Latvijas hokejistes izkrīt no PČ pirmās divīzijas

Latvijas sieviešu hokeja izlase, sportazinas.com
Latvijas sieviešu hokeja izlase Foto: LHF

piektdien Ķīnā piedzīvoja zaudējumu pasaules čempionāta pirmās divīzijas B grupas noslēdzošajā mačā, pēc turnīra pēdējā mača izkrītot uz zemāku līmeni jeb otrās divīzijas A grupu.

Latvijas komanda ar rezultātu 1:4 (1:2, 0:1, 0:1) piekāpās Dienvidkorejai.

Vienīgos vārtus Latvijas izlases labā šajā mačā iemeta Aija Apsīte, kura izcēlās cīņas septītajā minūtē, tobrīd panākot 1:1, bet cīņas turpinājumā dienvidkorejietes guva trīs bezatbildes vārtus.

Lai saglabātu vietu šajā grupā, Latvijai bija jācer uz Ķīnas uzvaru pēdējā spēlē, taču turnīra saimnieces ar 1:2 (0:0, 1:2, 0:0) piekāpās Kazahstānai, kas līdz ar to apsteidza Latviju.

Otrās divīzija A grupā Latvija nākamajā gadā Latvija spēlēs ar Lielbritāniju, Spāniju, Meksiku, Ziemeļkoreju un Taivānu.

Jau ziņots, ka turnīra pirmajā mačā latvietes ar 0:3 piekāpās Ķīnai, bet otrajā spēlē ar 0:1 atzina Polijas pārākumu, kamēr trešajā mačā tika gūta pirmā uzvara – ar 2:1 pēcspēles metienos tika pārspēta Kazahstāna. Savukārt trešdien Latvijas izlase ar 1:3 zaudēja Nīderlandei.

Grupā ar maksimāli iespējamiem 15 punktiem piecās spēlēs uzvarēja Nīderlande, kamēr deviņus punktus guva Dienvidkoreja un Polija, ceturtā ar sešiem punktiem bija Ķīna, četrus punktus iekrāja Kazahstāna, bet divi punkti bija Latvijai.

Grupas uzvarētāja Nīderlande ieguva iespēju pacelties uz pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupu.

Pērn Latvijas dāmu izlase pirmās divīzijas B grupā ierindojās trešajā vietā. Arī 2017.gada čempionātā Latvija ieņēma identisku pozīciju.

Latvijas sieviešu izlases sastāvs pasaules čempionātam Pekinā:

vārtsardzes – Kristiāna Apsīte, Evija Tētiņa (abas – “Laima”);

aizsardzes – Aija Apsīte, Beāte Žagare (abas – “Laima”), Anna Kubliņa, Elīza Platā (abas – “Pārdaugava”/”Lauvas”), Kate Rubīna (L&L/JLSS), Sarma Ozmena (bez kluba);

uzbrucējas – Ilona Ābola, Baiba Kurme, Ivita Krūmiņa, Kitija Voitkeviča, Karīna Šilajāne, Zane Kronberga (visas – “Laima”), Jūlija Mihejenko, Māra Trēziņa, Ieva Pētersone (visas – “Pārdaugava”/”Lauvas”), Līga Miljone (Meinas Universitāte, ASV), Anna Lagzdiņa (bez kluba), Karīna Aņisimova (“Odense”, Dānija).

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par