Latvijas izlase apklusina Herningu un iekļūst ceturtdaļfinālā

15/05/2018 23:36

Pasaules čempionāta Herningas grupu turnīra noslēdzošajām mačā tikās mājiniece Dānija ar Latvijas izlasi. Saspringtā spēlē pie pilnām dāņu tribīnēm ar futbola fanu rakstura atbalstu, Latvijas izlase ar 1:0 pieveica mājiniekus un izcīnīja vietu ceturtdaļfinālā.

Pirms spēles trenera asistents Artis Ābols medijiem atbildēja par spēles nozīmību, norādot, ka psiholoģiskais spiediens ir izaicinājums. Viņš arī atzīmēja, ka abas šī vakara komandas spēlē atšķirīgos stilos. Ja Latvijas izlase liek uzmanību uz vienkāršību un aktīvu sniegumu, tad dāņi grib spēlēt skaisti, bet sarežģīti.

Dānijas izlases fani bija redzami jau dienas otrajā spēlē, bet vakara galvenajā mačā visa arēna bija kā liels sarkans fanu sektors – dominējot mājinieku faniem. Dāņu pūlis atgādināja lielu futbola fanu sektoru, kurš dažbrīd pieklusa, liekoties neesamam. Tomēr Latvijas fani epizodiski uzplaiksnīja ar skaļajām balsīm, kuras dāņi centās pārspēt. Otrajā periodā vairāk bija dzirdami Latvijas fanu uzmundrinājuma saucieni, bet no dāņiem uzreiz sekoja prettriecieni.

Abas komandas spēli uzsāka līdzīgi, Latvijas hokejistiem bija vairāk iespējas uzbrukumā, bet dāņi veiksmīgi saspēlējās laukuma stūros latviešu zonā. Spēles rezultātu atklāja pirmās maiņas centra uzbrucējs Džeriņš. Pēc Rubīna metiena ripa atlēca laukuma stūrī, kur pie tās pirmais bija Indrašis. Dāņu uzbrucēji kājas jau bija ieslēguši otrajā ātrumā, lai dotos uzbrukumā, bet pie ripas zonas vidū tika Latvijas izlases pirmās maiņas centrs. Neviena nepieskatīts Džeriņam pavērās koridoris, kurā bija daudz variāciju, kā pārspēt nestabilo Toronto “Maple Leafs” pirmo numuru Frederiku Andersenu. Centra uzbrucējs izdarīja savu darbu un atklāja spēles rezultātu.

Pārliecinošu sniegumu rādīja jaunais aizsargs Rubīns, kurš spēlē pret Kanādas izlasi guva pirmos vārtus valstsvienības rindās. Viņam arī bija lielākais spēles laikiem pirmā perioda pirmajā daļā. Dāņu hokejisti daudz masēja Latvijas līderi Balceru, vienā no momentiem dāņu aizsargs izpildīja rupju spēka paņēmienu viduszonā, ar plecu iebraucot jaunā uzbrucēja galvā. Dānijas izlases aizsargs tika sodīts ar 2+10 lielu minūšu sodu.

Otrā perioda ievadā divu minūšu noraidījumu nopelnīja Rēdlihs un pirmo reizi spēlē dāņiem bija iespēja spēlēt vairākumā. Latvieši neitralizēja dāņu vairākumu, pēcāk arī Latvijai bija iespēja spēlēt vairākumā. Tas atgādināja kādu iedragātu velosipēda riepu, kura lēnām izpūtās un beigās paskats bija mīksts. Perioda gaitā latviešiem tika dota iespēja vēl vienā vairākumā, kas izskatījās krietni solīdāks. Uzreiz pēc vairākuma uz Latvijas vārtiem sekoja pretuzbrukumus 2:1, kuru dāņiem neizdevās izspēlēt.

Otrās trešdaļas vidū Dānijas izlasei bija labākā vārtu gūšanas iespēja spēlē, kad pēc burzmas vārtu priekšā ripa izslīdēja cauri Merzļikina kājsargiem. Laimīgā kārtā ripas ceļā stājās Freiberga nūja un ripa nešķērsoja vārtu līniju.

Trešā periodā sākumā, gluži nevainīgā pretuzbrukumā, dāņu hokejists trāpīja pa Merzļikina sargāto vārtu krustu. Dāņi trešo perioda ievadu kā driģenes saēdušies aktīvi uzbruka uz Latvijas vārtiem, bet Merzļikins šiem izgājieniem bija gatavs.

Trešā perioda otrajā daļā hallē valdīja haoss. Iesākumā, no laukuma izmestā ripa trāpīja skatītājai pa degunu, kura pēcāk tik nodota mediķu rokās. Savukārt, spēles laukumā pēc dāņu bīstamiem ofensīviem Latvijas izlasi no vārtu zaudējumiem glāba Merzļikins. Tomēr latvieši nepalika atbildi parādā un izveidoja bīstamu pretuzbrukumu, divi pret vienu Andersenu izskrēja Latvijas uzbrucēji. Pēc Ķēniņa un Ābola saspēles, centra uzbrucējs meta pa vārtu stabu.

Divas minūtes pirms perioda beigām Dānijas hokejist ņēma nost vārtsargu un ķērās pie pēdējā salmiņam, laukumā laižot sesto spēlētāju.

Latvija – Dānija 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Vārti: 09:14 Džeriņš (Indrašis) 1:0.
Latvija: Merzļikins (Gudļevskis). Indrašis – Džeriņš – Rēdlihs, Galviņš – Cibuļskis; Ķēniņš – Ābols – Balcers, Siksna – Sotnieks; Ro. Bukarts – Bļugers – Ri. Bukarts, Rubīns – Freibergs; Razgals – Jevpalovs – Pavlovs – Meija, Zīle
Metieni: 28:19 (9:4, 11:6, 8:9)
Soda minūtes: 2:16 (0:12, 2:4, 0:0)