Latvijas hokejistu pārstāvētās komandas IIHF ČL sāk ar zaudējumiem

31/08/2019 08:03

Latvijas hokejistu pārstāvētās komandas piektdien ar zaudējumiem sāka Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) Čempionu līgas sezonu.

Aizsarga Gunta Galviņa pārstāvētā Čehijas čempione Tršinecas “Ocelari” D apakšgrupas mačā viesos ar 0:1 (0:0, 0:0, 0:1) piekāpās Somijas klubam Lahti “Pelicans”.

Mājiniekiem vienīgos vārtus guva Hanness Bjorninens, kurš izcēlās trešajā periodā, bet “Ocelari” tajā pašā trešdaļā nerealizēja “bullīti”.

Galviņš šajā mačā nospēlēja 23 minūtes un 22 sekundes, kas bija pārliecinoši lielākais laiks komandā. Viņš šajā duelī trīs reizes meta pa vārtiem, bloķēja vienu raidījumu un tika pie neitrāla lietderības koeficienta.

Tajā pašā apakšgrupā uzbrucēja Ronalda Ķēniņa pārstāvētā Šveices komanda “Lausanne” viesos ar 2:3 (0:0, 0:0, 2:2, 0:1) pagarinājumā piekāpās Baltkrievijas klubam Minskas “Junostj”.

Baltkrieviem uzvaras vārtus guva Andrejs Antonovs.

Tikmēr Ķēniņš laukumā pavadīja 20 minūtes un 41 sekundi, šajā laikā bloķēdams vienu metienu un tikdams pie negatīva lietderības koeficienta -1.

Savukārt aizsarga Oskara Cibuļska un uzbrucēja Māra Bičevska pārstāvētā Čehijas komanda Hradeckrālovas “Mountfield” H apakšgrupā viesos ar rezultātu 2:3 (1:0, 0:2, 1:1) piekāpās Lielbritānijas klubam Kārdifas “Devils”, kur spēlē Latvijā dzimušais uzbrucējs Toms Rutkis.

Cibuļskis laukumā pavadītajās 19 minūtēs un 21 sekundē trīs reizes meta pa vārtiem un bloķēja tikpat metienu, kamēr Bičevskis 11 minūtēs un 42 sekundēs izpildīja vienu metienu, kā arī uzvarēja četros jeb 37% iemetienu. Abi Čehijā spēlējošie latvieši tika pie neitrāliem lietderības koeficientiem.

Tikmēr Rutkis bija pieteikumā, bet laukumā nedevās.

Šajā grupā cīnās arī Austrijas pilsonību pieņēmušā uzbrucēja Naura Zuševica pārstāvētā Grācas “99ers” vienība, kas viesos ar 6:5 (2:2, 2:1, 1:2, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā uzveica iepriekšējās sezonas čempioni Gēteborgas “Frolunda Indians” no Zviedrijas. Zuševics nospēlēja nepilnas deviņas minūtes un ar rezultativitāti neizcēlās.

Grupu kārtā 32 klubi ir salozēti astoņās apakšgrupās, bet pēc tam 16 labākās vienības iekļūst “play-off” sacensībās. Pirmajās trijās izslēgšanas turnīra kārtās labākos nosaka divu maču summā, bet finālā tiek aizvadīta viena izšķirošā spēle.

Iepriekšējā sezonā par čempioni trešo reizi vēsturē tika kronēts Zviedrijas klubs Gēteborgas “Frolunda Indians”, kas finālā ar 3:1 uzvarēja Vācijas vienību Minhenes “Red Bulls”.

Turnīrā līdz šim nekad nav spēlējušas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienības.