Latvijas hokeja izlasei jāsāk stutēt konstrukcijas lielajai izrādei

Egīls Kalns (fonā) diez vai tiks uz izlases kuģa, bet Rodrigo Ābolam būs jāturpina cīnīties laukuma stūros čempionātā arī.
Foto: LHF

Latvijas izlases sagatavošanās cikls gaidāmajam čempionātam ir iegājis noslēguma fāzē, vēl atlikusi tikai viena salda (un sālīta) pārbaude pirms lielā turnīra – spēle pret Kanādas valstsvienību. Spriežot pēc pārbaudes spēlēm, mūsu hokejistiem būs jācīnās par palikšanu elitē.

Laikam tikai šogad Hārtlijs sāk apzināties, kādas ir patiesās Latvijas hokeja aprises. Pirmais gads trenerim bija laba iepazīšanās ar spēlētājiem un vidi kopumā, šogad šis izstīdzējušais, bet darbspējīgais rumpis sāk mest dažādus izsitumus.

Hokeja vārtsargu lielvalsts

Mazākais, par ko būtu jāuztraucas, ir vārtsargu līnija, tā mums ir stabila tagad un vismaz vēl desmit gadus tāda būs. Kristers Gudļevskis ar savu nepārliecinošo sniegumu sevi ir nolicis diskutablā situācijā, kā pieredzējušam spēlētājam viņam vajadzētu būt otrajam vārtsargam, bet aiz viņa stāv jaunais talantīgais Kivlenieks. Šo situāciju neietekmē arī fakts, ka Hārtlijam un Gudļevskim ir viens aģents – Pols Teofanuss. Latvijas izlases sastāvā uz lielās hokeja skatuves Kristers vienmēr darbojies lieliski, tāpēc noskaņošanās turnīram būs svarīga.

Talantīgais debitants Matīss Kivlenieks pārliecinoši darbojās vārtos pret Šveices izlasi spēles trešajā periodā. Nācās ielaist vienus vārtus papildlaikā, bet pēcspēles metienos Kivlenieks ielaidu vienu ripu, svinot uzvaru spēles konkursā. Kopumā, Latvijas hokejisti stabilitāti nav parādījuši nevienā spēle, to mēs nevaram sagaidīt arī pašā turnīrā.

Pārliecinošs pirmais numurs ir Elvis Merzļikins. Latviešu vārtu vīram šī bija emocionāli pārbagāta sezona, sākot ar vārtsarga trenera nomaiņu klubā, pēc kura ieteikumiem vārtsargs pamainīja savu spēles stilu. Šķiršanās ar savu draudzeni gadu mijā un zaudējums Šveices fināla septītajā mačā. Toties, ar kādiem kājsargiem Elvis sargās Latvijas izlases cietoksni! Ar tādiem uz balli varētu iet.

Nepieredzējusī aizsardzība

Saka, ka ķēde ir tik spēcīga, cik spēcīgs ir tās vājākais posms. Rādās, ka Latvijas izlases vājākā pozīcija būs aizsardzība, tajā patiešām ir daudz trūkumu. Kā mums trūkst? Artūra Kuldas, kurš traumas dēļ atteicās spēlēt izlasē. Oskars Bārtulis vismaz pie Hārtlija savam vārdam ir pārvilcis pāri treknu svītru, neadekvāti izteikumi no tik pieredzējuša spēlētāja bija pārsteigums, bet ko var gribēt no hokejista, kurš ir gatavs pieņemt kaimiņvalsts pilsonību. Koledžas aizsargi? Jānim Jakam un Kārlim Čukstem rit otrais studiju gads, kurā mācībām ir jāpievērš pastiprināta uzmanība.

Četri pieredzējuši aizsargi, kurus varētu nosaukt par stabilām čempionāta vērtībām ir Galviņš, Cibuļskis, Sotnieks un Freibergs. Atklāts jautājums ir par jaunajiem aizsargiem, kuri tad izpelnīsies vietu komandas sastāvā. Hārtlijs komandā noteikti gribēs vismaz vienu labroci Edgara Siksnas personā. Aizsargs nebūt nav tik veikls, cik raitas ir Žorža Siksnas dziesmas, toties metiens var būt tik spēcīgs kā pēriens pa stilbiem.

Viens no vairākuma atslēgas spēlētājiem būs Uvis Balinskis, kurš prot ievadīt ripu pretinieku zonā, uzņemoties spēli uz sevi. Labu sniegumu visā sezonas garumā un pārbaudes spēlēs demonstrēja Kristaps Zīle, kuram vajadzētu debitēt Latvijas izlases sastāvā gaidāmajā čempionātā. Aizsardzības komplektu jānoslēdz ar jauno, augumā raženo aizsargu Kristiānu Rubīnu. Lai piedod Artūrs Salija, bet jaunā aizsarga spēle ir pārliecinošāka un Hārtlijam noteikti patīk Rubīna pieslēgšanās uzbrukumam.

Provizoriskais aizsardzības sastāvs:

1. Galviņš – Cibuļskis 3. Freibergs – Zīle
2. Balinskis – Sotnieks 4. Rubīns – Siksna

 

Uzbrukuma etvija

Plāna kārba ar spēcīgām kārtīm, kuras atklāsies tikai čempionāta laikā. Pārbaudes spēļu ielaisto un gūto vārtu attiecība ir diezgan briesmīga, gūti septiņi vārti, bet ielaisti – 30. Protams, mēs nespēlējām labākajā sastāvā, tika iespēlēti daudzi jaunie hokejisti, bet skaitļi rāda savu. Tomēr uztraukumam nav pamata, jo, kā jau ierasts, tikai īsu brīdi pirms vai čempionāta laikā ierodas visi papildspēki.

Tāpat kā gripas epidēmija katru gadu, tā arī Latvijas izlasē nerimstas viena problēma – centra uzbrucēji. Latvijas hokeja saimniecībā nav daudz kvalitatīvu centra uzbrucēju. Tagad atklāts jautājums ir par Teodora Bļugera pievienošanos izlases nometnei. Vai izlase gaidīs Pitsburgas “Penguins” un Vašingtonas “Capitals” sērijas iznākumu? Desmit izslēgšanas spēļu tikšanās reizēs, tikai vienu reizi pārāki bija Vašingtonas hokejisti, pēdējos divos gados pingvīni pārspēja “Capitals” hokejistus un izcīnīja kausu. Ja sērijas uzvarētājs būs jānoskaidro septiņās spēlēs, pēdējais mačs būs 10. maijā. Lielas cerības nevar lolot.

Domājams, ka centra pozīcijā tiks iespēlēts kāds malējais uzbrucējs, un visreālākais variants būtu Miks Indrašis. Pirmo triecienmaiņu varētu veidot Rūdolfs Balcers un Mārtiņš Karsums pa malām ar Rīgas “Dinamo” kapteini centra pozīcijā. Ja ne regulāri, tad vairākumā šāds virknējums varētu nostrādāt. Iespējams, ka vairākuma brigādē būs pieslēgts arī Ronalds Ķēniņš, jo Šveices līgas izslēgšanas spēlēs viņš sevi labi apliecināja šajā spēles elementā. Tādējādi, vairākumā spēlētu četri uzbrucēji un viens aizsargs, kurš varētu būt Balinskis.

Otrais virknējums pamazām ir izkristalizējies divu Čehijas līgas pārstāvju un viena Rīgas “Dinamo” spēlētāja izskatā. Centra pozīcijā darbotos Andris Džeriņš, kamēr malējo uzbrucēju pienākumus pildītu Miķelis Rēdlihs un snaiperis Roberts Bukarts. Šāds virknējums varētu darboties arī vairākumā, pieslēdzot divus aizsargus – Galviņu un Cibuļski.

Trešais virknējums atbilstu enerģijas maiņas statusam. Pārbaudes spēlēs vārtu garšu noķēris ir centra uzbrucējs Rodrigo Ābols, blakus viņam noliekot divus nule kā sezonu noslēgušos karstos uzbrucējus Rihardu Bukartu un Ronaldu Ķēniņu, veidotos ātrs virknējums.

Noslēdzošā jeb neitralizācijas maiņa arī gandrīz iezīmējusi savas korekcijas, vienīgais, kas mūsu pieņēmumus var pamainīt ir pats Hārtlijs. Daudziem antipātiju izraisošais centrs Vitālijs Pavlovs ir jāņem uz čempionātu, jo vienkārši nav citu pietiekami zinošu centra uzbrucēju. Pa malām ir divi neitralizācijas eksperti – Gunārs Skvorcovs un Gints Meija. Rezervē paliek Frenks Razgals, kuru tomēr gribētos redzēt pamatsastāvā, jo pārbaudes spēlēs viņš sevi ir apliecinājis no labākās puses. Otrs liekais ir Māris Bičevskis, kurš var spēlēt centra pozīcijā, tāpēc korekcijas noteikti radīsies pamatsastāvā.

Provizoriskais uzbrucēju sastāvs:

Balcers – Indrašis – Karsums; vair.: Balcers – Karsums – Ķēniņš, Indrašis – Balinskis
Ro. Bukarts – Džeriņš – Rēdlihs; vair.: Ro. Bukarts – Džeriņš – Rēdlihs, Galviņš – Cibuļskis
Ri. Bukarts – Ābols – Ķēniņš; maz.: Ābols – Meija, Freibergs – Zīle
Skvorcovs – Pavlovs – Meija; Pavlovs – Skvorcovs, Sotnieks – Balinskis
Rez.: Razgals, Bičevskis

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar