Latvijas – Igaunijas basketbola līgai pieteikušās 14 komandas

21/07/2021 14:04
Latvijas - Igaunijas basketbola līga

Latvijas – Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) nolikumā paredzētajā termiņā ceturtajam čempionātam pieteikušās sešas Latvijas un astoņas Igaunijas komandas, vēsta Latvijas basketbola savienība (LBS).

Latviju pārstāvēs “VEF Rīga”, BK “Ventspils”, BK “Ogre”, BK “Liepāja”, “Valmiera GLASS VIA” un “Latvijas Universitāte”. Igauniju pārstāvēs “BC Kalev/Cramo”, “Pärnu Sadam”, “Tartu Ülikool Maks & Moorits”, “AVIS UTILITAS Rapla”, “Rakvere Tarvas”, “TALTECH,” “Tallinna Kalev/TLÜ”, “KK Viimsi”. Pamatturnīrā paredzēts divu apļu turnīrs, kam sekotu ceturtdaļfināla sērijas un Final 4. Līgas vadība sekos epidemioloģiskās situācijas attīstībai abās valstīs un, nepieciešamības gadījumā, izspēles sistēma var tikt mainīta.

Latvijas un Igaunijas labākie vīriešu basketbola klubi apvienotā čempionātā pirmo reizi spēlēja 2019. gada sezonā, kad piedalījās 15 komandas. Final 4 turnīrā par līgas pirmajiem uzvarētājiem kļuva BK “Ventspils”, kas finālā pārspēja “VEF Rīga”. Trešo vietu izcīnīja Tallinas “Kalev/Cramo”. 2020. gada sezonā līgā atkal spēlēja 15 komandas. Čempionāts tika pārtraukts īsi pirms pamatturnīra beigām, sākoties “Covid-19” pandēmijai.

2021. gada sezonā piedalījās 13 komandas. Pandēmijas dēļ noteikto ierobežojumu dēļ pamatturnīrs tika izspēlēts divās grupās, katras valsts komandām sacenšoties tikai savā starpā. Pa trim labākajām Latvijas un Igaunijas komandām aprīlī Rīgā piedalījās Final 6 turnīrā, kurā uzvarēja Tallinas “Kalev/Cramo”. Otrajā vietā “VEF Rīga”, trešajā – BK “Ogre”.