Latvijas-Igaunijas līgā katra komanda var pieteikt pa vienam Ukrainas basketbolistam, uz kuru neattieksies leģionāra statuss

01/03/2022 16:31
Nokopēts

“Pafbet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā (LIBL) katra komanda var pieteikt pa vienam Ukrainas basketbolistam, uz kuru neattieksies leģionāra statuss, informē turnīra rīkotāji. Spēlētājus ar Ukrainas pilsonību komandas var pietikt līdz 14.martam.

Turnīra nolikums paredz, ka vietējā basketbolista licence komandai maksā 400 eiro, par pirmajiem četriem ārvalstu spēlētājiem tie ir 600 eiro, bet par piekto un sesto – 7000 eiro. Šajā situācijā viens Ukrainas basketbolists katrā komandā skaitīsies kā vietējais spēlētājs.

LIBL pamatturnīrā komandas līdz 20.martam aizvadīs divu apļu turnīru. Astoņas labākās piedalīsies ceturtdaļfināla sērijās, uzvarētājus noskaidrojot divu spēļu summā. LIBL čempionus paredzēts noskaidrot finālčetrinieka turnīrā. Savukārt sezonu noslēgs Latvijas un Igaunijas čempionātu izslēgšanas spēles.

LIBL čempionātā 2021./22.gada sezonā piedalās 14 komandas – sešas Latvijas vienības – “VEF Rīga”, “Ogre”, “Ventspils”, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”, “Latvijas Universitāte” un “Liepāja”, kā arī astoņas Igaunijas komandas – Tallinas “Kalev”/”Cramo”, Raplas “Avis Utilitas”, “Parnu Sadam”, “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits”, Rakveres “Tarvas”, Tallinas “Kalev”, “TalTech”/”Optibet” un Hābnēmes “Viimsi”.

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām