Latvijas hokeja klubu izlase Baltijas kausa pirmajā mačā pārspēj igauņus

08/11/2018 18:05

Latvijas klubu izlase ceturtdien Viļņā ar pārliecinošu uzvaru iesākusi dalību “Turkish Airlines” Baltijas izaicinājuma kausā hokejā, ar rezultātu 4:1 (1:1, 0:0, 3:0) pārspējot ziemeļu kaimiņus igauņus.

Spēles rezultāts tika atklāts trešajā minūtē, kad ripu rikošetā no “Zemgales/LLU” aizsarga Kalvja Ozola atrada ceļu vārtos. Igaunijas atbilde sekoja desmit minūtes vēlāk, izlīdzinājumu 1:1 panākot Somijas augstākās līgas kluba “JYP” uzbrucējam Robertam Robam. Otrajā trešdaļā neviena no komandām vārtus nespēja gūt, savukārt izšķirošajā periodā trīs bezatbildes ripas sāncenšu cietoksnī raidīja Valērija Kuļibabas padotie.

Vispirms 47. minūtē Maksims Širokovs pēc brāļa Alekseja piespēles izvirzīja latviešus vadībā, savukārt 55. minūtē Artūrs Homjakovs ātrajā pretuzbrukumā jau panāca drošo 3:1. panāca. Punktu Latvijas uzvarai trīsarpus minūtes pirms pamatlaika beigām pielika Kārlis Ozoliņš – 4:1.

Latvija šī turnīra otrajā B apakšgrupas mačā sestdien tiksies ar Rumāniju. Tikmēr A apakšgrupā spēkosies Lietuva, Japāna un Baltkrievija.

Cīņā par “Turkish Airlines Baltic Challenge Cup” spēkosies divas klubu izlases – Latvija un Baltkrievija, kā arī četras nacionālās valstsvienības: Lietuva, Igaunija, Japāna, Rumānija.

Minētās sešas izlases tiks sadalītas divās apakšgrupās, kur katra komanda izspēlēs ar katru. A grupā spēkosies Lietuva, Japāna un Baltkrievija, bet B apakšgrupā cīnīsies Latvija, Igaunija un Rumānija. Ieņemot attiecīgas vietas savās grupās, komandas aizvadīs spēles par 5., 3, un 1.pozīciju Baltijas kausa izcīņā.

Atgādināsim, ka pērn “Baltic Challenge Cup” tika aizvadīts trīs posmos – Tallinā, Klaipēdā un Valmierā/Rīgā, kur piedalījās Latvija, Igaunija un Lietuva, kā arī viena no mājinieku puses pieaicināta komanda. Latvijas klubu izlase uzvarēja visos trijos “Baltic Challenge posmos”, pārliecinoši dominējot kopvērtējumā.