”), Sandis Zolmanis, Gatis Gricinskis (abi – “Kurbads”), Linards Mazurs-Mago (“Aker/Strangnas”, Zviedrija).